„Byli jsme rádi, že jsme se vůbec dali dohromady, protože je čas dovolených, festivalů a dalších akcí. Šanci jsme při různých absencích a omluvenkách dali i dvěma dorostencům, aby si přičuchli k mužskému fotbalu. Jelikož kluci celý týden poctivě trénovali, na konci prvního týdne toho měli dost. Soupeř byl živější, fotbalovější a zaslouženě vyhrál,“ uvedl kouč Nivnice Miroslav Ondrůšek.

Někdejší gólman Synotu či Uherského Brodu nepřikládal výsledku žádnou váhu. „Hlavní bylo, že si kluci v tom vedru zaběhali a zahráli si,“ říká.

Přípravný fotbal -
TJ NEVŠOVÁ – TJ NIVNICE 4:2 (2:0, 2:1, 0:1)
Branky:
7. a 13. Kutra, 45. Tomšů, 47. Šebák – 49. a 57. K. Dubský.
Nevšová: Janalík – Minst, Švach, Toman, Kvěťák, Roubalík, Švach Mi., Polomík, Kutra, Tomšů, Šebák. Střídal: Korvas.
Nivnice: Junaštík (R. Kolaja) – Stojaspal, Velecký, Konečný, Hulín, Straňák, Soukeník, Sláma (Pavlenko), Kelíšek (Kozelek), O. Dubský, K. Dubský.

Kádr slováckého celku zůstal po minulém ročníku takřka stejný. Pokračovat by měl stoper Vrága i další opory, pracovně mimo je momentálně záložník David Bumbalík.

Žádná posila zatím do Nivnice nedorazila. „Chceme ale zkvalitnit kádr o dva až tři hráče, abychom byli konkurenceschopní a mělo to nějakou úroveň,“ prohlásil Ondrůšek.

Nedělní duel v Nevšové se po dohodě obou oddílů odehrál 3 x 25minut.

Zápas začal zostra. Domácí dvakrát zahrozili hned v úvodu, ale Kutra mířil pokaždé nepřesně.

Tentýž hráč se prosadil až v 7. minutě, kdy s přehledem přešel přes Konečného a střelou zpoza vápna otevřel skóre.

Vzápětí se Kutra trefil podruhé a bylo to 2:0. Hosté zahrozili po rohu Straňáka, Velecký ale mířil nad.

Fotbalisté Hluku se chystají na sezonu v krajském přeboru. Na snímku Štefan Bartošek.
Hluk i s navrátilcem Dohnalem přestřílel Rohatec, Martiš je na zkoušce v Brodě

Druhá část již byla vyrovnanější. Před O. Dubským ale dobře zasáhl domácí gólman a Konečný zakončoval pouze do boční sítě. Na druhé straně se připomněl kanonýr Tomšů, který ve 45. minutě zvyšoval už na 3:0.

Hosté vzápětí inkasovali počtvrté. Šebák vystihl špatnou rozehrávku a střelou zpoza vápna zamířil přesně k tyči.

Nivnice to nezabalila, dál se se soupeřem z vyšší krajské soutěže rvala. O. Dubský ještě pálil mimo, ale jeho střela jeho bratra K. Dubského už skončila v síti. Gól hosty trošku nakopl, ke konci druhé části si ještě vytvořili pár šancí, ale skóre se v prostřední části nezměnilo.

Na začátku závěrečné třetiny se domácí prezentovali pohlednou akcí po ose Tomšů – Polomík – Kutra a poslední jmenovaný mířil vedle. V 54. minutě hasil slibně rozjetou akci domácích, na jejímž koncil byl opět Kutra, gólman Junaštík.

Skóre se naposledy změnilo v 57. minutě. Straňák poslal míč do uličky na K. Dubského a ten střelou podél vyběhnuvšího gólmana upravil na konečných 4:2.

Ve zbytku utkání si šance vypracovaly oba týmy, brankáři se ale činili.

Nivnický Junaštík vychytal Polomíka, střídající Kolaja dokonce zneškodnil Tomšů penaltu. Na druhé straně před zkušeným gólmanem Janalíkem selhal Kelíšek, Konečný mířil jen do boční sítě.

Fotbalisté Nivnice nyní mají před sebou pohárový duel na hřišti Příluk.