„V hlavě se mi honí spousta myšlenek. Jsem hlavně znechucený z výkonu a hlavně přístupu. Hráli jsme bez pohybu a nasazení, bez základních atribut se prostě nedá vyhrát,“ láteřil v neděli večer kouč Ořechova Jiří Kowalík.

I. B třída sk. C, 17. kolo -
FK LHOTA – SOKOL OŘECHOV 5:2 (4:0)
Branky: 35. a 42. David Červenka, 18. Marek Sadil, 37. David Bartoň, 84. Stanislav Bartoň - 54. a 70. Tomáš Durna. Rozhodčí: Mader. Červená karta: 82. Jakub Králík (Lhota). Diváci: 110.

Ex-ligový kanonýr některé svěřence po zimní pauze nepoznává. „Štve mě to o to víc, že se nám to na jaře nestalo poprvé. Dobře jsme nehráli ani předtím, když jsme bodovali. Ve Lhotě to byla poslední kapka. I když druhý poločas jsme odehráli slušně, ztrátu dohnat nešlo,“ ví dobře.

Kowalík přitom hráče varoval před soupeřem. Očekával těžký zápas. „Veškeré věci, které jsme si před utkáním v kabině řekli, kluci splnili přesně do puntíku, akorát přesně obráceně,“ prohlásil ironicky.

„To znamená hráli bez nějakého nasazení, pohybu, bez agresivity, chuti. S takovýmto přístupem neporazíme nikoho. První půli jsme odchodili,“ zlobí se na tým.

„O poločase jsem zvýšil hlas, ale za stavu 0:4 je to jako dohánět vlak, který jede ze Starého Města do Prahy někde v Olomouci. Druhý poločas byl od nás lepší, dali jsme dva góly, které ale nic neřešili,“ dodal zklamaně.

Brankář Buchlovic Petr Valeš na jaře ještě neinkasoval.
Valeš udržel na jaře čtvrté čisté konto, Buchlovice přemohly i Novou Ves

Lhota si skalpu vedoucího týmu tabulky cenila. „Těší mě výkon, výsledek i tři body,“ uvedl domácí kouč Jaroslav Kuna.

Jeho partě se povedl hlavně první poločas, který vyhrála 4:0. „Přišlo mi, že Ořechov nevstoupil do utkání koncentrovaně. Nasadil pomalejší tempo. Nečekal, že bychom mohli vzdorovat, hrát tak dobře. Góly nebyly náhodné, ale po pěkných a vypracovaných akcích. Poločasový výsledek odpovídal, i když nám vyšlo skoro všechno, co jsme měli,“ prohlásil Kuna.

Hotovo ale nebylo. „Naši kluci se toho asi ve druhém poločase lekli. Naopak Ořechov na nás po bouřce v kabině vletěl a docela brzy výsledek zkorigoval. My jsme začali propadat, hosté to naopak vytáhli až nahoru, valila se na nás jedna akce za druhou. Chvilku to vypadalo hodně náročně,“ přiznává s úsměvem.

Ořechov snížil na 4:2, domácí navíc v závěru dohrávali bez vyloučeného Králíka. „Pro nás to byla komplikace. V deseti jsme přestali hrát fotbal úplně. Zalezli jsme, ale z jednoho brejku jsme dali na 5:2, když to tam natřikrát dotlačil Staňa Bartoň,“ oddechl si Kuna.

Místo oslav spěchal domů, vyležet nachlazení.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...