Předchozí
1 z 7
Další

UHERSKÝ OSTROH – STARÉ MĚSTO 1:6 (0:3)

Roman Šálek, trenér Uherského Ostrohu: „Staré Město bylo jednoznačně lepší, ve všech směrech nás přehrálo. Naše hra nebyla tak dobrá ani zodpovědná jako v prvních třech jarních zápasech, kdy jsme naplno bodovali. Staré Město patří do vyšší soutěže, což ukázalo. Nám chyběl útočník Martin Zálešák, který se zranil v pátek v práci. Navíc při rozcvičce se zranil Větříšek a při zápase i gólman Pěnčík, který si po souboji poranil rameno a v 66. minutě jsem musel do branky já. Udržel jsem nulu. Měl jsem asi čtyři zákroky, zneškodnil jeden centr a dva přímáky.“

Petr Sonntag, trenér Starého Města: „Zápas se od začátku vyvíjel v náš prospěch. Brzy jsme dali branku, po prvním poločase vedli 3:0. Za tohoto stavu už bylo rozhodnuto. Utkání se v klidu dohrálo. Nám sice chyběl dlouhodobě zraněný Horák a taky Martinec s Brázdilem, ale na rozdíl od jiných týmů v této soutěži máme naštěstí široký a vyrovnaný kádr, takže nás absence nemusí až tolik trápit. Podali jsme kolektivní týmový výkon a bez větších problémů zvítězili.“

Branky: 75. Tomáš Beneš - 16. a 56. Martin Petek, 27. Jan Komárek, 29. Tomáš Houdek, 51. Ondřej Hastík, 65. Filip Štaubert. Rozhodčí: Bartoň. Diváci: 138.

OŘECHOV – MALENOVICE 1:1 (0:0)

Jaroslav Hastík, trenér Ořechova: „Ostuda, blamáž, zmar… Těmito výrazy Malenovice okomentovaly svou poslední návštěvu v Ořechově, z níž si hned na úvod loňského soutěžního ročníku odvezli rekordní porážku 13:1. Obava z možného debaklu tým ze zlínského předměstí neopustila ani po dlouhých dvaceti měsících, přestože šlo o duel sousedů z popředí tabulky. Předchozí mimořádně příznivá bilance ze vzájemných měření (3 přesvědčivá vítězství při celkovém skóre 25:4) a také absence několika opor v hostujícím celku nás i nyní přímo nabádala k ofenzivnímu pojetí. I proto jsme do zápasu vstoupili hned se třemi útočníky. Naše možná až příliš optimistické představy se však nenaplnily ani zdaleka. Když v 11. minutě hosté pumelicí svého 40tiletého kapitána Petra Páleníčka zahrozili jako první, vypadalo to ještě na náhodu. Nám však trvalo dalších jedenáct minut, než jsme se aspoň pokusili o totéž. Prudkou hlavičku Romana Trlidy z rozehraného rohového kopu však Adam Juráň z brány parádně vytěsnil. Ve 26. minutě po přesném centru zleva měl náš kapitán na hlavě repete, z dobré pozice ale hlavou zamířil o kousek výš, než bylo třeba. Naše jen optická převaha postupně vyšuměla do ztracena. Pokusy o průnikové přihrávky opakovaně narážely na zhuštěný obranný val soupeře ještě kus před jeho šestnáctkou, naše úsilí však zcela postrádalo i moment překvapení. Zakončení zpoza vápna bylo jako šafránu a s výjimkou dalekonosné střely Davida Hynčici ve 35. minutě po rohovém kopu neměly ani potřebnou razanci. Oživit naši hru ve středu pole měl hned od začátku druhé půle náš nejzkušenější hráč Stanislav Malůš. Jeho vynucené vysunutí z obrany do středu zálohy záhy přineslo i kýžený efekt. V 56. minutě se nám konečně podařilo zúročit náš snad už patnáctý rohový kop, kdy přetažený centr Adama Červinky u vzdálenější tyče hlavou pohodlně do horního růžku nasměroval Roman Trlida - 1:0! Velká škoda, že hned vzápětí naše těsné vedení nenavýšili Jakub Kolářík nebo David Hynčica, jež se společně v tandemu ocitli až před hostujícím gólmanem. První z nich to namísto zřejmě příhodnější přihrávky volnému spoluhráči vzal na sebe, klička ve směru padajícího brankáře mu však už nevyšla.V 70. minutě mohl větší klid do našich řad vznést i zezadu nabíhající Lukáš Ošívka, ostře střílený centr Jakuba Prachmana však zblízka napasoval jen do břevna. Zákonitě tak přišel trest… V 74. minutě jsme v útočném pásmu zbytečně přišli o balón a následně nezachytili ani rychlý brejk, po němž se balón po nešťastné teči našeho vracejícího hráče dostal k Ihoru Kornieikovi a ten z oblouku velkého vápna technickou přízemní střelou k tyči vyrovnal - 1:1! Už o čtyři minuty později jsme mohli jít zvovu do vedení, ale Roman Trlida z pár kroků bránu přestřelil. Našemu trápení tím však zdaleka nebylo učiněno zadost. Závěr zápasu jsme totiž odehráli v nevídaném chaosu a téměř bez organizace. Do poslednich chvil poctivě bojující parta z Malenovic tohoto našeho kolapsu hodlala i okamžitě využít. Nejdřív po chybném zákroku jednoho z našich stoperů do nájezdu na osamoceného Petra Kozelka vyrazila hned trojice hráčů v růžovém, střela z úhlu ale 16tiletému talentu Vojtěchu Šrajerovi nesedla. Následně do naší nesmyslně obnažené obrany za míčem zleva vyrazil i další mladík Tomáš Lhotský, jehož o poznání pomalejší Matěj Jegla jako poslední z našich zastavil až v poslední chvíli nedovoleně. O červené nemohlo být sporu! Už v nastavení se do sólového průniku naší rozhozenou defenzívou dostal i další 16tiletý dorostenec a současně i třetí gólman hostů Jakub Žemla, náš mladík mezi tyčemi Petr Kozelek však hrozící pohromu bravurně odvrátil. Z remízy tak měli radost jen hosté i přesto, že k vítězství měli nakonec blíž. Náš výkon i s ohledem na oslabeného soupeře silně zaostal za očekáváním. Nejvíc zklamán jsem však z přístupu."

Miroslav Šenkeřík, vedoucí mužstva Malenovic: „S remízou jsme absolutně spokojení, protože do Ořechova jsme jeli pouze s torzem základní sestavy. Chybělo nám pět hráčů ze základní sestavy včetně obou útočníků Bartka a Tormy. Dál nebyli ani Ezra se Struškou. Málokdy se stane, že na zápas odjedete s deseti hráči do pole a třemi brankáři. Navíc Kovalenko se ve třicáté minutě zranil, takže do hry musel gólman Mikláš a v závěru i třetí brankář Žemla. Domácí měli podle očekávání více ze hry a byli více nebezpeční, ale zase žádný festival zahozených šancí to z jejich strany nebyl. Čekali jsme, že nás jako vždy porazí, přehrají, ale kluci se v oslabené sestavě semkli a bojovali. Opravdu těžký zápas odedřeli. Ořechov šel sice v 56. minutě do vedení, ale my jsme výsledek čtvrt hodiny před koncem srovnali. V 89. minutě běžel Lhotský sám na gólmana, ale byl zezadu faulován a domácí hráč obdržel červenou kartu. V nastaveném čase jsme mohli utkání dokonce rozhodnout. Dorostenecký brankář Žemla šel sám na brankáře, ale nájezd neproměnil, když trefil pouze gólmana. I když jsme nakonec měli k výhře velmi blízko, s bodem jsme samozřejmě spokojení. Domácí byli o trošku lepší, nás podržel gólman Juráň. Ocenit musím naše hráče především za bojovnost.“

Branky: 56. Roman Trlida - 74. Ihor Kornieiko. Rozhodčí: Dostálek. Červená karta: 89. Matěj Jegla (Ořechov). Diváci: 120.

POLEŠOVICE – ZDOUNKY 0:2 (0:0)

Jakub Bilavčík, trenér Polešovic: „Za mě to byl vyrovnaný zápas. Diváci viděli spíš bojovné, než pohledné utkání. Žádný z týmů si nějam moc šancí nevypracoval. Spíše to bylo o prvním gólu, které vstřelily z první vážnější šance Zdounky. Vzápětí jsme zahodili velkou příležitosti a místo toho, aby to bylo 1:1, tak jsme podruhé inkasovali. Ve zbytku utkání se kluci snažili zápas zdramatizovat, ale už to nešlo.“

Zdeněk Čevela, předseda Zdounek: „První půle byla hodně nepřesná i nezáživná, za zmínku snad stojí Sulovo břevno po hlavičce Klabala. Jinak se hrálo ve středu pole. Po obrátce to již bylo z jiného soudku a po Moravcově přihrávce "na podnose" otevřel skóre Kyrcz. Domácí mohli vyrovnat, ale Holeček v bráně začaroval a neuvěřitelně vyrazil dorážku soupeře. Přišlo nedáš - dostaneš a z rychlého protiútoku jsme zvýšili vedení, kdy útočné duo Kyrcz - Moravec, si vyměnilo role. Zbytek utkání se dohrával v duchu první půle.“

Branky: 47. Marek Kyrcz, 57. David Moravec. Rozhodčí: Katrňák. Diváci: 75.

