Trenér Jan Suchopárek, kterému nově pomáhá i asistent Slovácka Jan Baránek, vybral i zlínského záložníka Davida Tkáče, útočníka Slovácka Filipa Vechetu nebo rodáka z Dolního Němčí Lukáše Ambrose, který není hostuje v třetiligovém Freiburgu B.

Původní nominace zatím doznala jedné změny. Zraněného libereckého obránce Filipa Prebsla nahradil stoper druholigového Brna Lukáš Endl.

Lvíčata v regionu stráví celý týden, ve čtvrtek je v Uherském Hradišti od osmnácti hodin čeká přípravný zápas proti Slovensku.

Fanoušci mohou vstupenky na utkání zakoupit v předprodeji na webu www.ticketportal.cz nebo před utkáním na pokladnách stadionu v cenových kategoriích 150 a 100 korun.

Lukáš Ambros se připravuje s českou fotbalovou reprezentací do 21 let na zápas proti Slovensku.
Ambros o hostování ve třetí lize: Freiburg si mě může vytáhnout i do áčka

Duel proti Slovensku je posledním herním testem před začátkem blížící se kvalifikace o postup na mistrovství Evropy, které hostí právě Slovensko.

Příští úterý se Suchopárkův výběr představí na Islandu. Lvíčata v kvalifikační skupině narazí ještě na Dánsko, Wales a Litvu.

Jednadvacítka, která se v červnu představila v základní skupině na ME v Gruzii, bude v nové kvalifikaci usilovat o třetí postup na mistrovství Evropy za sebou.

Na šampionát postoupí přímo vítězové devíti kvalifikačních skupin a tři nejlepší týmy z druhých míst. Dalších šest mužstev z druhých pozic zamíří do baráže, v níž se utkají standardním vyřazovacím způsobem o poslední tři volné pozice.