Předchozí
1 z 7
Další

VELKÝ OŘECHOV – STARÉ MĚSTO 0:8 (0:4)

Michal Minařík, hrající manažer Velkého Ořechova: „V zápase se ukázala kvalita soupeře, který má v sestavě mladé a šikovné kluky, kterým my nemůžeme stíhat. V základní sestavě jsme třeba měli Jirku Baďuru, který má 48 let. Někteří hráči Starého Města by mohli být naše děti. Po prvním poločase, který jsme prohráli 0:4, nebylo co řešit. Po hodině hry navíc obdržel červenou kartu náš gólman Vyorálek, který mimo vápno sundal jejich hráče, který šel sám na něj. Zápas dochytal Jirka Maňásek a svými zákroky se přihlásil o post jedničky, byť nikdy předtím v životě nechytal. Na druhé straně my jsme vůbec nebezpeční nebyli. Jediná moje střela byla z půlky hřiště. To bylo jediné ohrožení hostující branky. Nebyli jsme vůbec kompletní. Bohužel po minulém týdnu jsme přišli o Dan Greguše, který měl autonehodu a má po fotbale.“

Petr Sonntag, trenér Starého Města: „Pro nás to byla povinná výhra. Ke vší úctě k soupeři jsme od začátku do konce na hřišti dominovali, byli jsme jednoznačně lepší. Klidně jsme mohli dát ještě více branek. Za rozhodnutého stavu jsem prostřídal sestavu, do hry poslal i náhradního brankáře, který ale skoro žádnou práci neměl. Kluci zápas pojali dobře, zahráli si a s chutí zastříleli. Za stavu 4:0 už bylo po fotbale. Chyběl nám syn Petr, Lahodný a také Zámečník.“

Branky: 38. a 74. Filip Štaubert, 3. Adam Otáhal, 32. Vladimír Brázdil, 41. Milan Smělík, 71. Ondřej Hastík, 72. Jakub Obdržálek, 75. Martin Petek. Rozhodčí: Havrlant. Červená karta: 58. Vyorálek (Velký Ořechov). Diváci: 80.

OŘECHOV – ZDOUNKY 1:2 (0:1)

Jaroslav Hastík, trenér Ořechova: „Předně bych chtěl poděkovat Zdounkám za jejich vstřícnost předehrát toto utkání už v pátek. V minulém ročníku jsme Hanáky v obou zápasech vcelku přesvědčivě porazili, ale kde že ty loňské sněhy jsou? Od začátku duelu jsme se snažili převzít iniciativu, ale vážněji ohrozit brankáře se nám nedařilo ani tentokrát. Hostující obrana dirigovaná zkušeným matadorem Jiřím Klabalem stála na pevných nohou a s naším jalovým kroužením kolem jejich brankového území si bez potíží poradila. My jsme se naopak museli mít neustále na pozoru zejména před výpady charkovského rychlíka Yevhenie Bondarenka, jenž svým dravým pohybem v podstatě sám dokázal vázat celou naši defenzivní formaci. Když už to vypadalo na bezgólový první poločas, u postranní čáry jsme nezpracovali míč od našeho brankáře, což hbitý Ukrajinec okamžitě potrestal - 0:1! Taky do druhého dějství jsme vstoupili aktivně, ovšem naši současnou mizérii před brankou soupeře se nám protrhnout nepovedlo. Naše jen mírná územní převaha bez finálního zakončení tak opět k ničemu nevedla. To čiperní hosté si počínali daleko efektivněji! Nejenže byli rychlejší a důraznější na míči, ale své ojedinělé akce směrem dopředu řešili přímočaře a s tahem na bránu. Ve snaze o vyrovnání jsme dvacet minut před koncem otevřeli naši obranu až příliš a osamocený Jan Andrýsek nám od půlící čáry upláchl až k hranici šestnáctky, kde se střetl s naším gólmanem. Hlavní sudí Stanislav Toman to posoudil na penaltu, kterou Yevhenii Bondarenko i proměnil - 0:2! Teprve až za tohoto stavu a po našem trojnásobném střídání jsme konečně i my stáhli nohu z brzdy a sešlápli plyn. Když svěží Roman Špendlík už po pár sekundách na hřišti nečekanou pumelicí napálil spojnici brankové konstrukce, jakoby ostatním vyslal signál z Aurory. I s podporou hráčů zezadu a zejména Petera Mazúcha jsme výrazně zvýšili obrátky a protivníka přišpendlili hluboko na jeho polovině. Skórovat se nám však podařilo až v 90. minutě vydařenou hlavičkou našeho nejmenšího hráče Lukáše Ošívky, jenž tímto svým premiérovým gólem v dresu Ořechova podtrhl i svůj velmi dobrý výkon. Škoda však, že k našemu probuzení došlo až tak pozdě. K obratu nebo alespoň vyrovnání už totiž nezbyl prostor. Kvalitnímu soupeři k výhře gratuluji, byla určitě zasloužená."

