Předchozí
1 z 7
Další

STARÉ MĚSTO – UHERSKÝ OSTROH 4:2 (2:0)

Petr Sonntag, trenér Starého Města: „Po celý zápas jsme byli jednoznačně lepší a vyhráli zcela zaslouženě. Hosté ale nebyli špatní ani odevzdaní, pomohl jim hlavně Zálešák, který nám dělal problémy. Byl to jejich nejlepší hráč. Nepočítali jsme s tím, že nastoupí. Žádné informace jsme neměli, dozvěděli jsme se to až ze zápisu o utkání. V prvním poločase jsme měli herně navrch a zaslouženě vedli 2:0. Uherský Ostroh ve druhé půli snížil z první střely na naši bránu. My jsme ale hostům hned odskočili na 3:1 a v závěru přidali čtvrtou branku. Soupeř pak už jenom ze standardky snížil Zálešákem na 4:2. Chyběl nám akorát Zámečník.“

Roman Šálek, trenér Uherského Ostrohu: „Pro nás to bylo velice těžké utkání. Staré Město má kvalitní tým, bez porážky vede soutěž. Měli jsme nachystanou nějakou taktiku, kterou jsme úvodní půlhodinu plnili. Domácí se v ní nedostali k pořádné střele. Bohužel pak jsme nepokryli jeden odražený balon a po trefě Smělíka dostali gól. Domácí se v tu chvíli uklidnili a ještě do přestávky přidali druhý. Staré Město už si pak výsledek ve druhé půli pohlídalo. Nám chybělo šest hráčů, takže jsem musel zase nastoupit i já. Navíc se nám po nezaviněné srážce zranil Tomáš Burian, kterého jsme museli vystřídat. Největší pozitivum je, že jsme dotáhli příchod dvou posil. Kromě Martina Zálešáka za nás nastoupil i Roman Mikulčík. Zkušený jednatřicetiletý stoper naposledy hrával za Kunovice. Nyní se chystáme na Vlčnov, který doma musíme porazit.“

Branky: 36. Milan Smělík, 44. Adam Otáhal, 54. Ondřej Hastík, 84. Filip Štaubert - 52. Tomáš Fantura, 88. Martin Zálešák. Rozhodčí: Tureček. Diváci: 110.

MALENOVICE – OŘECHOV 2:5 (1:4)

Leoš Válek, trenér Malenovic: „Ořechov hlavně v první půli prokázal svoji kvalitu a hlavně svými zkušenostmi nás přehrával. Hostům ani nevadilo, že přijeli bez náhradníků a nastoupili se střelcem Kowalíkem v bráně. Moc jsme ho neprověřili, protože střely, které na něj kluci vyslali, šli všechny doprostřed brány, takže jej moc neohrozily. První poločas byl z naší strany velice špatný. Nedařily se nám přihrávky, kombinace vázla. Nepřál nám ani rozhodčí, který v desáté minutě neodpískal penaltu, což se stává. My jsme hned z protiútoku dostali gól a ve zbytku první půle ještě další tři. V kabině jsme si o přestávce něco řekli. Soupeře jsme už přehráli. Vytvořili jsme si i nějaké šance a z penalty snížili na 4:2, ale více se nám utkání zdramatizovat nepovedlo. V závěru jsme hráli jenom na tři obránce, ale soupeř nám dal z brejku v 83. minutě pátý gól a byli po zápase. Zatímco v Prakšicích se nám dařilo, teď to bylo špatné.“

