„Pro diváky to byl dobrý zápas, rozhodně se nenudili. Pro nás je to určitě povzbuzení a vzpruha do mistrovských utkání, tento výsledek ale musíme potvrdit v prvním jarním kole, jinak pro nás nemá žádnou cenu,“ ví dobře trenér Nedakonic Michal Lukůvka.

Domácí přemohli rivala i bez veterána Kopčila, na přírodním trávníku se místy dost jiskřilo.

Přípravný fotbal - 
Sokol Nedakonice – 1. FC Polešovice 3:2 (1:1).
Branky: Dvouletý 2, vlastní – Silný, Lahodný.

„Na utkání jsem se docela těšil, ale první poločas mi trošku zkazil dojem. Místy jsem měl strach, aby se utkání vůbec dohrálo. Bylo tam pár ostřejších zákroků, po kterých se pak kluci začali hádat. Naštěstí po přestávce se to uklidnilo a druhý poločas byl oboustranně lepší,“ míní Lukůvka.

Hosté z Polešovic se jen obtížně vyrovnávali s přechodem na přírodní trávu. Nerovný povrch jim dělal problémy. „Na tom terénu jsme nebyli schopní nic vymyslet. Balon nám poskakoval, hlavně ve finální fázi nám nešlo nahrát. Kdyby se hrálo na lepším hřišti nebo na umělce, bylo by to jiné, ale o výsledek vůbec nešlo,“ ví dobře polešovický kouč Josef Křiva.

Volíme nejpopulárnějšího trenéra amatérské kopané v kraji.
FINÁLE! Volíme nejlepšího fotbalového trenéra. Bude to ten váš? Hlasujte!

Čtvrtý tým I. B třídy skupiny C měl herně i střelecky navrch, přesto nakonec těsně prohrál.

„Soupeře jsme jasně přestříleli, po technické stránce jsme na tom byli lépe. Domácí hráli na náhodu, byli ale důrazní a bojovali. Nedakonice to vzaly prestižně. Dvakrát pořádně vystřelily na naši bránu a daly z toho dva góly,“ kroutí hlavou Křiva.

Polešovice šly do vedení gólem Lahodnému, kterého parádní přihrávkou vybídl ke skórování Měšťánek.

Pak ale chyboval krajní bek Silný a domácí Dvouletý po úniku z boku srovnal na 1:1.

Ve druhé půli si hostí dali vlastní gól. Pak Silný odčinil své předchozí zaváhání a srovnal na 2:2. V závěru ještě hosté orazítkovali břevno, ale chvíli před koncem obdrželi třetí branku. Prosadil se Dvouletý.

V tu chvíli už nebyl na trávníku Tomáš Ficek. Polešovický zadák střídal kvůli bolavému kotníku, spoluhráči jej dokonce po utkání zavezli do nemocnice.

„Zranění je z celého zápasu to nejhorší,“ ví dobře Křiva.

Tomu v sobotu scházeli Kaspřák s Blahou, Machala zůstal jenom mezi náhradníky a do hry vůbec nenaskočil.