Zdeněk Čevela, předseda Zdounek: „V pátečním přeloženém utkání jsme inkasovali ještě před utkáním za ochotu několik láhví výborného vína a burčáku, za což i s manželkou děkujeme. Soupeř se do nás hned od úvodního hvizdu opřel a deset minut jsme přečkali bez úhony. Poté se hra vyrovnala, ale šancí bylo jako šafránu. Ujala se až pohotová střela Bondarenka po rychlé otočce v pokutovém území. Zbytek poločasu probíhal ve stejném duchu, kdy prim hrály obrany. Po obrátce přišel obrovský, ale bezzubý tlak domácích, se kterým si naše obrana dokázala poradit a po jednom odraženém míči se dostal do brejku Andrýsek a šel sám na brankáře, který fauloval. Z pokutového kopu s trochou štěstí zvyšoval angličanem opět Bondarenko. Domácí tlak ještě stupňovali. Krásnou střelou trefili spojnici a v poslední minutě snížili celkem lacinou brankou. Zřejmě šero dělalo našemu brankáři zle. V nastavení se již nic nestalo a tak trenér dostal za dnešních patnáct let trenérské činnosti ve Zdounkách překvapivé důležité tři body."

Branky: 90. Lukáš Ošívka – 40. a 82. z penalty Yevhenii Bondarenko. Rozhodčí: Toman. Diváci: 30.

POLEŠOVICE – SLAVKOV 0:0

Miroslav Hlahůlek, trenér Polešovic: „Pro oba týmy je to zasloužený bod. Kdyby měl někdo vyhrát, asi bychom to byli my. Prvních třicet jsme navázali na výkon ze Starého Města a hráli výborně. Měli jsme více ze hry a vytvořili si i nějaké poloviční šance. Slavkov byl v útlumu. Potom jsme trochu polevili a hosté hru srovnali. Druhá půle byla naprosto vyrovnaná, hrálo se nahoru a dolů, ale bez nějakých vyložených šancí. Ve druhé půlce to bylo i dost vyhecované, přibylo faulů, emocí, ale naštěstí se nikomu nic nestalo.“

Miroslav Mančík, trenér Slavkova: „Bod musíme brát, protože když za celé utkání nevystřelíme na bránu, těžko můžeme dát gól. Samozřejmě před utkáním jsme chtěli všechny tři, protože s takovými soupeři bychom neměli ztrácet. Je to škoda, ale něco se děje. Je to takové podivné. Furt to měníme, točíme, abychom konečně něco uhráli, ale výsledky se nedostavují. V Polešovicích jsme moc šancí neměli. Vystřelili jsme tak dvakrát na domácí bránu. Celkově to byl remízový zápas. Mrzí nás, že nás soupeři odskakují a my se propadáme čím dál níž. Příští týden už by měl konečně naskočit Sedlář. Snad nám pomůže porazit Velký Ořechov.“

Rozhodčí: Brabec. Diváci: 70.

PRAKŠICE – MALENOVICE 1:5 (0:1)

Vladimír Polák, trenér Prakšic: „Neřekl bych, že by si s námi soupeř zametl nebo nás nějak přejel, ale na rozdíl od nás proměnil své šance a my ne, takže nakonec zaslouženě bere všechny body. Věřím, že kdybychom dali první gól my, zápas bychom zvládli. První poločas byl vyrovnaný, my jsme dobývali soupeře, který šel v v první půli do vedení. Vypracovali jsme si pár šancí, ale žádnou nevyužili. Poté, co jsme dostali na 0:3, jsme otevřeli hru a hosté nám přidali z brejků další góly. Z výkonu mužstva jsem zklamaný. Před zápasem jsme si řekli nějaké věci a kluci to pak stejně nedodrželi. Bohužel jsme nenavázali na úvodní kola, kdy se nám dařilo. Teď musíme zpět do práce a k poctivému tréninku. Příště to musíme zase odmakat, protože tento výkon nebyl opravdu dobrý. Přišlo mi to takové nemastné, neslané. Bohužel před zápasem hodně pršelo, ale terén byl v pohodě. Malenovice hrály jednoduše, kromě gólů měly ještě jednu nebo dvě šance. Prostě byly efektivní a na nás to stačilo. Nám pořád chybí zraněný Vráblík, což je stoper nebo střední záložník, který je ideální na černou práci. Jednoho hráče ale musíme umět nahradit.“