Jaroslav Hastík, trenér Ořechova: „Do nejzápadnější zlínské periferie jsme dorazili jen v jedenácti a bohužel i bez brankáře. Několik hráčů se přitom potýkalo i se zdravotními problémy. Do sestavy se nám však po téměř měsíční pauze vrátil kapitán Roman Trlida a náš kardinální problém na postu brankáře těsně před zápasem vyřešil až matador Jiří Kowalík, jenž se dobrovolně ustrojil do zeleného úboru, aby k tomu za svoji ochotu obdržel i fungl nové reuschky. Malenovicím se však i tak naskytla obrovská příležitost nám alespoň z části oplatit dvě vysoké porážky z minulého ročníku, kdy ve dvou vzájemných kláních od nás inkasovaly rekordních dvacet gólů. Tuto obrovskou šanci však nevyužily. Naše hráčské torzo se totiž i ve složité situaci dokázalo nebývale semknout a bojovat, konečně znovu fungovalo jako tým a hlavně v první půli dění na podmočeném trávníku s přehledem opanovalo. Do vedení jsme mohli jít už po dvou minutách po rohovém kopu Jakuba Koláříka, v malém vápně dotírajícího Romana Špendlíka ale domácí obrana v poslední chvíli odblokovala. Následně i nám pořádně zatrnulo, když se v 6. minutě domácí kouzelník Martin Bartek na hranici velkého vápna rozhodl ošálit nejen našeho stopera Přemka Bartošíka, ale i hlavního sudího Tomáše Dokoupila. Se zlou se však odporoučel, když po svém uměleckém výtvoru namísto vysněné penalty vyfasoval žluté varování za simulování. My jsme odpověděli rychle a fotbalově, pohotová dorážka Romana Trlidy ze skrumáže však prohopsala jen po břevně shora. Poté měl tutovku na své kopačce znovu Martin Bartek, jenž si chytře zaběhl za naši obranu, lob přes vybíhajícího Jiřího Kowalíka se ale mezi tyče nevešel. Nedáš, dostaneš! Kontrovali jsme vzápětí a tentokrát už naostro. Náš křídelník David Hynčica, jehož v duelu z blízkých Tečovic přijel osobně podpořit i jeho otec Luděk, ještě před nedávnem malenovický kouč, byl v neděli k neudržení. Podílel se i na třech našich úvodních gólech, když nejdříve v 11. minutě po úniku zprava ideálně nabil na první gól Jakubu Koláříkovi a za dalších pět minut po jeho prudké střele vrátil míč do sítě i náš uzdravený kanonýr Roman Trlida! Třetí gól si pak David Hynčica po ideální kolmici Tomáše Durny zařídil úplně sám dlouhým a odvážným průnikem až před bezmocného brankáře Adama Juráně - 0:3! Ještě před tím se však mezi střelce mohl už podruhé zapsat Roman Trlida, ale ani jeho pokus lobovat vyběhnutého gólmana v kleci neskončil. Teprve krátce po půlhodině hry se gólově poprvé prosadili i domácí, když přesný centr od postranní čáry do Kowalíkovy svatyně pohotově uklidil nabíhající Dominik Torma - 1:3! Ještě před přestávkou nám však vcelku bezpečný tříbrankový náskok vrátil Lukáš Ošívka, který přesně do horního růžku zakončil kombinační akci Adama Červinky s Jakubem Koláříkem - 1:4! Po obrátce domácí i zásluhou dvou čerstvých Ukrajinců převzali iniciativu a víc už zaměstnávali i naši defenzívu. My jsme spíš hrozili jen z brejků, které se nám však už nedařilo dotahovat do gólové koncovky. Markantně nám i ubývaly síly. V 70. minutě si agilní Martin Bartek při souboji s Jiřím Kowalíkem v rohu šestnáctky vykoledoval i regulérní pokutový kop, který pak Dominik Torma proměnil bombou pod břevno - 2:4! Malenovice pak vsadily vše na útočnou kartu, když se dopředu vysunul i stoper Petr Páleníček. Naše kompaktní obrana jim už ale skórovat nedovolila. Naopak v 83. minutě po našem presinku před domácí brankou dost kuriózně míč svým tělem škvírou u tyče protlačil Roman Špendlík a zajistil nám znovu klid - 2:5! O dvě minuty později měl střelec našeho posledního gólu Roman Špendlík blízko k dalšímu zářezu na pažbě své pušky, ideální přihrávku Davida Hynčici však z patnácti metrů napálil jen do břevna. Venkovní výhra i v takto okleštěné sestavě po třech nepovedených zápasech je velmi cenná a mohla by nás znovu nakopnout i do zbytku sezóny. Hráčům za jejich obětavý a fotbalově i kvalitní výkon chci poděkovat. Vyzvednout však musím také precizní vystoupení hlavního rozhodčího Tomáše Dokoupila, který s nevídanou odvahou a otcovským nadhledem přesně a spravedlivě posoudil veškeré, mnohdy i prekérní, a možná i klíčové situace v tomto zajímavém zápase."

