„Jsem natěšený, po dlouhé pauze mám do trénování chuť. Snad nám to bude s kluky fungovat a mé úsilí k něčemu bude,“ přeje si osmačtyřicetiletý kouč.

Bršlica: Naše mužstvo nutně potřebuje oživení a drajv

„K poměrně nečekané změně trenéra u prvního mužstva můžeme najít dvojí vysvětlení. Prvním je, že nový kouč bude mít v zimní přestávce mnohem více času přetvořit tým k obrazu svému, než by tomu bylo v létě, kdy jsme výměnu plánovali původně. Druhým faktorem je skutečnost, že naše mužstvo nutně potřebuje oživení a drajv, jenž se s přibývajícími podzimními zápasy z naší hry vytrácel. Tím, který má toto všechno přinést je Miroslav Ondrůšek. Tento trenér už u nás působil a je jedním z mála kdo v Nivnici vydržel déle jak dvě sezony (sezony 2015/16, 2016/17 a podzim 2017), na což bychom společně rádi navázali. Po odchodu z Nivnice se M. Ondrůšek pohyboval u fotbalistů Viktorky Otrokovice a v sezoně 2019/20 vedl ČSK Uherský Brod v MSFL. Víc mu pracovní vytížení nedovolilo, což se změnilo až v závěru letošního roku a proto jsme přispěchali s nabídkou převzít naše kluky. Po pár týdnech jednání byla dohoda na světě a nový šéf už může plánovat přípravu. Jak nám sám řekl tak chuti do práce má dostatek a doufá, že stejně na tom jsou i Nivničtí.“
Vedoucí mužstva a člen oddílu TJ Nivnice Milan Bršlica

Do fotbalu se vrací po dvou letech. Naposledy působil v Uherském Brodě, u třetiligového mančaftu ale z pracovních důvodů musel předčasně skončit. A i když v předcházejících měsících nabídky přicházely, Ondrůšek je s díky odmítal.

„Staral jsem se o rodinu,“ vysvětluje. Nyní už má více času. I v zaměstnání mu prý vyjdou vstříc, takže na nabídku Nivnice kývl.

„Slyšel jsem, že v mužstvu nebyla příliš dobrá atmosféra, což chci samozřejmě změnit a tým znovu nastartovat. Chuť mi nechybí, ambice mám pořád ty nejvyšší,“ říká s úsměvem někdejší opora Synotu.

V Nivnici působil už před lety, v říjnu 2017 se ale s bilancí 26 výher, devět remíz a 28 porážek rozloučil.

„Tehdy jsem dělal i asistenta v Otrokovicích, kde jsem pomáhal Michalu Hubníkovi. Sedm dnů v týdnu jsem byl na hřišti, bylo toho už moc,“ vysvětluje.

V době pandemie koronaviru si od milovaného sportu odpočinul, fotbalem sledoval jen zpovzdálí.

Nyní je zpátky, v Nivnici ponese za hru i výsledky největší zodpovědnost.

Pod drtivým tlakem ovšem na jaře nebude. Velecký a spol. jsou po první polovině sezony s šestnácti body osmí, boj o postup ani záchranu se jich týkat nebude, takže Nivničtí mohou pomalu přebudávat mančaft, skládat jej pro další roky.

„Chceme kádr doplnit nějakými zkušenými hráči. Příchody některých z nich už máme rozjednané, kluci nám to dokonce přislíbili, ale jejich jména prozradíme až na startu zimní přípravy, kdy to bude hotové,“ prohlásil Ondrůšek.

Šanci však dá všem borcům ze stávajícího kádru. Některé starší hráče si pamatuje z předcházejícího angažmá, další mladíky zná třeba z dorostu Uherského Brodu. „Vím, že někteří domácí kluci přestali chodit. Chci, aby se vrátili, aby je bavilo nejenom hrát, ale i trénovat. K tomu potřebuji vybudovat partu,“ vnímá.

Šestačtyřicetiletý Daniel Vacula se stal jedním z hrajících trenérů Bojkovic.
Bojkovice po konci kouče Lišky našly řešení. Tým povedou hrající trenéři!

Fotbalisty Nivnice oficiálně převezme až na startu zimní přípravy v polovině ledna. Celek z Uherskohradišťska se po konci podzimní části schází jednou týdně v hale, kde si zahraje fotbal, vyblbne se.

Ondrůšek bude nové svěřence poznávat především na zimním turnaji v Uherském Brodu, kde se utkají s Louky, Mladcovou, Újezdcem a Dolním Němčí, v plánu jsou ještě další dva přípravné zápasy, generálka obstará souboj s Nevšovou.

Nivnice do jarních odvet vstoupí na konci března domácím zápasem se Šumicemi.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...