Leoš Válek, trenér Malenovic: „Kluky musím za výkon i přístup pochválit. Výhru už jsme potřebovali jako sůl. Následující tři nebo čtyři zápasy budou důležité, abychom se odtrhli od spodku a lépe se nám dýchalo. První poločas skončil naším vedením 1:0. Prvních dvacet minut se odehrálo mezi šestnáctkami, všechny akce končily před velikým vápnem. Byly tam jenom nějaké střely mimo. Pak jsme konečně začali hrát a kombinovat po stranách. Ve 26. minutě Torma pěknou přihrávkou do uličky mezi domácími beky vyslal do úniku Bartka, který střelou na vzdálenější tyč otevřel skóre. Pak si vytvořily nějaké šance oba týmy, gólmani ale spoluhráče podrželi. Na začátku druhého poločasu na nás Prakšice vletěly, my jsme deset minut nehráli. Domácí si vypracovali šance, dali i gól, který jim nebyl uznaný pro ofsadj. My jsme pak zase začali hrát. Dali jsme dvě branky a odskočili soupeři na 3:0, což bylo rozhodující. Domácí to otevřeli, hráli na tři útočníky. Měli nějaké šance, které náš gólman pochytal. My jsme to přečkali a přidali další dva góly. I když jsme na konci jednou inkasovali z jasné penalty, Torma v poslední minutě pojistil naši zaslouženou výhru.“

Branky: 86. Jakub Dynka z penalty - 26. a 62. Martin Bartek, 60. Tomáš Lhotský, 74. Petr Páleníček, 90. Dominik Torma. Rozhodčí: Konečný. Diváci: 33.

ZLECHOV – OSTROŽSKÁ NOVÁ VES 1:0 (0:0)

Pavel Cigoš, trenér Zlechova: „Nedělní zápas mi přinesl dvě obrovská pozitiva. První bylo, že jsme konečně měli plnou kabinu zdravých lidí. Trenér si nemůže přát nic lepšího, než aby si mohl vybrat koho postaví a koho naopak nechá sedět. Druhé pozitivum je, že jsme konečně nedostali gól. Naopak velkým negativem bylo naše střelecké trápení. Na soupeřovu branku jsme vyslali 24 střel, z toho ale dali jediný gól, což je špatné. Hosté naopak na naši branku vystřelili pouze sedmkrát. Střelecká produktivita je mizerná, na to se musíme zaměřit. V prvním poločase jsme se snažili soupeře zavřít na jeho polovině, dostat jej pod tlak, což se nám celkem dařilo, ale kýžený efekt v podobě gólu nepřicházel. I po změně stran jsme chtěli na hosty vletěl. Divákům ukázat, že si šňůru bez porážky zasloužíme, bohužel jsme začali hrát profesorský fotbal, který vyloženě nesnáším. Chyběla nám šťáva, větší přesnost, důraz. Naši herní převahu jsme bohužel nebyli schopní prodat v zakončení. Nakonec jsme jediný gól dali až v závěru. Bohužel na jeden gól opravdu potřebujeme strašně moc šancí, což se mi vůbec nelíbí.“

Martin Voráč, trenér Ostrožské Nové Vsi: „První poločas byl oboustranně hodně nepřesný a neurovnaný. Čekal jsem, že rozdíl mezi týmy bude daleko markantnější, protože jsme do Zlechova přijeli Bez Beníčka, Dorušky a Štefánka, což je pro náš úzký kádr zabíjející. Zase jsem musel hrát i já. Ale na to, v jaké sestavě jsme hráli, tak to nebylo úplně špatné. Dokonce jsme tam měli nějaké náznaly šancí, to ale domácí v první půli taky, takže to vypadalo celkem vyrovnaně. Asi od 65. minuty nás ale soupeř přikoval k vápnu a my byli neustále pod tlakem. Dělali jsme chyby, což vyústilo v gól, který sice zaváněl ofsajdem, ale nebyl odmávaný. Na to se však nevymlouváme, protože domácí mohli dát daleko víc branek a jejich vítězství bylo zcela zasloužené. My jsme si ve druhé půli nevytvořili žádnou šanci.“

Branka: 79. Lukáš Kedra. Rozhodčí: Vitásek. Diváci: 120.

