Kádr Kunovic po podzimní části skoro žádných změn nedoznal. Trenér Jiří Vojtěšek už nepočítá se službami Petra Kundrta, zkušený zadák bude pokračovat jinde.

„Bohužel kvůli práci ve Slovácku nestíhal tréninky, proto jsme přerušili spolupráci,“ vysvětluje kunovický kouč.

Jinak další opory zůstávají, žádný z hráčů neodešel. Kunovice by rády kádr rozšířily, zkvalitnily, zatím ale žádnou posilu nezískaly.

„Víme, kde nás tlačí bota, ale v půlce sezony není vůbec jednoduché někoho získat. Je to práce jako pro kouzelníka Copperfielda,“ tvrdí s úsměvem Vojtěšek.

„Něco máme rozjednané, ale noví hráči musí být lepší než naši kluci. Připravují se s námi někteří hráči z okolí, ale dokud nejsme dohodnutí s jejich mateřským oddílem, jména říkat nechceme,“ omlouvá se Vojtěšek.

Třiapadesátiletý trenér je hlavně rád, že se zdravotně do pořádku dali všichni dlouhodobí marodi. S týmem už naplno trénuje klíčový záložník Perůtka, fit jsou i Kučera a další borci.

„Tohle je pro nás zásadní, protože s nimi jsme daleko silnější,“ vnímá Vojtěšek. „Všichni si přejeme, aby kluci zůstali zdraví, protože to, co se nám přihodilo na podzim, jsem nikdy předtím nezažil. Nyní je situace daleko lepší, trénujeme v šestnácti nebo osmnácti lidech,“ pochvaluje si kouč.

Šanci v přípravě dostanou i šikovní dorostenci. S prvním týmem Kunovic se připravují Lukáš Basovník, David Vagdal a Rudolf Obal mladší. „Všichni jsou šikovní, mají perspektivu. Uvidíme, jak se budou jevit při zápasech na hřišti, ale nevidím žádný důvod, proč by nemohli hrát za muže,“ říká Vojtěšek.

Celek ze Slovácka začal zimní přípravu ve středu 17. ledna. Až do konce měsíce bude trénovat dvakrát týdně, v lednu přibude crossfit.

„Zatím všechno děláme na hřišti. Umělá tráva s osvětlením je v tomto období k nezaplacení. Podmínky na Bělince máme velice slušné, nemáme důvod někam odjíždět,“ říká Vojtěšek, jenž bydlí hned vedle areálu.

Sedmý tým I. A třídy skupiny B v zimě sehraje pět přípravných zápasů, všechny doma. První duel s Boršicemi je na programu v sobotu 10. února. Dalšími soupeři Kunovic budou Veselí nad Moravou, Vnorovy, Kozojídky a v generálce Ořechov.


Načítám tabulku ...