1 z 7
Další
Podívejte se: Nej fotbalová adresa ve Zlínském kraji? Tady jsou nominace

STARÉ MĚSTO – VELKÝ OŘECHOV 9:0 (4:0)

Petr Sonntag, trenér Starého Města: „Pro nás to byl pohodový zápas, ve kterém si zahráli všichni kluci. Již o poločase jsem provedl čtyři změny, za stavu 4:0 nebylo co řešit. Ke vší úctě soupeři, který se s námi nemohl rovnat, jsme klidně mohli vyhrát ještě vyšším rozdílem. Hostům scházel ex-ligista Bača, s ním by nás třeba potrápili víc.“

Pavel Kopl, trenér Velkého Ořechova: „K zápasu není moc co říct. Staré Město potvrdilo roli jasného favorita a zaslouženě vyhrálo. Soupeř je úplně někde jinde, my jsme se štěstím unikli desítce.“

Branky: 22. a 66. Martin Petek, 47. a 51. Michal Lahodný, 74. a 77. Ondřej Hastík, 3. Vladimír Brázdil, 8. Tomáš Houdek, 27. Filip Štaubert. Rozhodčí: Dostálek. Diváci: 120.

ZDOUNKY – OŘECHOV 1:5 (0:2)

Zdeněk Čevela, předseda Zdounek: „Tradičně jsme zaspali v úvodu utkání a opět rychle prohrávali. Ve hře to nebylo až tak špatné, ale kvalitní soupeř do poločasu zvýšil náskok. Jiskřička naděje svitla při snížení Sulou a to bylo vše co nám hosté povolili. Konečný výsledek je pro nás trošku krutý a vysokou prohru musíme hodit za hlavu. Teď nás čekají dva veledůležité zápasy, na které je třeba se připravit.“

Jaroslav Hastík, trenér Ořechova: „Zpoza opačné strany Chřibů jsme si chtěli dovézt body, o které jsme na podzim dost nečekaně přišli doma. Tehdy je hostům dvěma góly zařídil ukrajinský snajpr Yevhenii Bondarenko, ten však po sezóně odletěl do teplejších krajin a z jihu Afriky se na Hanou zatím nevrátil. Domácím, kteří kupodivu bojují jen o záchranu, navíc citelně scházel i ofenzivní špílmachr Tomáš Navrátil, minule vyloučený v Prakšicích. Také nám scházela opora, absenci stopera Stanislava Malůše však naše obrana ustála se ctí. Po delší době nám konečně vyšel start. Už ve 2. minutě na víceméně obranný odkop našeho brankáře Kuchaře nejlépe zareagoval Kolářík, jenž se z křídla prosmýkl až před bránu a levačkou s přehledem poprvé překonal i Martina Holečka. Brzké vedení nás povzbudilo, ovšem proti technicky zdatnému soupeři nebylo vyhráno ani zdaleka. Domácí dobře kombinovali a pokoušeli se prosadit průnikovými kolmicemi středem nebo četnými centry ze stran. Zle nám pak zatápěli i z rohových kopů. Jejich zhruba dvaceti minutový tlak jsme však přečkali bez úhony, byť několikrát nás musela podržet až naše jistota mezi tyčemi. Ve 26. minutě si na dlouhý a osvobozující nákop Bartošíka za domácí obranný val v pravý čas zaběhl i Trlida a před váhajícím gólmanem zleva naservíroval tutovku do prázdné brány Davidu Hynčicovi - 0:2! Do druhé půle jsme však vstoupili až moc vlažně a záhy nás zato Zdounky i potrestaly. Na precizně přetažený rohový kop si zezadu naskočil trestuhodně nepokrytý matador Jiří Klabal, jehož prudkou hlavičku v malém vápně k tyči pohotově usměrnil dvacetiletý rodák z Oděsy Maxym Sula - 1:2! Inkasovaná branka nás naštěstí probudila ze snu a následně očividné snaze soupeře o vyrovnání či zvrat jsme už čelili s potřebnou koncentrací. V 58. minutě se do sólového úniku prodral i Roman Trlida, jemuž se sice podařilo vymanit z těsného objetí faulujícího stopera Jana Andrýska, nikým neatakován před samotným gólmanem ale už neuspěl. Znovu odskočit se nám tak podařilo až o chvíli později, kdy si na krásnou kolmici Koláříka s obvyklou kuráží naběhl střídající Ošívka, aby balón po dost kostrbatém, ale přece jen úspěšném duelu s brankářem šťastně vydoloval a dopravil i za brankovou čáru - 1:3! Když se pak za další tři minuty ve výskoku do míče po nádherném centru Trlidy hlavou opřel Kolářík a obloučkem jej poslal i přes bezmocného gólmana, náš bodový import už dostal reálnou podobu. V 84. minutě domácí sice po trestném kopu Maxyma Suly mířícího do břevna míč do naší sítě ještě jednou dostali, gól však kvůli několikanásobnému ofsajdu nemohl platit. Naopak nám se v závěru povedlo skóre ještě znovu navýšit, když po parádním centru uzdraveného Petřvalského se z voleje přesně k tyči trefil i Trlida. Jakkoliv je naše výhra přesvědčivá a určitě i zasloužená, uznání za předvedenou hru však patří oběma mužstvům. Bezproblémové utkání v tradičně kultivovaném a sportovně vyspělém prostředí se vydařilo i sotva dvacetiletému sudímu Kamilu Zalabákovi a oběma jeho asistentům, za což i jim vyslovuji poděkování.“

Branky: 52. Maksym Sula – 2. a 68. Jakub Kolařík, 26. David Hynčica, 65. Lukáš Ošívka, 87. Roman Trlida. Rozhodčí: Zalabák. Diváci: 90.

