Šestadvacátého ročníku Poháru předsedy Řídící komise FAČR pro Moravu se zúčastnilo sedm krajských výběrů z Moravy a východních Čech. České celky se zase utkaly v Chebu.

Pohár předsedy Řídící komise FAČR pro Moravu (U14)
Konečné pořadí: 1. KFS Vysočina (4 2 0 – 26:11 – 14 bodů), 2. Pardubický KFS (3 2 1 – 27:11 – 11 bodů), 3. Zlínský KFS (3 1 2 – 24:19 – 10 bodů), 4. Jihomoravský KFS (3 0 3 – 20:18 – 9 bodů), 5. Moravskoslezský KFS (2 2 2 – 14:17 – 8 bodů), 6. Olomoucký KFS (1 1 4 – 19:29 - 4 body), 7. Královehradecký KFS (0 2 4 – 8:33 – 2 body).

„Toto je každoroční turnaj výběrů kategorie U14 v rámci celé republiky,“ říká ředitel hluckého turnaje a Grassroots trenér mládeže FAČR Petr Zapletal.

Družstvo Zlínska tvoří hlavně hráči tří střediskových klubů ze Slovácka, Zlína a Kroměříže. Právě z těchto akademií jsou i trenéři Tomáš Stýskal, Milan Hanko a Ondřej Mrázek. „Náš výběr se kontinuálně tvoří od kategorie U13. Kluci se na velkém hřišti účastní mezikrajských zápasů. Tři duely jsou vždycky na jaře a pak na podzim. Před turnajem měli kluci dopoledne možnost zatrénovat, jinak se ale nijak speciálně nepřipravovali,“ říká Zapletal.

Zlínský žákovský výběr na úvod remizoval s Pardubickým KFS 3:3, v pátek pak zdolal Královehradecký KFS 7:2 a prohrál s KFS Vysočina 2:5.

V sobotu se krajským nadějím dařilo podobně. Po porážce s jižní Moravou přišli výhry nad soupeři z Olomoucka i Moravskoslezského kraje, deset bodů stačilo na třetí místo.

Fotbalisté Uherského Brodu (červené dresy) v sobotním přípravném zápase podlehli druholigovému Vyškovu 0:4.
Podívejte se: fotbalisté Brodu zkoušejí Čtvrtníčka, s Vyškovem prohráli 0:4

Velkou zásluhu na bronzu měl Adam Konečný. Rodák z Hluku, který nosí dres Slovácka, byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje.

„Proti některým klukům jsem hrál vůbec poprvé, jiné znám z mistrovských soutěží. Halové turnaje mám rád, protože jsou hlavně o technice, na které si zakládám,“ říká talent.

Diváci v hlucké sportovní hale po oba dny viděli parádní individuální výkony, spoustu branek z zajímavé zápasy.

„Sportovní úroveň asi přes covidové období nijak zvlášť neklesla. Pořád se rodí šikovní kluci, kteří to s balonem opravdu umí. Velmi příjemně mě překvapila Vysočina, která ani jednou neprohrála,“ dodal Zapletal.