„My jsme konečně potřebovali vyhrát a bylo nám jedno, jakým způsobem. Myslím, že jsme si výhru zasloužili. Těch sedmdesát minut jsme byli lepším týmem,“ míní kouč Topolné Ondřej Hoferek.

Hosté těžkou šichtu zvládli i bez nemocného Jaroslava Hoferka, Sedláře či Dohnala. „Máme široký kádr, takže absence dokážeme nahradit,“ těší Hoferka.

I. B třída sk. C, 19. kolo - 
SK ZLECHOV – TJ TOPOLNÁ 1:2 (1:1)
Branky: 21. Michal Salinger – 42. Michal Bartoš, 59. Jan Foltýn. Rozhodčí: Mitáček. Diváci: 120.

Zlechovu scházel vykartovaný Duchtík. Domácí šli do vedení ve 20. minutě, kdy se prosadil Salinger. Navýšit vedení mohl Hynek Vaněk, míč však poslal pouze do břevna.

Jiné možnosti Zlechovští v úvodní části neměli. „První poločas byl z naší strany určitě lepší než druhý. Hráli jsme s větrem v zádech, měli dobré držení balonu a asi čtyři šance. Domácí zahrozili dvakrát. Jednou trefili břevno a pak dali gól,“ líčí Hoferek.

Hosté se prosadili až na konci první půle, když po pohledné akci a centru Válka skóroval Bartoš.

„Hosté byli v prvním poločase silnější na míči, ale i tak je škoda, že jsme vedení neudrželi až do přestávky,“ litoval Matoušek.

Fotbalisté Ostrožské Nové Vsi (modré dresy) v 19. kole I. B třídy skupiny C přehráli Prakšice 3:0.
Kuriozita v I. B třídě: pět fotbalistů Ostrožské Nové Vsi si poranilo sval

Také druhá půle byla vyrovnaná, bojovná, místy až zbytečně nervózní, dost tvrdá.

Zlechovu mohl v úvodu druhé půle vrátit vedení Hynek Vaněk, ale v zakončení neuspěl. Topolná udeřila po hodině hry. Po brejku a přesné střele se prosadil Jan Foltýn.

Vyrovnat mohl Salinger, který se na šestnáctce zbavil protihráče, ale mířil pouze vedle.

Na konci utkání se předvedli oba gólmani. Nejprve domácí brankář Červinka vytáhl trestný kop Haši na roh, na druhé straně se při střele Bělašky vyznamenal skvělý Mikel, kterému v hektickém závěru pomohli i zadáci.

Domácí na konci střetnutí protivníka zmáčkli, vyrovnat se jim však nepodařilo.

„Náš výkon ve druhém poločase ovlivnil silný vítr. Domácí ve druhé půli hodně nakopávali balony, které létaly všude možně, ale výsledek jsme ubránili. Pro nás to jsou důležité tři body. Nyní hrajeme dvakrát doma. S Ostrožskou Novou Vsí a Prakšicemi chceme potvrdit venkovní výhru,“ dodává Hoferek.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...