„Na operaci jsem nebyl, ale jelikož mě fotbal i parta chyběli, šel jsem to za kluky na trénink zase zkusit. Bylo to docela dobré, tak jsem šel do toho znovu,“ líčí devětadvacetiletý obránce.

Poprvé nastoupil na konci září doma s Malenovicemi. Porážka 0:2 mu paradoxně pomohla do základní sestavy. V ní nechyběl poslední čtyři duely, od první minuty nastoupil i v sobotu proti Ořechovu. „Noha není pořád stoprocentní. Furt to trošku pobolívá, ale už se s tím dá hrát,“ tvrdí. „Navíc jsem dva roky skoro nic nedělalm takže fyzička není pořád nic moc,“ přiznává.

Zkušený devětadvacetiletý zadák Jiskry hrál v derby důležitou roli. Nejprve v 18. minutě povedenou hlavičkou otevřel skóre, aby hned po přestávce fatální chybou nabídl soupeři vyrovnání.

Pak hrubě zaváhal ještě jednou, tentokrát ale Kolářík nabídnutou příležitostí pohrdl.

„Ode mě to nebylo moc dobré. Udělal jsem tam dvě chyby,“ kál se.

I když hosté výsledek dvěma trefami mladíka Jakuba Kowalíka otočili, Jiskra výsledek alespoň srovnala. Na víc v parádním derby neměla. „Bod je dobrý,“ míní Martinec.

Sobotní utkání na Širůchu, kde se utkali fotbalisté domácího Starého Města (žluté dresy) s Ořechovem, skončil remízou 2:2.
Podívejte se: Šlágr ve Staré Městě bavil. Hastík bral na Širůchu jen bod

Ze vstřeleného gólu měl radost, nijak zvlášť ho ale neslavil. „Potěšil by mě víc, kdybychom vyhráli,“ říká.

Staré Město mělo utkání dobře rozehrané, ale nezvládlo nástup do druhé půle. Nejprve zahodilo šanci, pak dvakrát v rozmezí pěti minut inkasovalo.

„Nevím, co se stalo, ale asi jsme byli ještě v kabině,“ kroutí hlavou. „Začátek druhého poločasu jsme si měli lépe pohlídat,“ ví dobře. „Úvod byl strašný. Dostat takto dva góly je katastrofa,“ přidává zklamaně.

Domácí borci se po výpadku dlouho zvedali. Nakonec ale chytili rytmus a Ořechovu několikrát zatopili. Tak nebezpeční jako soupeř ale zdaleka nebyli. „Byl to dobrý zápas se spoustou šancí. Utkání mělo velké tempo i náboj,“ souhlasí Martinec.

V hledišti možná chybělo jen víc fanoušků. Dvě stě padesát diváků není na nejnižší krajskou soutěž málo, tradiční kotel na schodech za brankou ale tentokrát nebyl.

„Všichni odjeli do Ostravy na Slovácko. S nimi by atmosféra byla ještě lepší,“ uvědomuje si bývalý hráč Boršic či Vlčnova.

Zápas však měl náboj i bez Pazúrů z hrázky, jak si staroměsští vlajkonoši přezdívají. Oba týmy braly duel 12. kola krajské I. B třídy dost prestižně. Za Ořechov, který trénuje bývalý manažer Synotu Jaroslav Hastík, totiž hrají i borci, jenž prošli Jiskrou nebo žijí ve Starém Městě.

Fotbalisté Uherského Brodu (červené dresy) doma zvítězili i nad Vratimovem.
Oslabení Broďané přemohli Vratimov. V závěru rozhodl hlavou Josefík

Trojice mladíků odešla k rivalovi bez souhlasu oddílu na volný přestup, což se některým lidem na Širůchu nelíbí. „Taky jsem to vnímal. Určitě to bylo prestižnější než nějaké jiné zápasy,“ souhlasí Martinec.

Na trávníku ale byl klid. Nikdo se nekopal, nehádal. Žádné strkanice ani drsné zákroky k vidění nebyly. Emoce vyvolávaly je zahozené šance a góly. Ty nakonec padly po čtyři. Po dvou na každé straně. Konečná remíza 2:2 nepasuje z žádnému z týmů.

Oba klopýtly, radují se vedoucí Zborovice, které ve stejný čas zdolaly do té doby neporažený Slavkov a zvýšily svůj náskok už na sedm bodů.

„Ztráty mě mrzí hodně. Chtěli jsme na postup, ale dostáváme blbé góly,“ štve nejen Martince. Sen o první A třídě se zase pomalu rozplývá.