OSTROŽSKÁ NOVÁ VES – ZLECHOV 2:0 (1:0)

Bronislav Šálek, trenér Ostrožské Nové Vsi: „Pro nás je to důležitá výhra. Odlepili jsme se trošku od spodku tabulky. Klukům by měla pomoct do dalších zápasů. Uvidíme, jak na tom budeme příští týden, protože jsme přišli nejen o vyloučeného Lorence, ale už v prvním poločase si poranil koleno útočník Kreisl a musel střídat. Nám vyšel vstup do zápasu, brzy jsme vedli. Jinak se ale hrálo hlavně mezi šestnáctkami. K vidění byla spousta nepřesností a faulů. Ve druhé půli to hosté otevřeli a my po standardní situaci přidali druhou branku. Chválím defenzivu, protože jsme soupeře nepustili do jediné šance, k nějaké vážnější střele."

Libor Matoušek, trenér Zlechova: „Zklamání je obrovské. Podali jsme žalostný výkon. Za celé utkání jsme pořádně nevystřelili, neohrozili domácí branku, což nechápu. Sice jsme inkasovali branku hned v úvodu, ale lepší než ji dostat v poslední minutě. Měli jsme spoustu času na to, abychom výsledek zvrátili, ale výkon neodpovídal našim možnostem. Bohužel jsme nenavázali na minulý týden, kdy jsme hráli dobře a porazili Malenovice. Nepomohlo nám ani vyloučení soupeře po hodině hry.“

Branky: 3. Radek Jelének, 77. Jan Doruška. Rozhodčí: Bartoš. Červená karta: 59. Lorenc (Ostrožská Nová Ves). Diváci: 150.

SLAVKOV – POLEŠOVICE 4:1 (2:1)

Miroslav Mančík, trenér Slavkova: „Začali jsme dobře. V prvních patnácti minutách jsme si vypracovali dvě nebo tři gólovky. Do vedení jsme šli až později. Za stavu 2:0 jsme ale inkasovali branku z penalty nařízenou za ruku, kterou si náš hráč nastřelil sám. Za mě sporný moment. Hosté nás po snížení zatlačili a místy i přehrávali. Pomohl jim hlavně Kaspřák, který z devadesáti procent tvořil jejich hru. Hosté měli v úvodu druhé půle více ze hry. My jsme to trochu podcenili a více se zatáhli. Jako bychom se strachovali o výsledek. Pomohli nám až střídající hráči. Dva góly dal Michal Machala, do hry ve druhé půli šli i Halík, Stopajspal a Omelka. Pro nás jsou to důležité body. Mysleli jsme si, že soupeře přejedeme, ale tak jednoduché to nebylo. Chyběl nám vykartovaný Zimčík, Martin Janků a taky zraněný Husták.“

Jakub Bilavčík, trenér Polešovic: „Výsledek není pro nás dobrý, ale hra nebyla tak špatná jako v předcházejících zápasech proti Starému Městu a Uherskému Ostrohu. Skóre neodpovídá dění na hřišti. Pomohl nám příchod zkušeného Petra Kaspřáka, který ukázal svoji kvalitu, podržel balon, přihrál. Sice jsme mu museli půjčit kopačka, ale nakonec to zvládl výborně. (úsměv) Mrzí mě zbytečné inkasované branky. Všechny byly smolné. My jsme naopak své šance nedávali. Utkání bylo vyrovnané. Za stavu 2:1 šel Jašek sám na bránu, ale nedal a vzápětí jsme dostali další dvě branky a bylo rozhodnuto. Chyběli nám tři kluci, k bodům nepomohla ani sporná penalta.“

Branky: 81. a 82. Michal Machala, 34. Adam Bartončík, 35. Jiří Maštalíř - 36. Erik Měšťánek z penalty. Rozhodčí: Konečný. Diváci: 35.

