„Chci si to vyzkoušet i jinde než v Bojkovicích. Nějaké nabídky jsem měl již dřív, ale nakonec to dopadlo jinak. Kluky z vedení Vlčnova znám, chci pomoct mužstvo nastartovat. Je to pro mě nová výzva,“ říká Liška.

Trénování už mu chybělo, po více než roční pauze znovu naskočil do fotbalového kolotoče, je zpátky.

Jen I. A třídu vyměnil za nižší krajskou soutěž, Bojkovice za Vlčnov, kde jej čeká spousta práce.

„Vedení klubu slíbilo doplnění kádru. Na mne je, abych mužstvo nastartoval a přesvědčil kluky, aby začali pořádně trénovat. Herně to nevypadá zle, kondičně je to ale pole neorané,“ tvrdí nový kouč.

Kouč Liška převzal tým po Václavu Činčalovi, týmu se ujal 10. února, kdy fotbalisté Vlčnova zahájili zimní přípravu.

„Scházíme se dvakrát týdne. Účast by mohla být lepší, ale nějací kluci jsou zranění, další chodí do školy, mají práci,“ ví dobře.

Václav Činčala skončil na lavičce fotbalistů Vlčnova.
Ve Vlčnově skončil Činčala. Tým má k záchraně dovést Liška. Dorazí posily?

Vedení Vlčnova nyní intenzivně pracuje na doplnění kádru, posílení mužstva. V jednání je příchod dvou zkušených hráčů z vyšších soutěží.

„Snad se to podaří dotáhnout do konce,“ doufá Liška. „Kádr je totiž úzký. Chybí konkurence, i proto jsou někteří hráči v klidu, spokojení, jiné jsem třeba ještě neviděl,“ přiznává s úsměvem.

Absencemi se ale zatím nestresuje. Dobře ví, že jinde je to podobné.

Premiéru si odbyl při zápase v Hrádku s Bojkovicemi B, divoká přestřelka skončila remízou 5:5.

O víkendu předposlední tým I. B třídy skupiny C vyzve béčko Hluku, v generálce se pak utká se Slováckem C.

Do druhé poloviny sezony vstoupí na hřišti vedoucí Topolné.

„Cílem je záchrana soutěže. Snažím se tomu dát maximum, ale je mi jasné, že to není jenom o mě, ale i o výboru, který by měl hráčům vytvořit nějaké podmínky a tím je přinutil k lepší práci,“ míní.

Volíme nejpopulárnějšího trenéra amatérské kopané v kraji.
FINÁLE! Volíme nejlepšího fotbalového trenéra. Bude to ten váš? Hlasujte!

Liška nechce ve Vlčnově tlačit na pilu. „Uvidíme v průběhu jarní části, jestli má dále smysl pokračovat. Je to hlavně o hráčích. Pokud nebudou mít chuť trénovat, je zbytečné, aby tady výbor držel trenéra odjinud,“ pronesl.

Nový trenér se ale práce nebojí. I když situace Vlčnova není po nevydařeném podzimu ideální, chce tým nakopnout. Tým ze třinácté pozice ztrácí na dvanácté Prakšice bod, jedenáctá Lhota už je sice trošku odskočená, stáhnout manko by ale nemusel být až takový problém.

„Z minulého působení v Bojkovicích znám Zlechov, Buchlovice nebo Ořechov. Vím, že polovina týmů je na podobné úrovni. V této třídě se dá hrát v podstatě s každým. Jde jenom o to, jak k tomu kluci přistoupí,“ ví dobře.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...