Jiskra v 5. kole přehrála domácí Mladcovou 5:2 a z poslední příčky se odrazila na desáté místo. Dvakrát se za hosty trefil Brázdil, po jedné brance přidali Štaubert, Hastík a střídající Zdeněk Sonntag. Oslabenému soupeři trefy Ramerta a Dvořáčka nestačily.

„S výhrou jsem samozřejmě spokojený. Potřebovali jme se konečně chytnout, ale výsledek nemůžeme přeceňovat. Při vší úctě k Mladcové soupeři z Nivnice nebo z Kroměříže byli trošku jiný level,“ ví dobře nový trenér Starého Města Roman Abrhám.

I. A třída sk. B, 5. kolo
FK MLADCOVÁ – JISKRA STARÉ MĚSTO 2:5 (2:3)
Branky:
4. Jan Ramert, 41. Dominik Dvořáček – 38. a 55. Vladimír Brázdil, 31. Filip Štaubert, 36. Ondřej Hastík, 84. Zdeněk Sonntag. Rozhodčí: Zubek. Diváci: 150.

Premiéru na lavičce mužů mu Mladcová značně ulehčila. „Domácí nastoupili oslabení a bez náhradníků,“ ví dobře hostující kouč.

Jiskra ale problémy soupeře neřešila. Po třech porážkách se dostala až na dno, teď se škrábe nahoru. „Pokud budou kluci dál dřít, výsledky se určitě dostaví,“ je přesvědčený.

„Za týden nebo čtrnáct dnů to ale nebude. Kluci ale fotbal hrát umí a mají kvalitu na to, aby I. A třídu bez problémů hráli,“ nepochybuje.

S Romanem Hašou, který patří do kádru ligové slovenské Skalice, žádné převratné změny neprovedly. Tým nepotřeboval překopat, spíš povzbudit, správně naladit.

„Bylo to o nastavení hlav, přístupu k tréninku,“ říká Abrhám.

Fotbalisté Starého Města důležitou venkovní šichtu zvládli. I když brzy inkasovali branku a prohrávali, nezlomilo je to a ještě do poločasu výsledek otočili.

„Na našich klucích bylo od začátku vidět, že si zatím jdou,“ upozorňuje hostující kouč.

Domácí Dvořáček sice v závěru první půle snížil na 2:3, druhá půle už ale byla zcela v režii Jiskry, které přidala další dvě branky a nakonec přesvědčivě zvítězila.

„Ve druhém poločase byla dominance z naší strany ještě větší, branek jsme mohli dát daleko víc,“ říká.

Svěřence za přístup i výkon oprávněně chválil. „Nyní musíme jít pokorně zápas od zápasu a poctivě pracovat. Čekají nás těžší zápasy s daleko lepšími soupeři,“ ví dobře Abrhám.

Zatímco Staré Město je po špatném vstupu do sezony snad z nejhoršího venku, Mladovou dál sužují problémy s docházkou. V neděli byl trenér Jan Somberg jediným náhradníkem. Moc možností, jak tým sestavit neměl.

„Chybělo nám osm hráčů, z toho šest ze základní sestavy. Nejsme kouzelníci, abychom dokázali tolik kluků nahradit. Bohužel v jedenácti lidech se I. A třída hrát nedá,“ ví dobře známý kouč.

Mladcová před vlastním publikem vyhořela, nováčkovi jasně podlehla. „Staré Město bylo výrazně lepší a zaslouženě zvítězilo,“ uznal sportovně Somberg.

„My jsme sice šli brzy do vedení a za stavu 1:0 měli ještě jednu tutovku, ale vedení jsme nenavýšili a soupeř pak výsledek otočil,“ přidal zklamaně.

Zatímco rezignace kouče Jiskry Petra Sontaga na Slovácku vyvolala menší poprask, ve Zlíně změnu trenéra ve Starém Městě nikdo neřešil. „Vůbec jsem to nevěděl,“ přiznává Somberg. „Ani nevím, kdo soupeře vedl. Dobře znám jenom Romana Hašu, kterého jsem dříve trénoval,“ dodal.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...