„Je to škoda, když jsme to měli tak dobře rozjeté, ale tragédii bych z toho nedělal. Derby jsme chtěli samozřejmě vyhrát, ale celý podzim jsme odehráli dobře, bylo to až nad očekávání," ví dobře kapitán Nivnice Petr Stojaspal.

Podobný půlrok nikdo z hráčů ani fanoušků nepamatuje. „Byl nejlepší, jaký tady kdy byl. Budeme na to dlouho vzpomínat," přitakává čtyřiadvacetiletý obránce.

Nivnici na podzim zdobila přímočarost, dravost a hlavně velká efektivita. Kouč Ondrůšek ušil taktiku na míru vhodně poskládanému mančaftu, který fungoval, držel pospolu a ničil jednoho protivníka po druhém.

Šťáva mu došla až po vypadnutí některých důležitých hráčů v závěru podzimu.

„Hráli jsme jednoduchý fotbal, dařilo se nám proměňovat brejkové situace. Nedostávali jsme góly, brankář nás v řadě případů podržel. Celý tým dobře bránil i útočil. Šlo nám to," těší Stojaspala.

Celek ze Slovácka jako jediný tým v soutěži nastupoval pouze se třemi obránci a dvěma halfbeky. Rozestavení, které je běžné spíše ve FORTUNA:LIZE ale Nivnici sedlo.

„Je to o zvyku. Na rozdíl od většiny soupeřů, kteří vycházeli ze zajištěné obrany, jsme hráli na větší riziko. Vpředu jsme ale měli dva útočníky, což byla naše výhoda. Byli jsme přímočařejší," upozorňuje.

Útočník Dolního Němčí Václav Ondřejka si proti Nivnici připsal gól a asistenci.
Musím zablokovat trenéra, ať už mi nevolá, vtipkoval Ondřejka po derby

V Dolním Němčí ale vedoucímu týmu tabulky scházel drajv i nebezpečnější úniky.

Hosté nezachytili začátek, první půlí se spíše protrápili. I když se po změně stran zvedli a výsledek srovnali, nakonec o remízu přišli a poprvé v sezoně padli.

„Domácí byli tvrdší, v důrazu jsme se jim nedokázali vyrovnat. Ani bych neřekl, že nás v poli přehráli. Měli dobré standardky. Dvakrát jsme je posadili na koně, pak už si to udrželi," posteskl si.

Také fotbalisty z Nivnice přijela na derby podpořit spousta fanoušků. Celkem jich v hledišti útulného areálu bylo více než pět set.

„Lidí bylo dost, návštěva byla pěkná," souhlasí hostující kapitán, který pracuje v Lukromu jako agronom.

I když Nivnici poslední soutěžní duel nevyšel, dlouhou zimní pauzu si užijí. Bez fotbalu ale do Vánoc nebudou, taž do půlky prosince se budou scházet a trénovat.

„Je škoda, že podzim končí, ale zranili se nám tři hráči, takže odpočinek jistě přijde vhod. Už toho bylo i s pohárem celkem dost," říká.

Fotbalisté Dolního Němčí (červenomodré dresy) v derby připravili sousední Nivnici první porážku.
I. A třída sk. B: Kunovice vyhrály v Bojkovicích, Újezdec zdolal Nedachlebice

Celek ze Slovácka bude na jaře bojovat na dvou frontách. Stojaspala a spol. nečekají pouze odvety v I. A třídě, ale i semifinále Poháru hejtmana Zlínského kraje.

Nivnici od utkání na stadionu prvoligového Zlína dělí jediná výhra.

„Je to jedinečná šance, protože něco podobného už se nikomu z nás nemusí podařit. Je to velké lákadlo, chceme se na Letnou dostat," dodává.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...