VLČNOV – TOPOLNÁ 0:0

Václav Činčala, trenér Vlčnova: „Remíza je asi spravedlivá. V prvním poločase jsme měli územní převahu, ale bez bez nějakých velkých šancí. Topolná se ve druhé půli zlepšila. Byla o něco lepší, aktivnější a měla i nějaké příležitosti ke skórování, ale gól stejně jako my nedala. Bohužel jsme málo stříleli. Bod bereme, ale vzhledem k situaci v tabulce je pro nás málo. Na druhé straně Topolná je těžký soupeř z popředí tabulky.“

Ondřej Hoferek, trenér Topolné: „Věděli jsme, že to pro nás bude těžké utkání plné soubojů, což se potvrdilo. První poločas nepřinesl moc pěkný fotbal. K vidění bylo hodně soubojů a taky nepřesností. Remíza po prvním poločase byla spravedlivá. Druhý poločas už byl z naší strany lepší. Dali jsme balon víc na zem a vytvořili jsme si tři velice dobré šance, které jsme bohužel neproměnili. Ve druhém poločase jsme měli více ze hry a zasloužili si vyhrát. Remíza mě mrzí, mohli jsme se osamostatnit na třetím místě tabulky. Chybělo nám asi pět hráčů. Naštěstí máme celkem široký kádr, takže jsme se s větší marodkou poměrně dobře vypořádali.“

Rozhodčí: Dokoupil. Diváci: 110.

ZLECHOV - LHOTA 3:2 (0:2)

Libor Matoušek, trenér Zlechova: „Zápas se pro nás nevyvíjel příliš dobře. Po prvním poločase jsme prohrávali 0:2, ale i když hosté hráli dobře, my jsme za nimi nijak nezaostávali. Prostě jsme udělali dvě chyby a dostali dva góly. Ale jinak jsem byl celkem spokojený. Nebylo to tak hrozné jako před týdnem v Ostrožské Nové Vsi, kde jsme vyloženě propadli. Nám vyšlo poločasové střídání. Filip Mazůrek naši hru oživil, z trestného kopu dokonce svtřelil důležitou kontaktní branku. Chlapci to tentokrát odehráli srdcem, bojovností a vůlí. Vyrovnání přišlo z pokutového kopu a obrat přinesla vypsacovaná akce a dorážka z malého vápna. Byl to emočně nádherný zápas. Kluci si za přístup zaslouží pochvalu. Škoda, že se zranil Lukáš Kedra, který má něco s kolenem.“

Radomír Šohajek, trenér Lhoty: „Jsem z toho špatný. Zápas jsme si bohužel prohráli sami. V prvním poločase jsme Zlechov zaskočili. Byli jsme určitě aktivnějším, vypracovali si šance. Taky jsme z nich dali dva góly, další příležitosti jsme neproměnili. Branek jsme klidně mohli dát i víc. Ve druhém poločase jsme ale z nepochopitelných důvodů přestali hrát hru. Zbytečně jsme se zbavovali balonů, které jsme jenom nakopávali dopředu. Soupeř nás přitlačil a výsledek v závěrečných dvaceti minutách otočil. My jsme doplatili i na absence. Oproti minulému týdnu nám chyběli čtyři hráči, což bylo poznat. Zápas jsme ale měli dobře rozehraný. Je velká škoda, že jsme ho nedotáhli. Klidně jsme v úvodu druhé půli mohli dát na 3:0, šanci jsme měli za stavu 2:1 i na konci, kdy jsme prohrávali 2:3. Remíza klidně mohla být. Potkali se dva vyrovnaní soupeři, Zlechov byl šťastnější.“

Branky: 70. Filip Mazůrek, 80. Michal Bělaška z penalty, 78. Hynek Vaněk – 7. David Červenka, 23. Vojtěch Bartoň. Rozhodčí: Veselý. Diváci: 150.

