„Na startu jara trošku tápeme. Po skvělém podzimu všichni mají obrovské očekávání,“ ví dobře nedakonický kouč Michal Lukůvka.

I když chce samozřejmě vyhrávat, šanci dává všem hráčům. V nedělním zápase měl po dlouhé době k dispozici kompletní tým, hráče točil hokejovým způsobem.

Okresní přebor, 15. kolo -
TJ SOKOL NEDAKONICE – 1. FC SLOVÁCKO C 1:1 (1:0)
Branky: 22. Dominik Madzia – 67. Radek Blažek. Rozhodčí: Řihák. Diváci: 170.

„Kluci chodí na tréninky a zaslouží si, aby se ukázali i v zápase,“ ví dobře.

Na výhru to však nestačilo. I když šly Nedakonice ve 22. minutě po dorážce Dominika Madzii do vedení, hosté výsledek gólem kapitána Radka Blažka srovnali.

„Za mě je to spravedlivá remíza,“ míní Lukůvka.

„Zápas, který byl oboustranně bojovný, byl poznamenaný obrovským větrem. Hrálo se ale korektně, bez nějakých zákeřností. My jsme se ujali vedení ve 22. minutě, kdy po nastřeleném břevnu Madzia doběhl balon a uklidil jej do prázdné brány. Ve druhém poločase se obraz hry malinko změnil. Hosté ze Sadů nás třicet minut přehrávali a vytvářeli si i šance, standardky. Jejich převaha nakonec vyústila ve vyrovnávací gól,“ líčí.

Domácí se ke konci nadechli k závěrečnému náporu. „Posledních deset minut jsme se snažili výsledek strhnout na svoji stranu, což se nám ale nepodařilo. Měli jsme tam jednu velkou příležitost, když hosté odvraceli míč z brankové čáry. Dělba bodů je spravedlivá,“ opakuje Lukůvka.

Starší dorostenci Slovácka (bílé dresy) v 19. kole MSDL zdolali na Širůchu Prostějov 3:1.
Podívejte se: dorostenci Slovácka zdolali Prostějov, trenér mluví anglicky

Hosty ze Sadů remíza těšila. „Před zápasem bych ji bral, protože jsme jeli k prvnímu mančaftu tabulky, a beru ji i po zápase. S mnoha lidmi jsme se ale shodli, že když už měl někdo vyhrát, tak jsme to byli my,“ uvedl trenér Slovácka C Roman Svoboda.

Jeho tým si vypracoval víc šancí než Nedakonice, které ale skórovaly z první vážnější akce.

„Potom ve druhém poločase za stavu 1:1 jsme vyhlavičkovali balon z prázdné brány. My jsme ale takových situací, ze kterých jsme mohli dát branku, měli pět nebo šest,“ tvrdí Svoboda.

Svěřence chválil za perfektní výkon a důsledné plnění taktických pokynů. „Na soupeře byli dobře nachystaní. Věděli jsme, odkud číhá největší nebezpečí a zvládli to perfektně,“ lebedil si Svoboda.

„Oproti minulému týdnu to byl úplně jiný zápas. Hrál se oboustranně fotbal bez nějakých zákeřností. Nám vypadl ze sestavy zraněný Vašek, který bude chybět dlouhou dobu. Mrzí mě, že nás z Nezdenic nikdo nekontaktoval a nezeptal se na zdravotní stav hráče,“ dodal kouč Slovácka C.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...