O místo v kunovické sestavě zabojuje třeba Petr Gajdošík z Březolup. Novou tváří je i pětadvacetiletý Kamil Merta, který prošel Kyjovem a Medlovicemi, naposledy hrál v Ježově třetí třídu Hodonínska.

Zpět domů má namířeno i František Abrhám. Zkušený třiatřicetiletý fotbalista patří mezi kunovické odchovance, velké dříče. Na podzim pomáhal Drslavicím, předtím hrál v Podolí. Teď je rozhodnutý pomoct mateřskému klubu.

Přípravné zápasy Kunovic hrané v zimě na Bělince
Neděle 6. února ve 12.00: Kunovice - Štítná nad Vláří

Pátek 18. února v 17.30: Kunovice – Hroznová Lhota

Neděle 27. února ve 13.00: Kunovice - Topolná

Dalším nováčkem je gólman Dominik Lipár z Velká nad Veličkou. Osmadvacetiletý gólman doteď chytal jenom na Hodonínsku, kromě Kordárny prošel i Blatnicí a Kněždubem.

V Kunovicích by mohl nahradit dosavadní jedničku Pěgříma, kterého lanaří rival z Hluku. „Jeho odchod je v jednání. Pokud seženeme náhradu, mohli bychom jej pustit,“ připouští kunovický trenér Petr Chaloupka.

Čtyřicetiletý kouč čeká, až se uzdraví Petřek, jenž má po operaci kolena.

Jinak z úzkého podzimního kádru by nikdo odejít neměl. V klubu zřejmě skončí jenom Hostýnek, který se v březnu stěhuje do Brna, kvůli fotbalu do Kunovic těžko bude dojíždět.

Další změny však vyloučeny nejsou. Zimní pauze je dlouhá, jarní část sezony odstartuje až na konci března.

V Kunovicích ale nic nepodceňují, na těžkou druhou polovinu sezony se chystají od sedmého ledna. Tým se na Bělince schází vždy v úterý a v pátek, občas si muži v neděli zatrénují i s dorostenci.

Na programu je i speciální atletická jednotka v tělocvičně, kde na fotbalisty dohlédne bývalá házenkářka Klára Kosinková, dnes specialistka na crossfit a kruhový trénink.

„Na začátku samozřejmě chceme trošku nabrat fyzičku, ale připravovat se budeme hlavně na umělé trávě a s balonem u nohy. Chci, aby to kluky bavilo,“ říká Chaloupka.

Problémem je všudypřítomný omicron. Kvůli nákaze koronavirem se část mužstva dostala do karantény, v izolaci byl i kouč Chaloupka.

Někdejší obránce Osvětiman, Kyjova, Spytihněvi či Babic věří, že pokračující pandemie zásadně neovlivní zimní přípravu, že mužstvo sehraje všechny naplánované duely.

První utkání je na programu v neděli 13. února, kdy Chaloupkův tým vyzve v domácím prostředí Štítnou nad Vláří. Před startem jarních odvet se Kunovice utkají ještě s Hroznovou Lhotou, Topolnou a jedním rakouským týmem, který pravidelně jezdí na soustředění do Luhačovic. Právě v lázeňském městě bude zajímavá konfrontace k vidění.

Cílem slováckého celku zůstává stabilizace a doplnění kádru, posun v tabulce I. A třídy skupiny B nahoru, do klidnějších vod. „Věřím, že se na jaře zlepšíme, hned na začátku uhrajeme nějaké body, abychom ve zbytku sezony měli klid a nemuseli se strachovat o záchranu soutěže,“ dodává Chaloupka.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...