TOPOLNÁ – UHERSKÝ OSTROH 2:1 (1:1)

Ondřej Hoferek, trenér Topolné: „Výhra se nerodila vůbec snadno. První poločas byl celkem vyrovnaný. My jsme ho odehráli bez šťávy, bez většího náboje, přesto jsme šli ve 25. minutě do vedení, když se pěkně hlavou trefil Bartoš. Jinak ale náš výkon nebyl dobrý. Uherský Ostroh skóre vyrovnal ve 43. minutě. Druhý poločas už byl od nás lepší. Začali jsme bojovat, běhat. Vyrovnané utkání rozhodl v 65. minutě Mikoška, který se trefil hlavou. Cením si tří bodů, vítězství. Náš výkon ale nebyl optimální. I tak ale dál zůstáváme ve hře o třetí místo. Chyběl nám akorát Válek, který má snad zlomenou zánártní kůstku.“

Roman Šálek, trenér Uherského Ostrohu: „Za mě to byl čistě remízový zápas. Bohužel jsme si nepohlídali standardní situace, po kterých jsme dostali oba góly. My jsme vyrovnali skóre na konci první půle. Gól do šatny nás ale úplně nenakopl. Problém byl, že rozhodčí v 80. minutě po faulu na Martina Zálešáka neodpískal jasnou penaltu, kterou viděli opravdu všichni. Na rozhodčího se ale nechci vymlouvat, celkově nepískal špatně. My jsme si za nerozhodného stavu 1:1 vypracovali velkou šanci, ale Fantura z metru minul prázdnou bránu. Domácí vzápětí dali na 2:1. Jinak to byl vyrovnaný zápas, který se hrál hlavně mezi šestnáctkami. V závěru už jsme to otevřeli, takže Topolná měla z brejků nějaké šance. To už jsme ale hráli vabank. V neděli nám chyběli čtyři hráči ze základní sestavy, takže jsem znovu musel nastoupit i já.“

Branky: 25. Michal Bartoš, 65. Jiří Mikoška – 43. Tomáš Beneš. Rozhodčí: Skalický. Diváci: 162.

LHOTA – VLČNOV 6:1 (3:1)

Radomír Šohajek, trenér Lhoty: „Celý zápas jsme měli jasně pod kontrolou. Už v prvním poločase jsme si vytvořili spoustu šancí, klidně to mohlo být 5:1. Na konci první půle jsme se trošku trápili a nechali si dát smolný gól na 3:1, ale jinak jsme měli celý zápas navrch. Vlčnov patřil mezi slabší soupeře. Přitom do utkání jsme šli s obavami, protože nám vypadli dva hráči ze sestavy, ale nakonec jsme to zvládli i bez nich a fanoušky potěšili dobrým výkonem i přesvědčivým výsledkem.“

Václav Činčala, trenér Vlčnova: „Z naší strany to byla jedna velká tragédie. Soupeř byl jednoznačně lepší, zaslouženě vyhrál. Domácí byli ve všem lepší. Přehráli nás v pohybu, důrazu i kombinaci. My jsme do Lhoty přijeli bez čtyř hráčů základní sestavy, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Takový výprask jsem nečekal. Myslel jsem si, že tam klidně můžeme něco uhrát, ale od začátku to bylo od nás špatné.“

Branky: 17. David Červenka z penalty, 26. Marek Bartoň, 35. David Bartoň, 61. Radim Střelec, 70. Petr Michálek, 90. Stanislav Bartoň - 37. Petr Zemek. Rozhodčí: Sucharski. Diváci: 90.

MALENOVICE – PRAKŠICE 0:3 (0:1)

Leoš Válek, trenér Malenovic: „Budu to omílat dokola, je to stále ta stejná písnička. Hned v úvodu utkání dostaneme rychlou branku, když hostující hráč hlavou přehodil našeho gólmana. Pa jsme sice měli nějaké šance, ale ze strany si nedáme pořádnou finální přihrávku na penaltu, abychom mohli zakončit, dát gól. Prakšice dobře bránily, spoléhaly na brejky. My se nedokážeme prosadit, prostě nám to tam na rozdíl od podzimu nepadá. Chybí nám čtyři hráči ze základní sestavy. Hlavně absence Bartka s Tormou, který je na dovolené, je znát. Kromě nich nám chybí i Lhotský s Kovalenkem. Skládáme se, jak se dá. Už mi další kluci hlásili, že na Ořechov nebudou. Jsem zvědavý, s kým tam pojedeme.“

Vladimír Polák, trenér Prakšic: „Pro nás jsou to cenné body z Malenovic. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Před utkáním jsme se rozhodli, že každý poločas nastoupíme v trošku jiném rozestavení. V prvním poločase jsme zahustili zadek. Chtěli jsme hrát na nulu, takže jsme měli pět obránců a čtyři střeďáky bez klasických krajních záložníků. Spoléhali jsme na brejky. První nám vyšel hned ve druhé minutě, kdy se prosadil Slavíček. Domácí pak byli více na míči, dostali nás pod tlak, který byl ale platonický. Malenovice si žádné šance nevytvořily. Po změně stran jsme tam dali dvě rychlá křídla chodili do brejků. Tato taktika nám vycházela. Domácí se snažili držet balon, ale žádné extra šance neměli. Nám se s přibývajícími minutami otvíraly prostory pro brejky, které jsme v závěru Dynkou a Sukupem využili. Domácí kromě jednoho břevna tlak v nějaké větší šance nevyužili. Měli akorát nějaké závary a skrumáže, naše obrana to ale odehrála velice dobře. My jsme si už v prvním poločase vypracovali dvě nebo tři gólovky, naše vedení klidně mohlo být výraznější.“

Branky: 2. Jakub Slavíček, 85. Jakub Dynka, 89. Radim Sukup. Rozhodčí: Perutka. Diváci: 50.