„Musím ho pochválit, vyzdvihnout. Vzadu to odehrál s velkým přehledem, proti nám byl opravdu výborný,“ smekl před Šálkem klobouk prakšický kouč Vladimír Polák.

Zatímco soupeře chválil, ke svým svěřencům měl oprávněné výhrady.

I. B třída sk. C, 6. kolo -
TJ SOKOL PRAKŠICE – FK OSTROŽSKÁ NOVÁ VES 1:5 (0:3)
Branky:
65. Jakub Dynka – 34. a 80. Bronislav Šálek, 19. Jiří Roubal vlastní, 25. Jan Doruška, 84. Tibor Kadaš. Rozhodčí: Ambroz. Diváci: 50.

„Neměli jsme energii,“ povzdechl si.

„Kdybychom trošku víc běhali a proměňovali šance, utkání by bylo jiné. Takto jsme schytali debakl. Nasazení od nás nebylo dobré. Bez gólů a správného přístupu se vyhrávat nedá. Celkově to od nás byl špatný výkon,“ přidává zklamaně.

Hosté byli na půdě okresního rivala maximálně produktivní. „Soupeř všechny své šance využil, kdežto my jsme v prvním poločase zahodili tři nebo čtyři velké tutovky. Pokud bychom z nich dali góly, utkání by se asi odvíjelo jinak,“ je přesvědčený Polák.

„Ve druhém poločase jsme výsledek snížili a mohli se pokusit dostat soupeře pod tlak, místo toho dostaneme čtvrtý gól ze třiceti metrů doprostřed brány, pak už to bylo bez šance,“ dodává zklamaně.

Fotbalisté Starého Města (žluté dresy) hráli v 6. kole I.A třídy skupiny se Zborovicemi 0:0.
Ohně, dým i konfety, chyběly jen branky. Staré Město doma obralo Zborovice

Prakšice si tak musí na dvou výhru v letošní sezoně minimálně týden počkat. Ostrožská Nová Ves o víkendu odčinila předcházející špatný zápas ve Zlechově, venku vysoko vyhrála.

„Výsledek je ale pro domácí až příliš krutý,“ uznává hostující kouč Libor Soldán. „Herně jsme sice byli lepší a vítězství si zasloužili, ale kromě gólových momentů jsme si už moc jiných šancí nevypracovali,“ přiznává.

Novovešťané nekompromisně trestali zaváhání protivníka. Využili všechno, co měli.

Hostům pomohl i vlastní gól stopera Roubala v 19. minutě, do přestávky se prosadili ještě Doruška se Šálkem.

Domácí Dynka sice v 65. minutě snížil, závěr patřil ale rivalovi. Soupeře dorazily trefy Šálka a střídajícího Kadaše, který se k fotbalu vrátil po několika letech.

„Byli jsme produktivnější,“ uznává Soldán.

Po přesvědčivém triumfu chválil mužstvo za výkon i přístup. „Sestava byla podobná jako před týdnem ve Zlechově, akorát kluci víc bojovali, víc chtěli a zápas odjezdili,“ těší legendu nejen Synotu. 


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...