„Byl to náš první zápas po delší době. Chybělo nám osm kluků, bylo nás akorát jedenáct. Do branky musel trenér Čtvrtníček, i tak jsme ale rádi, že jsme utkání odehráli. Škoda, že jsme utkání nedotáhli do vítězného konce, ale soupeř byl snaživý,“ uvedl vedoucí mužstva Nedachlebic Cyril Řezníček.

„Bylo vidět, že kluci toho mají dost v nohách. Celkově jsme byli těžcí, hráli jsme špatně. Naopak Mařatice byly organizované, hůře jsme se proti nim prosazovali. Celkově to byl vyrovnaný zápas,“ přidal trenér Nedachlebic Ondřej Čtvrtníček.

Přípravný fotbal -
TJ NEDACHLEBICE – SK MAŘATICE 3:3 (1:0)
Branky: Kafka, Martinovský, Roubal - Stašek 2, Mařák z penalty

Skóre v prvním poločase otevřel Martinovský, po změně stran se trefili Kafka s Roubalem. Za Mařatice se dvakrát prosadil Stašek, z penalty skóroval Mařák.

„Na soupeři bylo vidět, že hraje I. A třídu. Nedachlebice byly lepší na míči, my jsme spíš hrozili z brejků. Celkově jsme možná měli víc příležitostí, remíza nakonec odpovídá, protože to byl poměrně vyrovnaný zápas,“ myslí si šéf klubu z Mařatic Radomír Vlk.

Ani jeden z týmů nebyl kompletní. Mařaticím scházeli tři hráči, soupeři dokonce osm borců z kádru.

Nedachlebice se na jarní odvety chystají v podobném složení, jako byly na podzim. Z Rakouska se vrátil Tomáš Klvaňa, z Prakšic přišel zkušený Roubal. Z Březolup se vrátil zkušený Ryška, příchody dalších hráčů jsou v jednání.

„Mužstvo chceme posílit. Musíme nutně sehnat k Adamu Hájkovi druhého brankáře a taky útočníka,“ říká Čtvrtníček.

Trenér Miroslav Ondrůšek prokázal své schopnosti v NIvnici, nyní vede Uherský Brod.
Volíme nejlepšího fotbalového trenéra. Bude to ten váš? Hlasujte!

Otazník visí nad Hubáčkem, který se připravuje s Kunovicemi. Mimo hru je Řezník, jenž si poranil koleno a čeká jej operace.

Fotbalisté Nedachlebic začali s přípravou v polovině ledna. Scházejí se třikrát týdně, trénují na přírodním tréninkovém hřišti. „Jiné možnosti nemáme,“ poznamenal Čtvrtníček.

Mařatice využívají malou umělou trávu na stadionu ligového Slovácka, připravují se dvakrát týdně.

Druhý tým okresní soutěže skupiny A pokračuje ve stávajícím složení, žádné posily nehledá. „Máme v kádru dvacet kluků, kteří se poperou o postup,“ říká Vlk.

Mařatice odstartují druhou polovinu sezony už 10. března, kdy se v dohrávce 10. kola představí na hřišti třetích Mistřic.