„Je nejvyšší čas, aby se kompetentní lidé z Fotbalové asociace České republiky zamysleli nad tím, zda je vhodné, aby profesionální fotbalisté nastupovali v zápasech proti amatérům,“ vyzval na dálku činovníky svazu šéf Nivnice Karel Kopecký.

„Podobné duely, jaký jsme sehráli v sobotu proti Kroměříži, nikoho nebaví a jsou zcela zbytečné,“ přidal naštvaně.

Stejný názor měla většina diváků, fanoušků Nivnice.

I. A třída sk. B, 22. kolo -
TJ NIVNICE – SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ B 0:4 (0:2)
Branky: 41. a 53. Marek Jaroň, 26. Jakub Dočkal, 74. David Steiner. Rozhodčí: Stodůlka. Diváci: 280.

Nedávno se v rámci semifinále Poháru hejtmana Zlínského kraje představily v útulném areálu Kvasice. Lídr krajského přeboru zvítězili v Nivnici 3:0, Kroměříž B ale prokázala ještě větší kvalitu.

A není se co divit.

Vždyť hostující sestava byla prošpikovanými druholigovými borci.

V hostující sestavě nechyběl třeba Jakub Dočkal. Kromě nejlepšího střelce Kroměříže ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE Hanákům vypomohli také stoper Tiahlo, Jaroň, Martinek, Surynek a Mlčoch.

Kapitán Kroměříže Štěpán Heinz po utkání v Nivnici

Zdroj: Libor Kopl

A to ještě domácí fandové neví, že mazák Steiner hrál v minulosti nejvyšší soutěž za Jablojnec, na lavičce byl ex-kvasický kanonýr Berky či Fuksa, jenž prošel mládeží Zlína.

„Kroměříž s tímto mančaftem nemá v této soutěži co dělat. Pokud udrží kádr, projede i krajský přebor,“ nepochybuje kouč Nivnice Aleš Zlínský.

Fotbalisté Starého Města (žluté dresy) přehráli na Širůchu poslední Koryčany 4:0.
Hastík po prohře 0:4: Výsledek je vítězstvím. Tak slabé Staré Město nepamatuji

Oslabený domácí tým nemohl posílenému lídrovi konkurovat. Nakonec prohrál 0:4 a přišel o poslední možnost zdramatizovat závěr sezony, dostat se zpátky na první místo, které po skvělém podzimu držel.

Teď je v čele tabulky právě Kroměříž B. Rezerva Hanácké Slavia má v krajské I. A třídě skupině B čtyři kola před koncem už osmibodový náskok, postup jí nikdo nevezme.

„Chceme jít výš, protože béčko nám slouží jako support prvního týmu, který sice sestoupil z druhé ligy, ale to vůbec nemění nic na našem plánu a cíli,“ říká sportovní ředitel a trenér kroměřížského béčka Karel Heinz.

Brankář Nivnice Robin Kolaja po utkání s Kroměříží B

Zdroj: Libor Kopl

I když se mu některé slova neposlouchala dobře, ví, že žádná pravidla neporušil a ničím se neprovinil.

„Chápu, že soupeři vadí, kolik jsme tady měli hráčů z druholigové soupisky, ale je potřeba se podívat i na to, kolik mají ve vyšší soutěži odehráno minut. Chtěl jsem vzít i nějaké dorostence, ale v Porubě měli nějaké zranění, červené karty, takže jsem musel kádr obměnit,“ vysvětluje Heinz.

Hanákům navíc nahrála změna termínu a přesun utkání z neděli na sobotu. „Jsem rád, že kluci, co nastoupili v Nivnici, budou k dispozici i v Brně. Je super zjištění, že i kluci z Baníku dýchají pro Kroměříž,“ narážel Heinz na dvougólového Marka Jaroně, jenž v Hanácké Slavii hostuje z Ostravy.

V budoucnu by ale měli za béčko nastupovat spíše mladší hráči, odchovanci.

„V krajském přeboru se nebudeme hnát za postupem, ale kvalitou herního projevu,“ tvrdí Heinz.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...