Dva góly dal Radim Straňák, po jedné trefě přidali Lukáš Franc a David Bumbalík.

„Do utkání jsme šli po třítýdenním tréninkovém kondičním bloku, což se projevilo na výkonu v prvním poločase, který byl od nás velmi špatný. Trvalo nám, než jsme si zvykli na šířku hřiště, terén. Hráli jsme bez pohybu, aktivity, důrazu,“ hodnotil duel nový kouč Nivnice Aleš Zlínský.

Druhá půle už byla zcela v režii zkušenějších hostů, kteří přidali další tři branky a utkání zaslouženě ovládli. „Zápas jsme měl pod kontrolou, klidně jsme mohli vyhrát ještě vyšším výsledkem,“ míní Zlínský.

Skóre ale nástupce trenéra Miroslava Ondrůška neřešil. Nivnice na začátku února bojuje s marodkou, nemocemi. Proti dorostu Uherskému Brodu nehrál nejlepší střelec I. A třídy Velecký, kapitán Stojaspal, chyběli také brankář Junaštík, Kryštof Dubský, Soukeník či Michalec s Valentou.

„Do utkání jsme šli ve dvanácti lidech, bohužel se nám při utkání zranili Karlík se Slámou, takže jsme si od soupeře museli půjčit jednoho hráče,“ říká Zlínský.

Zatímco Karlíka vyřadil z boje natáhnutý sval, Slámal si narazil koleno.

Dres Nivnice navlékli i tři fotbalisté, kteří jsou v týmu na zkoušce. Kromě France z Bánova hráli také Obdržálek z Traplic a Kolaja ze Strání. Šanci ukázat se dostal dorostenec Šlapal.

Fotbalisté třetiligového Uherského Brodu (červené dresy) v pátečním přípravném zápase zdolali divizní Baťov 3:1.
Broďané s Baťovem dvakrát udeřili po rohu, zkoušeli dva slovenské stopery

Nivnice nehrála dobře, i tak si v úvodní půlhodině vypracovala dvě možnosti ke skórování. Straňák ale na začátku střetnutí po přihrávce France špičkou kopačky trefil jen vyběhnuvšího brankáře Srnce a v 17. minutě mířil těsně vedle vzdálenější tyče.

Domácí dorostenci zahrozili střelu do břevna, což Nivnici probralo.

Skóre krátce před přestávkou otevřel Straňák, který se slalomem mezi soupeři dostal až do vápna Broďanů a od vzdálenější tyče putoval balon poprvé v letošním roce do soupeřovy sítě.

„Druhému poločasu předcházel proslov nového trenéra Zlínského, ale také několika zkušenějších fotbalistů a všechna slova padla na úrodnou půdu. Náš výkon už snesl přísnější parametry a postupem času byl odměněn i góly,“ hlásil vedoucí Nivnice Milan Bršlica.

V 57.minutě se uvnitř pokutového území objevil nepokrytý Franc a sám před gólmanem si s koncovkou poradil bezchybně. Hodinu hry završil další zimní slalomářský kousek Straňáka, jehož po dalších kličkách ve vápně domácí mladíci sestřelili a pískala se penalta. Sám faulovaný s ní neměl žádné problémy - 3:0.

Nivnice mohla své vedení ještě navýšit, ale ve velkých šancích neuspěli Franc, Straňák a Bumbalík, který si to ovšem patnáct minut před koncem vyžehlil. Dobře hrající Obdržálek mu vybojovaný míč přihrál do uličky a Bumbalík podél gólmana uzavřel skóre na konečných 4:0.

Fotbalisté Nivnice další utkání sehrají až v neděli 18. února proti Hroznové Lhotě.

Přípravný zápas -
TJ Nivnice – ČSK Uherský Brod dorost 4:0 (1:0)
Branky: 44. a 59. z penalty Straňák, 57. Franc, 76. Bumbalík. Rozhodčí: Zpěvák.
Nivnice: Kolaja - Karlík, Obdržálek, Vítek, Josefík – O. Dubský, R. Straňák, Bumbalík, Franc - Sláma, O. Kolaja. Střídali: J. Šlapal, Kubiš (hráč domácích).