Bývalá dvojka Viktorie Žižkov, kde tvořil tandem s reprezentačním gólmanem Tomášem Vaclíkem, při své premiéře v novém týmu excelovala. Vychytanou nulou zásadní měrou přispěla k výhře 3:0 i k postupu do druhého kola.

„Všechno si to sedlo tak, jak mělo,“ pochvaloval si při odchodu ze hřiště pražský rodák, jenž při debutu dokonce navlékl kapitánskou pásku. 

Dvěma pokutovým kopům v jednom utkání až doteď ještě nikdy nečelil. „Bylo to snad poprvé v kariéře, když jsme chytil dvě penalty,“ usmíval se.

Po hodině hry lapil pokus domácího Řezníčka, v závěru si pak poradil i se střelou Kočici. „Řídil jsem se instinktem. Penalta je vždycky loterie,“ připomíná.

Zatímco v prvním poločase byl bývalý brankář Vlašimi či Jiren téměř bez práce, po přestávce byl po nečekanou palbou. V těžké úvodní zkoušce ale obstál skvěle. Žádnou chybu neudělal, sbíral jenom plusové body.

„Chytalo se mi dobře. Na zápas jsem se těšil. I když bylo velké vedro, nevadilo mi to, protože mi gólmani tolik neběháme,“ uvedl s úsměvem.

Brankář Nivnice Kratochvíl zneškodnil penaltu prakšickému Kočicovi. | Video: Libor Kopl

Před premiérou s nivnickými fotbalisty absolvoval jediný trénink. I když mužstvo poznává za pochodu, pohárový souboj si užil. „Byl jsme překvapený z úrovně. Abych se přiznal, čekal jsem to horší. Navíc přišli i lidi, takže to bylo dobré,“ pochvaluje si.

Příchod Kratochvíla, který žije ve Zlíně, do Nivnice se upekl hodně narychlo. I když měl zkušený gólman víc možností, kam po konci z Uherského Brodu jít, nakonec posvětil dohodu šéfů Hamšíka a Kopeckého, minimálně na podzim vypomůže tradičnímu účastníkovi I. A třídy skupiny B.

„Samozřejmě bych chtěl chytat vyšší soutěž, ale pro mě je teď hlavní, abych nastupoval pravidelně,“ cítí.

Konkurence se nebojí, dosavadní jedničku Filipa Hladiše do branky pustit nehodlá. „Kdybych tady neměl chytat, tak bych sem nešel,“ tvrdí.

Náhradníka už dělal v Uherském Brodě, dál sedět na střídačce nechce. „V zimě hned po soustředění jsem si přetrhl šlachu v prsteníčku na pravé ruce a byl šest týdnů mimo. Hrozila mi operace, ale nakonec jsem to s doktorem vyřešil speciální dlahou. Kvůli ní jsem nemohl bojovat o místo jedničky. Prst mě celé jaro trápil. A i když jsem par zápasů na jaře ve třetí lize odchytal, necítil jsem se dobře,“ přiznává.

Nyní je konečně fit a kritikům připravený ukázat, že chytat rozhodně nezapomněl. Byl připravený porvat se o místo jedničky v Uherském Brodu, nakonec ale v ČSK nedobrovolně skončil.

„Přitom jsem tam byl na všem domluvený. Také s trenérem Pazderou jsem byl na kávě. Když jsem byl na konci června na dovolené, tak mi oznámil, že se mnou nepočítá, přitom předtím mi tvrdil něco jiného. Za mě to byla taková podpásovka,“ zlobí se.

S šéfem klubu Josefem Hamšíkem ale dál udržuje dobré vztahy, na klub nezanevřel, dál se cítí Broďanem. „V klubu byla skvělá parta. Doufám, že se tam třeba v zimě vrátím,“ přeje si.

Tým se ale po odchodu kouče Ondy rozpadl, z úspěšného mužstva zbyla polovina. Mančaft se tvoří za pochodu. „Trenér to tam celé držel. Spousta kluků po jeho konci chtěla změnu,“ líčí.

Také Kratochvíl patří mezi borce, jenž v šatně vyklidil své místo, odešel jinam. Do minulosti už se ale neohlíží, dívá se před sebe. Ví, že chytat nebude věčně, ale jelikož chce u fotbalu zůstat i po skončení hráčské kariéry, vrhne se na trenéřinu.

„Podal jsem si přihlášku na kurz, v listopadu si udělám základní céčkovou licenci. Půjdu postupnými kroky. Chtěl bych se věnovat gólmanům, dělat jim trenéra,“ přiznává závěrem.