Branky: 33. a 71. z penalty Dominik Torma – 11. Jakub Kolařík, 16. Roman Trlida, 30. David Hynčica, 40. Lukáš Ošívka, 83. Roman Špendlík. Rozhodčí: Dokoupil. Diváci: 75.

SLAVKOV – VELKÝ OŘECHOV 6:0 (5:0)

Miroslav Mančík, trenér Slavkova: „Jsem rád, že jsme konečně vyhráli a v tabulce se trošku posunuli, ale Velký Ořechov nám cestu za body hodně usnadnil. Hosté k nám přijeli v jedenácti lidech, od začátku mi přišli takoví odevzdaní. Nám vyšel hlavně první poločase, který jsme ovládli 5:0. Po prostřídání se utkání víceméně jenom dohrávalo. Bohužel jsme v 58. minutě přišli o vyloučeného Halíka, který krátce po svém příchodu na hřiště vulgárně urazil rozhodčího a šel ven. I když jsme dlouho hráli v deseti, hosté se nedostali ani za půlku. Celkově to byl klidný a pro nás pohodový zápas. Naladili jsme se na Staré Město, které nás nyní čeká. Až na Bahulíka jsme byli kompletní.“

Michal Minařík, hrající manažer Velkého Ořechova: „Výsledek je pro nás ještě milosrdný. Klidně jsme mohli dostat patnáct branek. Do Slavkova jsme odjeli se čtyřmi lidmi ze základní sestavy, co hrají pravidelně. O absencích jsme ale věděli dopředu, takže jsem celý týden obvolával kluky, co umí nějak chodit a zatáčet doleva, aby nám přišli pomoct. Tímto všem zúčastněním děkuji. Jsem rád, že jsme utkání odehráli. Pokuta by nestála za to. Konkurovat domácím jsme ale nemohli. Pochválit musím Jirku Greguše, který se urval z domu a celkem nás podržel, přestože až do soboty asi nikdy nechytal. My jsme za celý zápas měli jednu tutovku. To ale bylo až ve druhém poločase, kdy už domácí byli v deseti. Denis Kadlčík šel po brejku sám na gólmana, ale neuspěl. Je to škoda. Mohl si dát dárek k pátečním dvacátým narozeninám, které jsme si v kabině ještě nepocítili. (úsměv) Jinak domácí byli místy zbytečně nervózní, doplatili na to i vyloučením. My se musíme dát v týdnu dohromady. O víkendu je u nás pouť, hrajeme v neděli dopoledne, proti Zdounkám budeme v plné síle a nachystaní.“

Branky: 24., 25. a 31. Marek Husták, 3. a 43. Roman Sládeček, 65. Marek Mančík z penalty. Rozhodčí: Kýr. Červená karta: 58. Halík (Slavkov). Diváci: 50.

