Kdo sedmatřicetiletému Čtvrtníčkovi bude v těžké misi pomáhat, zatím není jasné. „V řadách bývalých hráčů hledáme vhodného asistenta, který by dokázal řídit mužstvo z lavičky. Poohlížíme se hlavně po nějakém zkušeném a méně emotivním typu. Přece jenom je ze hřiště jiný pohled na průběh utkání než ze střídačky,“ říká předseda klubu TJ Nedachlebice Jaroslav Šuranský.

Pro Čtvrtníčka to bude vůbec první trenérská mise. Zkušeností má ale dost. Vždyť coby hráč si vyzkoušel zahraniční angažmá v Řecku, v Rakousku i na Slovensku. V dresu Slovácka nastoupil ve třech ligových zápasech, dlouho byl v Olomouci, kde hrál za Holice.

Do Nedachlebic přišel letos v létě z divizního Strání, celým podzimem se ale stejně jako zbytek mančaftu protrápil. Tradiční účastník I. A třídy má za sebou jeden z nejhorších půlroků v klubové historii.

Fotbalisté Nedachlebic na podzim získali pouhých pět bodů, po poslední porážce s Fryštákem klesli na poslední místo tabulky a na jaře je čeká těžký boj o udržené v soutěži.

„Hlavní problém neúspěšné poloviny sezóny spočíval v obrovské marodce,“ má jasno Šuranský.

Známý fotbalista i funkcionář působí v oddíle více než padesát let, nic podobného ale nepamatuje.

„Nikdy předtím se nám nestalo, aby ze základního kádru na tak dlouhou dobu vypadlo pět a více hráčů,“ kroutí hlavou.

„Sestava se těžce lepila dohromady, tomu odpovídaly i výsledky. I když jsme měli na soupisce sedmnáct nebo osmnáct kluků, většinou jich bylo k dispozici sotva jedenáct. S tím prostě nešlo nic dělat, trenér Bednařík musel v mnoha případech, jak se říká vařit z vody,“ uvědomuje si.

I proto zkušenému kouči nic nevyčítá a několikrát v sezoně jej podržel. „Mirkovi za současné postavení žádnou vinu nedávám,“ říká.

„Naopak si velmi vážím toho, co v Nedachlebicích odvedl. Jeho přístupu v době, kdy absolvoval významnou operaci zad. A i přes všechny hráčské a zdravotní problémy tady s námi byl a dělal všechno proto, aby mužstvo připravil a motivoval,“ oceňuje Šuranský.

Rodák z Halenkovic Miroslav Bednařík skončil u fotbalistů Nedachlebic.
Chlebíci do toho! řvala vnučka. Trenér Bednařík přesto v Nedachlebicích skončil

„Je to zodpovědný člověk, který věnoval vždy přípravě, tréninkům a zápasům náležitou pozornost i v období zdravotního hendikepu s významnou podporou rodiny,“ přidal.

I když se v Nedachlebicích výměně trenéra dlouho bránili, po posledním duelu s Fryštákem rezignaci kouče Bednaříka přece jen přijali, a nakonec vsadili právě na Čtvrtníčka.

„Všichni ve výboru cítíme, že mužstvo potřebuje impulz, změnu v tréninku i při řízení mužstva. Sedmnáct hráčů vyměnit nemůžeme, takže jsme to řešili takto,“ uvedl Šuranský.

Zkušený činovník se společně s vedením klubu pokusí mužstvo doplnit a posílit. Čekat na uzdravení všech opor v Nedachlebicích nemíní. „Potřebujeme hlavně zvýšit útočnou sílu,“ říká Šuranský.

Sestup si ani za současné situace nepřipouští, dál zůstává optimistou. „V rámci sportovních regulí uděláme všechno proto, abychom první A třídu zachránili. Na druhé straně všichni dobře víme, že jsou v životě důležitější věci než je fotbal,“ prohlásil.

Fotbalistka Uherského Brodu Juana Jenny Chovancová.
Chovancová žije s trenérem Šebestou: Vánoce? Jediné období, kdy se neřeší fotbal

V obci s pouhými osmi sty obyvateli jsou na výsledky „čutálistů“ náležitě hrdí. Vždyť v Nedachlebicích se krajské soutěže nepřetržitě hrají od roku 1976.

Podobná vesnice v okrese Uherské Hradiště ani v celém Zlínském kraji není. „Cením si toho, na jaké úrovni se fotbal v naší obci dlouhodobě drží. Je to zásluha nejen funkcionářů, sponzorů, ale i představitelů obce, která sport velmi podporuje,“ těší Šuranského.

V Nedachlebicích vždy těžili z poctivé a systematické práce s mládeží místní, ale i z nejbližšího okolí. Klub se může pyšnit nejen tradicí a dřívějšími úspěchy, ale i hezkým sportovním areálem s kvalitní hrací plochou, kterému I. A třída náramně sluší.

Nejen proto se do nižší třídy se nikomu nechce.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …