Čtyřmi brankami se blýskl útočník Zelený, hattrick zaznamenal další dorostenec Kunovjánek.

„Vůbec jsme nevěděli, co máme od utkání ani soupeře čekat. Víme, že se lékaři stali mistry Evropy, takže jsme nic nepodceňovali. Zápas se ale hrál víceméně na polovině soupeře, na jednu bránu. Hosté se prvním poločase dostali dvakrát na dostřel, jinak jsme naprosto dominovali,“ říká trenér Starého Města Roman Abrhám.

Jeho tým po úvodní části vedl 4:0, po změně stran přidal dalších devět branek a nakonec zvítězil dvojciferným výsledkem. Hosté skórovali pouze jednou.

Česká fotbalová reprezentace lékařů sehrála víkendový duel v rámci soustředění a přípravy na nadcházející mistrovství světa lékařů v Austrálii 2024.

„Oslovili nás přes paní správcovou. Volali nám asi dva měsíce nazpět. Neměli jsme s tím žádný problém, protože i po skončení podzimu trénujeme, normálně se scházíme,“ říká Abrhám.

Přátelský fotbal:
JISKRA STARÉ MĚSTO – ČESKÁ FOTBALOVÁ REPREZENTACE LÉKAŘŮ 13:1 (4:0)

Zatímco lékařská reprezentace protočila v utkání dvě kompletní jedenáctky, z nichž každá nastoupila v jiné sadě dresů, kouč Jiskry měl k dispozici sedm hráčů z prvního mužstva a osm dorostenců.

„Byl to pro nás dobrý trénink,“ uvedl Abrhám.

Osmý tým krajské I. A třídy skupiny B se bude scházet až do poloviny prosince. „Trénujeme dvakrát týdně, áčko dohromady se starším dorostem,“ hlásí.

Fotbalisté Dolního Němčí (černé dresy) v zahajovacím utkání jubilejního dvacátého ročníku Gambrinus Cupu podlehli Mladcové 0:2.
Uherský Brod pořádá další Gambrinus Cup. Startovné? Dva tisíce na utkání

Po vánoční pauze se slovácký celek znovu sejde na Širůchu druhý týden v lednu

Režim bude stejný jako doteď. „Dvakrát týdně budeme trénovat spolu, jednou zvlášť,“ informuje.

Fotbalisté Starého Města se v rámci přípravy utkali s Českou fotbalovou reprezentaci lékařů.Fotbalisté Starého Města se v rámci přípravy utkali s Českou fotbalovou reprezentaci lékařů.Zdroj: Jiskra Staré Město

Zásadní změnou je konec Romana Abrháma u devatenáctky, se kterou slavil postup do divize. „Nástupce vybraný ještě není, já však budu působit jenom u áčka a zůstávám jako šéftrenér mládeže,“ upozorňuje.

Kádr Starého Města se v dlouhé zimní pauze příliš nezmění. Jediný, kdo ohlásil konec, je Zdeněk Sonntag, další hráči by měli normálně pokračovat.

Posily Jiskra nehledá. „Nemáme důvod. Z dorostu nám vychází šest kluků, na jaře dostanou šanci,“ říká.

Celek z Uherskohradišťska před startem jarních odvet sehrají šest přípravných zápasů a absolvují soustředění v nedalekém Břestku.

Druhou polovinu sezony odstartují v sobotu 23. března doma proti Šumicím.