LHOTA – ZLECHOV 3:1 (2:0)

Stanislav Vávra, trenér Lhoty: „Podali jsme jeden našich nejlepšícn podzimních výkonů. Hráli jsme opravdu velice dobře hlavně směrem do defenzivy, kterou jsme oproti minulým zápasům zlepšili. Obranná hra celého týmu byla perfektní. Hlavně první poločas byl z naší strany skvělý. Dali jsme dvě branky a nějaké další šance neproměnili. Soupeř taky hrozil, ale čekal jsem, že bude víc kousat. Naštěstí jsme s ním stíhali běhat a zavírat prostory. Ve druhém poločase jsme přidali gól na 3:0, pak David Červenka neproměnil penaltu, když přestřelil branku. Hosté už potom v závěru z pokutového kopu snížili na 3:1. Posledních dvacet minut jsme spíš bránili výsledek, už jsme se nepotřebovali hnát dopředu. Po prostřídání se utkání víceméně jenom dohrávalo. Zavřeli jsme obranu a soupeře do nějakých velkých šancí nepouštěli. Centry posbíral gólman, který zachytal velice dobře. Jsem spokojený, tři body jsme totiž potřebovali. Chyběl nám nejlepší střelec a tahoun mužstva David Bartoň. Vpředu se nám jej ale podařilo nahradit.“

Pavel Cigoš, trenér Zlechova: „Jsem strašně zklamaný z přístupu hráčů. Zase jsme předvedli ten náš profesorský fotbal, na kterým klukům kašlu. Příště musíme hrát to, co po nich chci a vyžaduji a ne něco, co už se dávno nehraje. A přesně to jsme začali ve Lhotě praktikovat. Po první chybě jsme dostali z brejku gól. Byl jsem z toho otrávený. Navíc pršelo, foukal silný vítr, takže těžko jsem mohl do utkání nějak zasahovat. Pokračovali jsme dál a dostali gól na 2:0. O poločase v kabině jsem udělal obrovský vítr v kabině, Moc to ale nezabralo, když jsme přišli na hřiště a po dalším brejku prohrávali 0:3. A to jsme ještě mohli být rádi, že domácí nedali penaltu. Co je nám platné, že většinu času hrajeme na soupeřově polovině, když nejsme schopní dát z nějaké šikovné akce gól. Furt na něco čekáme, hrajeme pouze po šestnáctku a v tom je něco špatně. Zato domácí jsme ve druhém poločase pustili dvakrát na naši polovinu a z toho jsme dostali gól a udělali penaltu.“

Branky: 31. David Červenka, 35. Stanislav Vávra, 53. Jakub Vávra - 82. Michal Bělaška. Rozhodčí: Konečný. Diváci: 27.

ZDOUNKY – POLEŠOVICE 3:0 (1:0)

Zdeněk Čevela, předseda Zdounek: „Úkol zněl jasně. Oplatit soupeři vyřazení z poháru a hned od počátku jsme na ně vletěli. Za prvních sedm minut mohlo být rozhodnuto, ale neprošla tutovka Judase, sám na brankáře nedal Bondarenko a pěkná akce Navrátila skončila na tyči. Pak se hra vyrovnala a zlobili i hosté, ale Holeček bravurně držel čisté konto. Naše vedení zajistil po krásné akci a podnosové přihrávce Jergla Bondarenko. Po obrátce přišla horší dvacetiminutovka z naší strany a hra byla hodně nepřesná až do doby, kdy míč vypíchl Navrátil a po sólu nedal brankáři šanci. Třetí uklidňující branku zajistil důrazný Červík. Úkol byl splněn na sto procent. Panuje spokojenost.“

Miroslav Hlahůlek, trenér Polešovic: „Hodnocení přineseme v pondělí“

Branky: 33. Yevhenii Bondarenko, 64. Tomáš Navrátil, 77. Marek Přibyl. Rozhodčí: Toman. Diváci: 68.