PRAKŠICE – OSTROŽSKÁ NOVÁ VES 3:4 (3:2)

Vladimír Polák, trenér Prakšic: „Zklamání je velké, protože jsme nepotvrdili body z Malenovic. Hned v první minutě jsme měli dvě velké šance, které jsme neproměnili. Hosté se v prvním poločase dostali do nějakých dvou příležitostí a vedli 2:0. Obě branky byly laciné, padly po našich chybách v obraně, kde jsme to nezvládli. Naštěstí se nám během dvou minut povedlo výsledek srovnat na 2:2 a ještě do poločasu skóre otočit. V prvním poločase tam byla pasáž, kdy jsme hráli opravdu dobře. Bohužel ve druhé půli přišlo uspokojen,í zahodili jsme poměrně hodně šancí. Kdybychom alespoň jednu z nich dali a vedli 4:2, zápas by se asi odvíjel jinak. Jinak při utkání jsem měl z našich hráčů pocit, že k duelu nepřistoupili tak, jak mě,i. Hrálo jakoby na půl plynu. Soupeř hrál jednoduše, jenom nakopával balony dopředu. Všechny góly jsme mu darovali. Dneska tomu chyběla energie, šťáva. I přesto jsme si vytvořili hodně šancí. Bohužel nám více sedí týmy z popředí tabulky, které chtějí hrát kombinační fotbal. S Ostrožskou Novou Vsí jsme měli na vítězství, ale to museli všichni hráči odevzdat na trávníku sto procent, což nebylo.“

Bronislav Šálek, trenér Ostrožské Nové Vsi: „Začátek nám vyšel, vedli jsme 2:0. Pak jsme se bohužel přizpůsobili hře soupeře, nepomohl nám ani hrbolatý terén. Domácí výsledek ještě do přestávky otočili na 3:2. Ve druhé půli jsme ale přečkali nějaké šance soupeře, dali dva góly a výsledek zase obrátili ve svůj prospěch. Myslím, že jsme zaslouženě vyhráli. Dali jsme do toho víc, o ten jeden gól jsme byli lepší. V naší situaci je pro nás každá výhra důležitá.“

Branky: 20. Matěj Řezníček, 22. Radim Sukup, 35. Michal Vlček - 15. Jan Doruška, 17. Petr Štefánek, 52. Marek Szabo, 68. Radek Jelének. Rozhodčí: Dospěl. Diváci: 100.

VELKÝ OŘECHOV – SLAVKOV 0:4 (0:2)

Michal Minařík, hrající manažer Velkého Ořechova: „Za mě výsledek neodpovídá dění na hřišti. Byl to spíš remízový zápas. My jsme mohli v prvním poločase dát nějaké branky, bohužel jsme tutové šance neproměnili. Hosté naopak potrestali naše chyby, po kterých padly všechny čtyři branky. Také ve druhé půli jsme si vytvořili tutovky. V 70. minutě za stavu 0:2 jsme otevřeli hru a i já šel po dvou letech na hrot. Dokonce jsme se dostal do šance, ale neproměnil ji. Martin Blinkal šel zase z půlky hřiště sám na brankáře, který jej vychytal. Neměli jsme potřebné štěstí, porážka je pro nás krutá. Jinak to pěkný zápas plný emocí. Celkově slušný. Pochválit musím hosty i rozhodčího. Pískal fakt dobře. Nám chyběl pouze kapitán Lukáš Svízela, který se zranil ve Starém Městě. I když je to pro nás citelné oslabení, zaskočili další kluci.“

Miroslav Mančík, trenér Slavkova: „V prvním poločase jsme byli herně lepší a po dvou gólech vedli 2:0. Za tohoto stavu jsme ale po změně stran přestali hrát a domácí si vypracovali tři gólovky, při který nás podržel brankář. Velký Ořechov nás ve druhé půli překvapil, místy byl i lepší než my. Nemůže se stávat, aby soupeř šel třikrát sám na brankáře. My jsme se zase zlepšili až ke konci, kdy to soupeř otevřel. Pro nás to jsou zlaté tři body. Výsledek je krásný, ale fotbal příliš líbivý nebyl. Na hrbolatém terénu vázla kombinace, byl to spíš boj. Za druhou půli jsme si nezasloužili vyhrát. Chyběl nám Zimčík a zraněný Bahulík. Za týden chceme doma potrápit Staré Město.“

Branky: 87. a 90. Aleš Sedlář, 37. Adam Bartončík, 42. Roman Sládeček. Rozhodčí: Skalický. Diváci: 80.