„Na souboje s okresními rivaly se samozřejmě těšíme, na druhé straně nemáme růžové brýle. Dobře víme, že nás ve vyšší soutěži čekají kvalitnější soupeři. Pro náš tým to je další výzva, hlavně mladší kluci naberou cenné zkušenosti, v kariéře se posunou,“ věří kunovický trenér Jiří Vojtěšek.

Krajský přebor Zlínska: 1. Boršice, 2. Brumov, 3. Bystřice p. H., 4. Hluk, 5. Hrachovec, 6. Kunovice, 7. Kroměříž B, 8. Luhačovice, 9. Morkovice, 10. Napajedla, 11. Nevšová, 12. Osvětimany, 13. Slušovice, 14. Štítná n. Vl.

Celek ze Slovácka šel nahoru z druhého místa. Postoupil na úkor Kateřinic. Vítěz I. A třídy skupiny A totiž postup stejně jako béčko Valašského Meziříčí, které mělo na druhém místě více bodů než Kunovice, odmítl.

„O možnosti postupu jsem se dozvěděl v pondělí ráno, kdy mi to volal předseda Pavel Němčický. Bylo to strašně hektické, na rozhodnutí jsme měli jenom pár hodin. Nakonec se vedení klubu rozhodlo nabídku přijmout a vyšší soutěž zkusit,“ líčí Vojtěšek.

I když ne všichni hráči si na krajský přebor věří a radši by si postup vykopali na hřišti, musí se přizpůsobit a makat.

„Máme měsíc a půl na to, abychom doplnili mužstvo, zvýšili konkurenci. Víme, kde nás tlačí bota,“ říká Vojtěšek.

Po výborné sezoně zatím počítá pouze ztráty. Hostování ze Slovácka skončilo Mandincovi s Králíkem, Zámečník se vrací do Uherského Brodu, kde absolvuje letní přípravu. Velký otazník visí nad záložníkem Poláchem, kterého lanaří Hroznová Lhota.

„Věřím, že v létě přivedeme další kluky, tým posílíme. Nemáme přehnané ambice, v krajském přeboru ale chceme hrát důstojnou roli. Chceme být v klidu, nemít sestupové starosti,“ prohlásil Vojtěšek.

Jeho tým se musí s vyšší třídou nejprve seznámit, sžít. Kunovice chtějí postupně zapracovávat mladší hráče, odchovance. „K tomu by byl ideální střed tabulky,“ míní.

Svěřenci trenéra Vojtěška a Orlovského zahájí letní přípravu v úterý 9. července. Před startem nové sezony sehrají několik přípravných utkání.