Účastníkovi Ligy mistryň s Baníkem nestačilo ani nadějné vedení 2:0, o které se přesnými zásahy postaraly Bayerová s Ohlídalovou.

Další šance ale favorit neproměnil, a tak Ostrava trestala. Do přestávky snížila Mudráková a vyrovnání zařídila hostům z pokutového kopu osm minut před koncem Vojtková.

Fotbalistky Slovácka dělbu bodů jen těžce rozdýchávaly. „Zápas jsme jednoduše nezvládli. Nemá cenu hledat výmluvy, o vítězství jsme se připravili vlastní hloupostí a neschopností v koncovce,“ má jasno trenér Miroslav Zbořil.

Domácím nevyšel nástup do utkání, brzy málem prohrával. „Začátek zápasu byl jak ze zlého snu, soupeři jsme svou ležérností nabídli dvě situace, které jsme se štěstím přežili, naopak jsme se dostali do vedení 2:0, měli jsme další vyložené šance, šli několikrát sami na bránu, bohužel před poločasem jsme inkasovali ze standardní situace skoro z poloviny hřiště,“ nechápal Zbořil.

Druhý poločas už byl ze strany Slovácka o něco lepší, domácí hráčky ale dál pokračovaly v zahazování šancí.

Nastřelily dvě břevna, neproměnily další tutovky. „A proto asi zákonitě přišel na druhé straně trest. Bylo to snad poprvé za druhý poločas, kdy se soupeř dostal k našemu vápnu a skončilo to hned faulem a penaltou,“ kroutil hlavou.

Pokutového kopu se ujala Vojtková, která nedala brankářce Fraňkové šanci. Zaskočené domácí fotbalistky už si nedokázaly vypracovat větší šanci, proto se oba týmy rozešly smírně 2:2.

„Fotbal se nehraje na šance, ale na góly. Pokud nedokážeme dát branky ani z takového množství příležitostí a nepředčíme soupeře bojovností či nasazením, tak se budeme těžko prosazovat,“ ví dobře Zbořil. 

Další domácí utkání čeká fotbalistky z Uherského Hradiště už v neděli 8. října, kdy na Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty přijede Slovan Liberec.

Zápas bude přímým soubojem o průběžné třetí místo v tabulce.

„Teď nám nezbývá nic jiného, než se ze zápasu poučit a tvrdě pracovat, abychom byli příště lepší. Jsme jeden tým, ať už vyhráváme nebo prohráváme, tak jsme v tom společně,“ dodal Zbořil.

I. fotbalová liga žen, 5. kolo -
1. FC Slovácko – FC Baník Ostrava 2:2 (2:1)
Branky:
 15. Bayerová, 20. Ohlídalová – 39. Mudráková, 82. Vojtková z penalty. Rozhodčí: Soukupová – Fraňková, Šabacká (Juřička). Diváci: 165.
Slovácko: Fraňková – Trčková, Klímová, Bláhová, Ohlídalová (57. Pěčková) - Janíková (67. Obadalová), Ferencová, Jonášová, Bayerová (67. Tulkki), Polášková, Žufánková (57. Jančářová). Trenér: Zbořil.