„I přesto, že jsme byli až šestí, turnaj hodnotíme kladně. Pozitivní je, že příležitost dostali i mladší rozhodčí, co s námi až tolik nejezdí. Taky jsme potkali spousty známých a kamarádů z řad rozhodčích, se kterými si máme co říci,“ uvedl známý okresní sudí Volodymyr Korolovych.

Ten s parťáky do Valtic, kde OFS Břeclav turnaj tradičně hostí, velice rád jezdí.

„Tentokrát to bylo o to pikantnější, že jsme tam přijeli jakožto obhájci loňského prvenství. Bohužel s námi nebyli hlavních opory Svoboda, Martiňák, Vitásek, Bršlica nebo Fury, a tak příležitost dostali mladší nebo nově  začínající rozhodčí Michal Brhel, Kašný, Junaštík, Bobek, Večeřa anebo teprve patnáctiletý Tomáš Brhel,“ říká Korolovych.

Sudí ze Slovácka to měli v silné konkurenci složité. V prvním utkání neudrželi nadějné vedení 2:0 a s týmem Arbitros Brno, které vede známý delegát Ladislav Kundelius, remizovali 2:2. Branky zaznamenali Vlk s Kašným.

„Ve druhém zápase na nás čekali rozhodčí z okresu Třebíč, kteří byli lepším týmem a zaslouženě vyhráli 3:0,“ uznal Korolovych.

V dohrávce 11. kola I. ligy házenkářek ovládla derby domácí Jiskra Otrokovice (v černém), která porazila Kunovice 30:24 díky zvládnutému závěru a širší lavičce.
Házenkářky Kunovic s jedinou náhradnicí padly v derby. Budou mít novou halu

V duelu s kvalitním soupeřem z Brna – města pozměnili sudí z Uherskohradišťska taktiku a hráli více zezadu, což jim přineslo bod za bezbrankovou remízu.

Tu uhráli i v závěrečném střetnutí proti rezervě pořádající Břeclavi.

První výhru přinesl souboj s Brnem – venkovem, o výsledek 3:0 se všemi brankami zasloužili Tomáš Brhel s tátou Michalem. „Byl to asi nejpovedenější zápas na turnaji,“ míní Korolovych.

Do pátého utkání šli arbitři ze Slovácka s obrovským respektem, protože v cestě stál silný soupeř z Břeclavi, který měl v týmu i několik druholigových futsalistů „V utkání jsme se dostali do vedení díky Kašnému, ale v samotném závěru se soupeři bohužel poradilo srovnat na konečných 1:1,“ posteskl si Korolovych.

Náladu si borci z Uherského Hradiště a okolí zvedli v duelu s Vyškovem, který jasně přehráli 5:0. Mezi střelce se zapsali Zelený, Tomáš Brhel, Michal Brhel, Korolovych a dokonce i brankář Junaštík.

Prosadil se tvrdou střelou z půlky hřiště. „Propálil vše, co mu stálo v cestě,“ chválil spoluhráče Korolovych.

Utkání s Hodonínem naopak týmu nevyšlo, po porážce 1:4 přišel o šance na medaili a nakonec skončil až šestý. 

Okresní fotbaloví rozhodčí se pokusí konečné umístění vylepšit v sobotu doma v Uherském Hradišti, kde se koná nultý ročník Memoriálu Ivana Šimona.