„Osobně mě to nepřekvapilo, ale spíše zaskočilo. Poplašné zprávy o tom, že se vrátí domů, se objevovaly prakticky celý podzim. Myslel jsem si ale, že když se nám tak dařilo a soutěž vedeme o osm bodů, tak to spolu dotáhneme až do konce. Nakonec je všechno jinak,“ říká vedoucí mužstva a člen výkonného výboru TJ Nivnice Milan Bršlica.

Bývalý vynikající brankář se na lavičku účastníka krajské I. A třídy skupiny B vrátil loni v zimě po pěti letech, tým převzal po jiném gólmanovi Pavlu Barcuchovi.

V Nivnici působil už před lety, v říjnu 2017 se ale s bilancí 26 výher, devět remíz a 28 porážek rozloučil.

Letošní rok byl pro Ondrůška i celou Nivnici mimořádný. Na jaře vytáhl mančaft na páté místo, v nové sezoně soutěži s posíleným týmem kraluje.

Trenér Martin Zicha po dlouhých osmi letech skončil u fotbalistů Šumic.
Předposlední Šumice přišly o trenéra. Zicha po osmi letech v klubu skončil

Nivnice i přes silnou konkurenci na podzim ztratila pouze pět bodů, když doma remizovala s Bojkovicemi a v posledním kole prohrála v sousedním Dolním Němčí. Zbývajících jedenáct duelů ale vyhrála, většinou výrazným rozdílem.

„Trenérovi Ondrůškovi musíme za roční práci u nás poděkovat. Jeho zásluha na výsledcích a výkonech je nezpochybnitelná,“ ví dobře nejen Bršlica.

„Na druhé straně i my jsme mu pomáhali a snažili se všem jeho požadavkům vyhovět. Spolupráce byla oboustranná,“ přidává.

I proto se vedení Nivnice s oblíbeným a úspěšným koučem tak neradi loučí. „U nás nemůže být klid nikdy,“ poznamenal trpce známý funkcionář.

Ondrůšek svůj záměr odejít oznámil šéfovi klubu Karlu Kopeckému a dalším činovníkům v pátek večer.

Od té chvíle se v Nivnici pracuje, intenzivně shání adekvátní náhrada, nový kouč. „S některými trenéry už jsme jednali, na další sháníme kontakt,“ hlásí Bršlica.

„Víme, že bude těžké navázat na podzimní část, udržet vysoko nastavenou laťku, my ale slevovat ze svých požadavků nechceme. Chceme i na jaře předvádět takový fotbal, který bude bavit fanoušky a bude nám přinášet body,“ prohlásil.

Ondrůškův nástupce byl měl pracovat se stávajícím kádrem. Žádná z opor na odchodu není, vedení Nivnice chce mužstvo udržet pohromadě.

Kapitán fotbalistů Dolního Němčí Petr Stojaspal při derby v sousedním Dolním Němčí.
Kapitán Nivnice Stojaspal po životním podzimu: Budeme na to dlouho vzpomínat

Lídr I. A třídy skupiny B se i po skončení podzimu stále schází. Další trénink má ve středu, v pátek je domluvený hokejový zápas s třetiligovým Uherským Brodem. Na čí střídačku se někdejší opora Synotu postaví, není jasné. „Ale nějak to vyřešíme,“ usmívá se Bršlica.

Zimní přípravu už mají v Nivnici nalajnovanou. Neoblíbený dril zahájí v polovině ledna, místo turnaje v Uherském Brodě čeká na tým několik přípravných zápasů.

Velecký a spol. se před startem jarních odvet utkají s Brumovem, Boršicemi, Slušovicemi, Bystřicí pod Hostýnem a Hroznovou Lhotou.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...