Ve Zlechově se tak týden po Velikonocích konečně juchalo a slavilo. „Výsledek je pro nás nádherný, pro Malenovice ale strašně krutý. Prohrát takovým rozdílem si u nás určitě nezasloužily,“ ví dobře domácí trenér Libor Matoušek.

S ním souhlasí také malenovický kouč Leoš Válek. „Výsledek neodpovídá tomu, co se dělo na trávníku. Pro nás je porážka 0:4 velmi krutá. Předvedená hra nebyla až tak špatná,“ míní.

Má pravdu. Hosté byli část zápasu lepší, hlavně v úvodu si vypracovali slušné možnosti ke skórování. Dokonce dali kapitánem Tormou vedoucí gól, ale kvůli ruce nebyl uznaný.

I. B třída sk. C, 18. kolo -
SK ZLECHOV – FC MALENOVICE 4:0 (0:0)
Branky:
74., 80. a 88. Lukáš Kedra, 71. Adrian Duchtík. Rozhodčí: Zpěvák. Diváci: 120.

„První poločas jsme hráli slušně, nějaké příležitosti jsme neproměnili,“ štve Válka.

Trestný kop Kornieika parádně vytáhl gólman Vanda na roh. Ani další střelci Malenovic si nevedli lépe.

Zlechov dobře bránil, taky hrozil. V prvním poločase se do šance dvakrát dostal Lukáš Kedra, ale ani jednou neuspěl. Také Salinger mířil ve výhodné pozici vedle.

„Malenovice hrály chytře, vzadu si to dávaly. Spoléhaly na průnikové přihrávky. Ty jim ale nevycházely. My jsme hráli v obraně dobře. Věděli jsme, že soupeř má v brance dorostence. Chtěli jsme více střílet, ale tolik možností zase nebylo. Hosté rány buď zblokovali, nebo jsme se tam nedostali,“ říká kouč Zlechova.

„Jinak fotbal byl oboustranně dobrý, na I. B třídu dost kvalitní, protože oba týmy hrály po zemi. My jsme čekali na svoji šanci, která přišla,“ přidává Matoušek.

Diváci na branku čekali dlouhých sedmdesát minut. Pak se technickou přízemní ranou k tyči z hranice šestnáctky prosadil Duchtík a Zlechov se neuvěřitelně zvedl a rozjel.

„Bylo to o prvním gólu,“ má jasno Matoušek. „Celkově sice padly čtyři branky, ale všechny byly pěkné, byly po vypracovaných akcích,“ oceňuje.

Závěr si podmanil Lukáš Kedra. Dvaadvacetiletý mladík, který prošel dorostem Hodonína, v 74. minutě ukončil své střelecké trápení a po třech zahozených šancích slavil s rukama nad hlavou.

Následně se zlechovský odchovanec prosadil ještě dvakrát a slavil premiérový hattrick mezi dospělými.

„Kluci hlavně závěr zvládli skvěle. Za výkon jim patří velký dík, všichni zaslouží absolutorium,“ chválil mančaft Matoušek.

Hosté naopak koncovku nezvládli, do Malenovic odjeli s přídělem. „Ve druhém poločase jsme chtěli hrát stejně. Věřili jsme, že nám tam nějaký gól padne. Nakonec jsme se neprosadili. Bylo to o jedné brance, kterou dal jako první Zlechov,“ smutní Válek.

„Vzápětí přišla chyba na půlce, neodkopli jsme balon do autu. Místo toho jsme vymýšleli a z protiútoku inkasovali druhou branku,“ láteří.

Hostující trenér za nepříznivého stavu 0:2 vyslal stopera Stružku na hrot. „Chvilku jsme hráli na tři útočníky, ale po třetí brance už to byla křeč,“ pronesl.

Na absenci nemocného brankáře Juráně se Malenovičtí sympaticky nevymlouvali.

Dorostenec Žemla sice příliš nezářil, ale na Slovácku vyloženě nepropadl.

„Adam mi psal už v pátek, že nebude na tréninku, že má horečky. Je to zkušený gólman, který mančaft podrží a hlavně ho uklidní. Kluci ví, že si mohou víc dovolit. Kuba Žemla se toho zhostil dobře. Vyloženě nepropadl, ani jeden z gólů nejde na jeho vrub,“ dodává Válek.

Tomu kromě Juráně scházeli ještě Bartek, Menša, Pavlačík a Otrusina.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...