Čtyřicetiletý veterán střídal v 69. minutě Ondřeje Vaška. V tu dobu zrovna Osvětimany zahrávaly trestný kop. K míči se sice postavil i hrající kouč Němčický, bývalý ligový středopolař ale přenechal balon právě Křemečkovi, který přesnou ranou snížil na 3:2. Takový aplaus žádný jiný hráč v sobotu neměl.

„Šlo vidět, že má hostující brankář špatně postavenou zeď. Pro leváka to bylo ideální, tak jsem to obstřelil,“ líčí nečekaný střelec.

Trefa Křemečka zřejmě přijde hodně draho. „Snad se s kluky nějak domluvíme,“ věří.

Před sezonou absolutně nepočítal s tím, že by mohl zasáhnout do hry. Po dlouhé pauze a konci kariéry ale musel znovu nazout kopačky, navléknout osvětimanský dres a jít vypomoct. „By mě nikdy nenapadlo, že skoro v jednačtyřiceti letech budu muset nastoupit,“ přiznává.

Sám se na trávník nehrnul, nebylo však zbití. „Měli jsme na hřišti dva zraněné kluky, takže jsme se již před utkáním domluvili, že vypomůžu a na chvíli tam půjdu. Vyšlo to zrovna v té sedmdesáté minutě před trestným kopem,“ říká.

Jedna z klubových legend se v soutěžním zápase objevila po třech letech. Kvůli zdravotním problémů již hrát nechtěl. Na konci sezony se z něj ale nakonec možná stane žolík.

„Sám se ale nikam nepohrnu. Když tam nebudu muset jít, tak zůstanu na lavičce,“ tvrdí s úsměvem. „Příští týden už to ale bude lepší. Vrátí se Šumi i Jirka Perůtka,“ přidává.

Fotbalisté vedoucích Osvětiman (tmavé dresy) v sobotu doma podlehli třetím Bojkovicím 2:4.
Podívejte se: místo oslav další ztráta. Oslabené Osvětimany podlehly Bojkovicím

Vedoucí tým krajské I. A třídy skupiny B šel do sobotního zápasu v hodně oslabené sestavě, což se projevilo na výkonu a hlavně na výsledku.

„I když nám kluci chyběli, první poločas byl minimálně vyrovnaný. Hosté využili všechny své tři šance, my jsme naopak nedali dvě tutovky,“ hodnotí zajímavý duel.

„Ve druhé půli jsme byli lepší, vyrovnat se nám však nepodařilo. Hru jsme museli na konci otevřít, z čehož vyplynul čtvrtý gól v naší síti,“ pokračuje.

Osvětimany nejsou zvyklé prohrávat, teď padly podruhé v řadě. Hluk jim ale první místo těžko sebere. Do konce sezony chybí tři kola, náskok je dostatečný.

Co však bude dál, nikdo v klubu, kterému šéfuje hradní kancléř Minář, neví.

Vedení oddílu zřejmě postup do krajského přeboru odmítne. „Je to na zvážení,“ uvedl Křemeček. „Na jaře se každý zápas složitě skládáme, většinou musí hrát i trenér a na lavičce bývám jenom já,“ připomíná.

„Doufám, že soutěž vyhrajeme a pak si k tomu sedneme a nějak do dáme dohromady. Uvidíme, zda to má cenu, nebo ne,“ dodává.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …