Cíl pro partu kouče Petra Slončíka je jasný. „I když víme, že to bude těžké, chceme to doma zvládnout, vyhrát a postoupit,“ říká manažer týmu a člen výkonného výboru KFS Zlín Aleš Zlínský.

Známý funkcionář, jenž nyní trénuje v I. A třídě skupině B Nivnici, mužstvu před klíčovou bitvou věří. „Kluci jsou natěšení. Vůle poprat se o postup je obrovská. Všichni si váží toho, že mohou takový zápas odehrát,“ prohlásil Zlínský.

Neúspěch si nikdo nepřipouští. Jednoduché to však mít borci ze Zlínska mít nebudou. I když jsou obhájci trofeje a rádi by navázali na třetí místo z amatérského mistrovství Evropy z loňského roku, celek z Vysočiny nebude snadným protivníkem.

Vždyť v listopadovém čtvrtfinále Regions´ Cupu rozdrtili výběr Středočeského kraje 7:1. Na zasněžené umělé trávě v Humpolci předvedl tým složený z divizních hráčů famózní výkon, na který chce navázat i na Slovácku.

„Vůbec nevíme, co od soupeře čekat. Samozřejmě máme jeho soupisku, ale jména nám až tolik neřeknou,“ říká Zlínský.

Problémem pro výběr KFS Zlín, který měl v prvním kole volno a ve druhém kole na penalty vyřadil Moravskoslezský kraj, je absence tří hráčů Strání.

Divizního lídra ve středu čeká dohrávka s Všechovicemi, takže Švrček, Řihák a Spáčil si musí plnit klubové povinnosti. Kvůli zranění vypadl z nominace slavičínský Matěj Kořének.

„Je to komplikace, ale povolali jsme další kluky, kteří mají svoji kvalitu. Věříme tomu, že i bez nich budeme úspěšní,“ uvedl Zlínský.

Nejpočetnější zastoupení v týmu má divizní Holešov, který dodal čtyři hráče. Ve výběru jsou tři zástupci Slavičína, dva borci z Hluku. Své zastoupení v mančaft mají také Brumov, Luhačovice, Skaštice, Napajedla, Baťov, Kvasice, Boršice a Hrachovec.

Duel se měl původně odehrát na konci dubna na stadionu ligového Zlína. Kvůli deštivému počasí byl ale odložen na květen. Kvůli termínové kolizi s ševci se však hledalo náhradní hřiště, volba nakonec padla na Dolní Němčí.

„Je to škoda, protože pro diváky i hráče by to na Letné byl zážitek. Všichni se na to těšili. Bohužel okolnosti tomu nepřály. Dolní Němčí má ale krásný areál, je to fotbalová obec a já věřím, že nás lidé přijdou podpořit a užít si dobrý zápas,“ přeje si Zlínský.

Výběr Zlínského kraje se sejde v Dolním Němčí už ve středu ráno. V dějišti utkání absolvuje taktickou přípravu a po společném obědě se začne chystat na duel, který začíná v sedmnáct hodin.

Vítěz utkání vyzve ve finále hrané na neutrální půdě výběr Královéhradeckého kraje. Český amatérský šampion pak postoupí na kvalifikační turnaj, který hostí Bosna.

Nominace výběru Zlínského KFS na utkání s KFS Vysočina
Brankáři: Robin Důbrava (Brumov), Michal Švec (Luhačovice)
Hráči: Simon Daněk, Vilém Gettler, Jakub Mlčák, Michal Miklík (všichni Holešov), Pavel Naňák, Adam Jakubowicz, David Staněk (všichni Slavičín), Jan Gojš (Skaštice), Pavel Krajča (Napajedla), Jakub Kašík (Baťov), Roman Sopůšek, Tomáš Chodura (oba Hluk), Lukáš Malý (Boršice), Dominik Hradil (FC Kvasice), Matěj Žák (Hrachovec).