Předchozí
1 z 7
Další

HLUK – ŠUMICE 1:0 (1:0)

Aleš Zlínský, trenér Hluku: „Je to utrápené vítězství, ale pro nás jsou to důležité tři body. Bohužel každý den není posvícení. Soupeř byl ale organizovaný, v defenzivě si počínal slušně. Těžko jsme se proti němu prosazovali, byť nějaké šance jsme měli. Šumice ale v první poločase měly taky nebezpečnou hlavičku, po změně stran jeden závar. My jsme do druhé půle i díky menší změně v rozestavení dobře vstoupili. V prvních deseti minutách mohli zápas definitivně rozhodnout, ale Sopůšek s Bartoškem vyložené šance nedali a pak jsme se trápili.“

Martin Zicha, trenér Šumic: „Pro nás bylo hlavní, že jsme chytili začátek zápasu. Nás držel hlavně výborný gólman Popelka. V první půli jsme si vytvořili i nějaké šance, po gólu volala hlavně hlavička Andrlíka. Hra se jinak přelévala z jedné strany na druhou. Bylo to celkem vyrovnané, ale v koncovce jsme měli být přesnější a klidnější. To bychom domácí mnohem víc protrápili. Domácím herně vyšel vstup do druhé půle. Prvních deset nebo patnáct minut měli jednoznačně navrch. Začali totiž ještě více využívat své rychlé krajní hráče, které jsme špatně pokrývali. Postupem času jsme zase hru srovnali, zjednodušili. Standardky jsme z půlky hřiště kopali do vápna, ke konci to bylo dramatické, ale v součtu celého zápasu Hluk vyhrál zaslouženě, byť se na konci třepal o výsledek. My jsme chtěli soupeře stejně jako doma Těšnovice potrápit, což se nám podařilo, bohužel žádný bod jsme tentokrát nezískali.“

Branka: 35. Marek Lipoti. Rozhodčí: Schnürnacher. Diváci: 80.

TĚŠNOVICE – ZBOROVICE 0:0

Jiří Maceja, trenér Těšnovic: „Bod bereme, nic jiného nám ani nezbývá. Když nedáme gól, nemůžeme vyhrát. Obrana nám funguje dobře, ale vpředu to není dobré. Utkání ale bylo svojí kvalitou lepší než před týdnem v Šumicích. Celkově úroveň nebyla špatná. Myslím, že jsme podali jeden z nejlepších jarních výkonů. V poli jsme měli jsme i převahu. Snažili jsme o konstruktivní rozehrávku, rychlý přechod, ale hosté na nás byli dobře připravení, měli zajištěnou obranu a hrozili z protiútoků. Byli velice nebezpeční. My jsme si v prvním poločase vypracovali dvě velké příležitosti ke skórování, Zborovice zahrozily v závěru poločasu. Na obou stranách kralovali brankáři. Hostující Harásek chytil vyložený gól, také náš Filip Zavadil podal až na jednu chybu, kterou v dalším průběhu zápasu napravil, spolehlivý výkon. Ve druhé půli jsme začali soupeře přehrávat, ale bez nějakých vyložených šancí. Pak přišlo vyloučení hostujícího hráče, které nás paradoxně spíše trošku rozhodilo. Zbytek zápasu byl hodně přerušovaný, v závěru jsme i my šli do do desíti. Síly se vyrovnaly, oba týmy už ale hrozily spíše ze standardních situací. