Známý kouč a funkcionář tak může I. A třídu vyhrát podruhé za sebou. Loni slavil postup do krajského přeboru s Hlukem, kde na vlastní žádost po podzimu skončil. Letos by stejnou třídu rád opanoval i s Nivnicí, která má po polovině soutěže osmibodový náskok před druhou rezervou Kroměříže.

Navázat na práci svého předchůdce ale nebude vůbec jednoduché. Nivnice má za sebou skvělý půlrok. Na podzim ztratila jenom pět bodů, prohrála až v posledním kole v derby s Dolním Němčí.

„Každý, kdo fotbal sleduje a rozumí mu, ví, že to bude moc těžké, protože proti prvnímu týmu vždy hrají všechny týmy na 120 procent. Já jsem si chtěl po třinácti letech trénování odpočinout, ale nabídka od předsedy klubu Karla Kopeckého mně dávala smysl. Nivnice je ambiciózní klub s krásným areálem, dobrou diváckou základnou, ale především s dobrým hráčským kádrem, který má velký potenciál do budoucna,“ uvedl Aleš Zlínský.

„Kluci jsou mladí, pokud tomu budou dávat maximum, mohou se dál zlepšovat a jít výkonnostně nahoru. Mým cílem je hráče výkonnostně posouvat dále, aby je tréninkové jednotky bavily. Společnými silami se pokusíme o vítězství v soutěži,“ přidává.

Trenér Miroslav Ondrůšek po roce opouští Nivnici, vrací se do Uherského Brodu.
Nivnice po roce shání nového trenéra. Ondrůšek se vrací do Uherského Brodu

Vedení Nivnice dalo Zlínskému přednost před Janem Ondrou. Někdejší mládežnický kouč Slovácka má ale rozdělanou práci ve Vnorovech, kde chce ještě pokračovat, takže se Kopecký dohodl na spolupráci právě s někdejším druholigovým útočníkem.

„Aleš zná naše hráče i prostředí daleko lépe než Honza Ondra. Několik našich podzimních zápasů navštívil. Byli jsme v neustálém kontaktu,“ prohlásil vedoucí mužstva a člen výkonného výboru TJ Nivnice Milan Bršlica.

Pětačtyřicetiletý kouč se bude muset na jaře obejít bez dvou klíčových hráčů. Stoper Vrága nejspíš z rodinných důvodů skončil s fotbalem, křídelníka Kelíška zase čeká operace.

Vedení klubu tak shání hlavně středního obránce, který nahradí právě Vrágu.

Přípravu s Uherským Brodem absolvují Hulín s Maleňákem. „Samozřejmě jim přejeme, aby se prosadili do třetiligového kádru, na druhé straně budeme moc rádi, když se k nám před startem jara vrátí. Jejich případné setrvání budeme ještě řešit. Máme zájem, aby u nás pokračovali,“ ujišťuje Bršlica.

Předseda OFS Uherské Hradiště František Miko převzal Cenu dr. Václava Jíry za celoživotní zásluhy o rozvoj fotbalu.
Předseda OFS František Miko: Každý oddíl asi bude muset mít svého rozhodčího

Nivnice naopak lanaří Lukáše France z Bánova a také Ondřeje Kolaju ze Strání. Rádi by získali také Jana Zámečníka, který na podzim hostoval v Osvětimanech. „Přípravu ale taky absolvuje v Uherském Brodě,“ informuje Bršlica.

Lídr I. A třídy skupiny B startuje zimní přípravu v pondělí 15. ledna. Trénovat bude třikrát týdně, místo turnaje v Uherském Brodě čeká na tým několik přípravných zápasů.

Velecký a spol. se před startem jarních odvet utkají s dorostem Uherského Brodu, Brumovem, Boršicemi, Slušovicemi, Bystřicí pod Hostýnem a Hroznovou Lhotou.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...