„Zatím trénujeme v omezených podmínkách, bez šaten a sprch, a za dodržování přísných hygienických podmínek. Trénink máme v úterý a v pátek. Všichni už se těšíme, až se uvolní bezpečnostní opatření a my budeme moc využívat veškeré zázemí,“ prohlásil Bednařík.

Nedachlebičtí fotbalisté, kteří skončili v předčasně ukončené sezoně 2019/2020 na sedmém místě krajské I. A třídy skupiny B, budou trénovat dvakrát týdně až do 20. června. V rámci přípravy na oživení sehrají i jeden nebo dva přípravné zápasy.

„No a pak uvidíme, co bude dál,“ říká s úsměvem Bednařík.

O velkých prázdninách chce dát svěřencům dva týdny volno. Kolem desátého července pak začne klasická letní příprava na novou sezonu.

„Která předpokládám, že začne druhý týden v srpnu,“ věří zkušený kouč.

K dispozici by měl být téměř totožný kádr jako loni na podzim. „Zatím u nás není nic zvláštního,“ hlásí.

Už v zimě v klubu skončil Jan Sedlář, který se sice před rokem vrátil z Rakouska zpět domů, ale po podzimní části zase prchl do zahraničí k jižním sousedům.

„Momentálně je tam zaregistrovaný, ale hrát tam kvůli pandemii nezačal,“ uvedl Bednařík.

Nováčky v Nedachlebicích jsou Pavel a Martin Nožičkovi. Rodinné duo ke konkurenci přestoupilo ze Zlechova. O dalších změnách se teprve jedná.

„Chtěli bychom s kádrem trochu pohnout. Už na podzim v některých zápasech za nás nastupovali vysloužilci,“ připomíná Bednařík.

Tomu by se v klubu nyní rádi vyhnuli, proto by vedení týmu z první A třídy mužstvo rádo doplnilo.

„Věřím, že nějaký pohyb v kádru bude. Na druhé straně vím, že není úplně jednoduché hráče shánět. Vedení se ale snaží a dělá všechno proto, aby mančaft byl na novou sezonu dobře připravený,“ dodal Bednařík.