Další hattrick si připsal nejlepší střelec soutěže Vlastimil Velecký, který už má na svém kontě 37 branek.

Dva góly vstřelil Radim Straňák, po jedné brance přidali Josef Karlík, Tomáš Maleňák a Petr Stojaspal, debakl Pilany mírnil Jan Krejčíř.

Nejlepší hráč utkání se v první půli prosadil po individuální akci, v uvolněném závěru pak zaskočil gólmana Kolaju střelou z poloviny hřiště.

„Pro nás to byla pouze splněná povinnost,“ ví dobře trenér Nivnice Aleš Zlínský.

I. A třída sk. B, 24. kolo -
TJ NIVNICE – TJ PILANA ZBOROVICE 8:2 (6:1)
Branky: 8., 17. a 28. Vlastimil Velecký, 38. a 90. Radim Straňák, 7. Josef Karlík, 19. Tomáš Maleňák, 70. Petr Stojaspal - 29. a 87. Jan Krejčíř. Rozhodčí: Hanák. Diváci: 84.

„My jsme rádi, že k nám Zborovice vůbec dojely. Věděli jsme, že mají problémy, že jich bude málo. Nakonec se daly dohromady a utkání se ctí odehrály. Je to od nich velmi sympatické gesto,“ oceňuje domácí kouč.

Zborovice sezonu dohrávají pouze z povinnosti. Žádné ambice po zimním rozpadu nemají, hráči se těší zpátky do okresu.

„Do konce sezony zbývají poslední dvě kola, už to musíme nějak doklepat,“ ví dobře trenér Zborovic Martin Střelec.

Na hřišti v Nivnici, kam hosté dorazili bez náhradníků, musel dokonce do dresu.

„Mužstvo jsme skládali velice složitě dohromady,“ přiznává Střelec.

„Chtěli jsme utkání odehrát se ctí, bez nějakého průšvihu. Čekali jsme, že v Nivnici dostaneme větší příděl, naštěstí jsme neinkasovali dvojciferný výprask, dva góly jsme ještě dali, takže můžeme být spokojený,“ usmíval se hostující trenér.

Trenér Nivnice Aleš Zlínský po utkání se Zborovicemi

Trenér Nivnice Aleš Zlínský po utkání se Zborovicemi | Video: Libor Kopl

Po výprasku 2:8 vyzdvihl přístup i morálku hráčů. „Cením si všech kluků, kteří to odehráli. V tomto stavu jsem rád za každého, kdo je s námi ochotný jet,“ říká.

Absolutorium zaslouží hlavně Miroslav Slavík.

Bývalý sudí začal hrát fotbal až ve 39 letech, v Nivnici se při absence gólmana Kocourka postavil mezi tři tyče a dobrovolně čelil nájezdům a střelám soupeře.

„Předtím jenom pískal, teď přišel za námi s tím, že když je nás málo, tak nám vypomůže. Navíc se ještě postavil do brány. Klobouk dolů před ním,“ pronesl Střelec.

Slavík držel čisté konto jenom šest minut.

Vzápětí odšpuntoval kanonádu Karlík. Pak zkompletoval hattrick Velecký, mezi jeho brankami se trefil i Maleňák. Na konci první půle udeřil Straňák.

„Zápas jsme rozhodli už v první půli, kdy jsme chtěli hrát i běhat. Podařilo se nám dát šest branek, měli jsme tam i další možnosti,“ uvedl Zlínský.

O přestávce sestavu prostřídal, ze hry stáhl Michalce a Obdržálka. Výkon však šel nejen kvůli změnám dolů. „Klukům už chyběla motivace. Nebylo to tak dobré jako v úvodní části,“ ví dobře Zlínský.

Nivnice se uspokojila, zbytek utkání dohrála bez většího zápalu. I když měli domácí výraznou převahu, moc šancí už si nevytvořili. Trápení v koncovce přerušili jenom Stojaspal se Straňákem.

„Je to škoda, třeba Vlasťa Velecký si mohl zastřílet, dát více branek. Druhá půlka byla od nás slabá, odchozená,“ uvedl Zlínský.

Záložník Zborovic Jan Krejčíř po utkání v Nivnici

Záložník Zborovic Jan Krejčíř po utkání v Nivnici | Video: Libor Kopl

Kromě slabší druhé půle jej mrzela i druhá inkasovaná branka z poloviny hřiště. „Gól jde na vrub mladého brankáře Kolaji,“ ví dobře domácí kouč.

Zajímavostí je, že Zborovice se z poloviny hřiště trefily opět po týdnu. Proti Šumicím se parádní dalekonosnou ranou blýskl Bejdák, v sobotu to i za pomoci břevna vyšlo Krejčířovi, mimochodem jeho bratrovi.

„Druhá půle byla od nás celkem slušná, ale je jasné, že soupeř polevil, byl k nám ohleduplný,“ dodal Střelec.

Jinak ani Nivnice nebyla zdaleka kompletní. Favoritovi scházel Hulín, který má natáhnutý sval, dlouhodobě jsou mimo hru Kelíšek, Cvacho, Franc a Kryštof Dubský, Josefík zřejmě kvůli zdravotním problémů ukončí kariéru.

Další rarita na závěr. Fotbalisté Nivnice v utkání vyměnili dvoje dresy. Duel začali ve žlutém, ale jelikož na tuto barvu letí mušky, navlékli o přestávce tmavě zelená trika a měli klid. 

Stejně jako v zápase.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...