VLČNOV – LHOTA 7:2 (3:2)

Václav Činčala, trenér Vlčnova: „Herně to bylo podobné jako ve Zdounkách. Začátek byl z naší strany opět skvělí, brzy jsme vedli 3:0. Potom jsme si ale nechali dát dva góly a hosté pak šli sami na gólmana, ale nevyřešili to a střelu poslali vedle. O přestávce jsem trošku zvýšil hlas. Ve druhém poločase byl zlomový gól Lukáše Mimránka, jednoho z nejstarších hráčů na place, na 4:2. Soupeř pak trošku fyzicky odpadl. Nám se ve zbytku utkání podařilo pěkně zakončit nějaké akce a nakonec jsme vysoko vyhráli. Jsme spokojení. Snad výhra pomůže hlavně klukům, protože když jsem se před zápasem díval na tabulku, tak jsme byli nejhůře střílejícím mančaftem. Věřím, že se to teď zvedne a klukům naroste sebevědomí. Chyběl nám akorát Mikulec, který přijel až na druhý poločas.“

Stanislav Vávra, trenér Lhoty: „Jsem z toho nešťastný. Začali jsme dobře a hned ve druhé minutě sudí pro nás odpískal úplně jasnou penaltu, ale po konzultaci s domácím asistentem - laikem ji zrušil, přitom byla úplně jednoznačná, ani domácí hráči nijak neprotestovali. Do desáté minuty jsme pak inkasovali dvě branky. Pak to z naší strany bylo velice špatné. Do 23. minuty jsme prohrávlai 0:3, ale ještě do přestávky jsme výsledek snížili na 3:2. Dopředu jsme hráli celkem dobře, kombinačně. Bohužel jsme neproměnili nějaké šance. Zato defenziva byla naprosto katastrofální. Velice špatně jsme vzadu komunikovali, hrubě chybovali. Ve druhém poločase jsme to chtěli zkusit otočit, ale hned po přestávce jsme dostali čtvrtý gól. Pak už jsme to otevřeli, hráli vabank. Snažili jsme se s tím něco udělat, ale práce celého týmu dozadu byla velice špatná. Nemůžeme si dovolit dostat ve Vlčnově sedm gólů, to je prostě ostuda. Výsledek je špatný, tady není co obhajovat. Bohužel pět nebo šest branek jsme soupeři sami darovali, výhru mu věnovali. Zásadní pro vývoj střetnutí ale byla druhá minuta. Kdybychom šli z penalty vedení, mohli jsme hrát v klidu a třeba by se zápas vyvíjel jinak.“

Branky: 5. a 59. David Sagula, 23. a 81. Přemysl Hanák, 11. Jakub Flasar, 48. Lukáš Mimránek, 87. Jan Fibichr - 37. a 44. z penalty David Červenka. Rozhodčí: Skalický. Diváci: 80.

UHERSKÝ OSTROH – TOPOLNÁ 1:2 (0:2)

Roman Šálek, trenér Uherského Ostrohu: „Bohužel jsme i kvůli neproměněným šancím nezvládli další domácí duel. Zahodili jsme tři tutovky. Dvě měl Fantura, jednu Adam Burian, který šel sám na hostujícího brankáře, ale v devatenácti letech to nezvládl a vůbec netrefil branku. Jinak hosty podržel gólman Mikel. První půle byla od nás velice špatná. Neubránili jsme standardní situaci, po které jsme inkasovali první gól. Stejného hráče jsme pak nepokryli ještě jednou a prohrávali jsme 0:2. V šatně o přestávce byl velký křik, což trochu zabralo a my výsledek snížili. Měli jsme i další šance, klidně jsme bod mohli uhrát. Za stavu 1:2 jsme ovládli hřiště, Topolná hrozila jenom z brejků. Vytvořila si jednu velkou příležitost, kterou brankář chytil. Celkově to byl spíš remízový zápas. My jsme byli až na Filipa Kovaříka kompletní. S ním ale nyní nepočítáme, protože bude pracovně v Austrálii.

Ondřej Hoferek, trenér Topolné: „Utkání ovlivnil těžký terén, který byl kvůli vydatnému dešti hodně rozbitý. Na hrbolatém a podmáčeném trávníku se moc krásné utkání nehrálo, Spíš to bylo o bojovnosti, o soubojích. V prvním poločase se hrálo celkem nahoru a dolů. Utkání bylo otevřené. My jsme šli do vedení po rohu, kdy se hlavou trefil Michal Bartoš, který se pak po individuální akci Pavla Hoferka trefil z voleje pod břevno a bylo to 2:0. Zbytek první půle se odvíjel mezi šestnáctkami bez nějakých větších šancí. My jsme ty dvě proměnili. Druhý poločas byl takřka totožný. Neproměnili jsme snad pět stoprocentních šancí. Chodili jsme hodně do brejků, přečíslovali soupeře, který hrozil hlavně ze standardek. Po jedné z nich se krásně trefili do šibenice. Na konci jsme jich už do ničeho nepustili. Sami jsme zahodili spoustu šancí. Domů si vezeme tři body, které jsou myslím zasloužené.“

Branky: 51. Miroslav Durna - 7. a 30. Michal Bartoš. Rozhodčí: Dospěl. Diváci: 117.