Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Oliver Štecha ze Slovácka, cenu pro nejlepšího brankáře převzal jeho klubový spoluhráč Adam Zimčík.

Výsledky Slovácka na turnaji
Základní skupina: 1. FC Slovácko – Borac Banja Luka 2:1 (1:0), Zelina, Bílek. 1.FC Slovácko – NK Mura 0:0, 1.FC Slovácko – FK Sarajevo 2:1 (0:1), Zelina, Kowalczyk. Finále: 1.FC Slovácko – Lokomotiva Zagreb 1:0 (0:0). Novotný.
Celkové pořadí: 1. 1. FC Slovácko, 2. Lokomotiva Zagreb, 3. NK Mura, 4. Željezničar Sarajevo, 5. FK Sarajevo, 6. Velež Mostar, 7. Borac Banja Luka, 8. Akademie Panděv

„Turnaje se zúčastnilo osm týmů, které byly rozděleny do dvou skupin, kdy vítězové skupin se utkali ve finále, druhé týmy ve skupině hrály o třetí místo atakdále. Všechna utkání se hrála na dvakrát čtyřicet minut,“ informuje šéftrenér mládeže Slovácka Zdeněk Botek.

Celek z Uherského Hradiště si v úvodním utkání poradil s Boracem Banja Lukou v poměru 2:1 a poté remizoval se slovinským NK Mura 0:0. „V posledním utkání s domácím FK Sarajevo potřebovali naši hráči alespoň bod, aby se probojovali do finále,“ uvedl Botek.

Moravané v těžkém utkání od začátku prohrávali a dlouho se zdálo, že je porážka odsune z boje o první místo. V hektickém závěru zápasu však Slovácko brankami Zeliny a Kowalczyka úplně otočilo výsledek a zaslouženě se dostalo do finále.

V něm byl soupeřem chorvatský tým Lokomotiva Zagreb. „Naši hráči měli od začátku herní převahu, která vyústila v branku Novotného na začátku druhého poločasu. Poté se hra vyrovnala a byla to naopak Lokomotiva, která se hnala za vyrovnáním,“ popisuje Botek.

Její největší šancí byla výhoda pokutového kopu čtvrt hodiny před koncem, ale brankář Zimčík penaltu bravurně zneškodnil a poté již hráči Slovácka udrželi výsledek až do konce.

Po velmi dobrých výkonech tak mohli zaslouženě zvednout nad hlavu pohár pro vítěze.