Trenér Hluku Zlínský o víkendu poznal, jak se těžko dává v nynější době mužstvo dohromady. Dovolené, oslavy a zranění nepustily do hry hlavně opory mužstva Lipotiho, Sopůška, Zelinku a Martiše. Hostům na Valašsku scházeli také Zalubil a brankáři Pěgřím, Gašek a Šícha, takže mezi tři tyče se postavil teprve patnáctiletý Peprna. „Je to Hlučan chytající v Polsku za mládež,“ informuje sekretář Spartaku Martin Dostal.

Fotbalová příprava
Výsledky: Brumov – Hluk 6:2 (2:1), Pavel Opravil, Marek Dubčák, Adam Pecha, Vilém Běhunčík, David Juřica, Marek Chovanec – Jaroslav Kročil, Vozár. Nedachlebice - Prakšice 2:0 (0:0), Nožička starší, Čtvrtníček. 
Ořechov - Lhota u Malenovic 7:3 (2:0), Roman Trlida 2, Jiří Kowalík 2, David Hynčica, Stanislav Malůš, Jakub Kolářík - Marek Bartoň 2, Petr Menša. 
Slavkov – Polešovice nehráno.

Domácí borci hráli první přípravný zápas a byli velmi natěšeni. „Hráli rychle a s velkým nasazením. Potvrdili svoje kvality. Ne nadarmo hrají o třídu výše, připomíná Dostal.

Podle něj Brumov vyhrál zcela zaslouženě, ale i Hlučané do stavu 3:2 rovněž hráli dobrý fotbal. „Kluci jsou však velmi mladí a nevydrželi fyzicky,“ poznamenal.

„Po rohu jsme prohrávali 1:0. Potom jsme udělali chybu v obranné fázi a křížnou střelou šli domácí do vedení 2:0. Po úniku Kukly a dorážce Kročila to bylo pak 2:1, a tak skončili poločas,“ informuje Dostal.

Ve druhém poločase Brumovští zvýšili na 3:1, ale po úniku Kukly a dorážce Vozára to bylo bylo zase jenom o jednu branku 3:2. „Potom se projevila na našem mladém celku únava, zápas dohrávali hodně vyčerpáni a domácí třemi góly zvýšili na konečných 6:2,“ dodal Dostal.

Fotbalisté Ořechova zakončili domácí soustředění divokou výhrou nad Lhotou u Malenovic 7:3. „Souboj dvou týmů z první B třídy měl až překvapivě velmi dobrou úroveň. V dresu domácích se v dobrém světle představili i oba nováčci Lukáš Ošívka s Radimem Petřvalským,“ hlásil trenér Ořechova Jaroslav Hastík.

Fotbalisté Nedachlebic úvodní letní přípravný duel zvládli, proti Prakšicím se ale na výhru pořádně nadřeli. Domácí účastník krajské I. A třídy skupiny B rozhodli sobotní souboj dvěma brankami ve druhém poločase, kdy se prosadili Nožička starší a hrající kouč Čtvrtníček.

Oba týmy nastoupily do utkání v oslabené sestavě, za hosty hrál i předseda oddílu Pavel Němeček, dres však navlékli také oba trenéři.

Páteční duel Slavkova s Polešovicemi byl zrušen.

Pokud jste nenašli výsledky vašeho týmu z letní přípravy, pošlete je společně se střelci na email libor.kopl@denik.cz. Rádi je zveřejníme.