TOPOLNÁ – VLČNOV 0:2 (0:1)

Ondřej Hoferek, trenér Topolné: „Zápas se rozhodoval už v prvním poločase, kdy jsme neproměnili asi čtyři vyložené stoprocentní šance. Paradoxně jsme šli do kabiny za stavu 0:1 pro Vlčnov, protože hosté nám ve 45. minutě dali z první vážnější šance gól do šatny. Ve druhé půlce trošku otevřeli hru. Chtěli jsme hrát balony hodně nahoru, soupeř chodil do brejků. Zatímco my jsme spálili další dvě nebo tři stoprocentní šance, Vlčnov nám dal hned z první šance ve druhé půlce na 2:0, což se pak už jenom těžko honilo. Paradoxně jsme prohráli s nejslabším soupeřem. Po herní ani fotbalové stránce jsme bohužel nepotvrdili předcházející venkovní výhry. Toto je pro nás ztráta, která nás hodně bolí. Musíme ji ale hodit za hlavu a makat dál. Bohužel dlouhodobě máme problémy v koncovce. Na gól potřebujeme strašně moc šancí. Nyní nám to tam moc nepadá, musíme se na to zaměřit. Kluky mohu pochválit za bojovnost. Makali do poslední minuty. Moc chtěli výsledek obrátit, ale žádný gól jim tam nepadl. Na výsledku se projevila absence kapitáni Haši, který má zlomenou kůstku v noze a minimálně tři týdny nám bude chybět. V závěru rozhodčí vyloučil dva hráče, ale obě červené karty byly oprávněné.“

Václav Činčala, trenér Vlčnova: „Jsem spokojený. Hráli jsme dobře, disciplinovaně, organizovaně. Celkově to byl vyrovnaný zápas. Nám velice pomohl vedoucí gól do poločasu. Po dlouhém autu Hanák sklepl míč pro Fibichra a ten zavěsil. Ve druhé půli se zase trefil Mikulec. Domácí nás ve druhém poločase trošku zatlačili, ale poctivou taktickou hrou jsme to zvládli. Neměli jsme sice tolik šancí jako soupeř, kterého jsme předčili v efektivitě. Chyběl nám Sagula a Kašpařík, brzy jsem musel střídat i Machalu.“

Branky: 45. Jan Fibichr, 55. Michal Mikulec. Rozhodčí: Mitáček. Červené karty: 82. Sedlář – 80. Šobáň. Diváci: 120.

OSTROŽSKÁ NOVÁ VES – PRAKŠICE 0:0

Martin Voráč, trenér Ostrožské Nové Vsi: „Myslím, že nerozhodný výsledek nakonec odpovídá. Zápas se pro nás od začátku nejevil příliš dobře, ani hosté ale nehráli nijak mimořádně. Moc pěkný fotbal to nebyl, spíš taková nakopávaná. My jsme si v prvním poločase vypracovali tři tutovky. Doruška s Kreislem ale neuspěli. Doruška trefil spojnici, Kreisl to dával nad. Do druhého poločasu jsme i přes domluvu v kabině nastoupili na hřiště laxně. Hosté tam měli velmi nebezpečné střely. Kdyby nám tam něco spadlo, nemohli bychom se divit. Vše podstatné se odehrálo v posledních deseti minutách. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, šance rozhodnout zápas měly oba týmy. Nakonec to skončilo asi spravedlivou remízou.“

Vladimír Polák, trenér Prakšic: „Bod nakonec asi bereme. Na naší straně byla větší fotbalovost, vypracovali jsme si i víc šancí, ale těch vyložených měli domácí možná o malinko víc. Dělba bodů je spravedlivá. My jsme skládali sestavu trošku složitě dohromady, protože nám vypadlo šest hráčů. Povolat jsme museli Šimuniho a taky dorostence, abychom na střídačce měli alespoň tři hráče. Moc fotbalovosti na trávníku k vidění nebylo. My jsme podali trošku bojovnější výkon než v předcházejících zápasech. V 88. minutě měl tutovku Dynka, na druhé straně šli domácí sami na brankáře. Na konci se to mohlo překulit na obě strany, nakonec nedal branku ani jeden tým.“

Rozhodčí: Brabec. Diváci: 56.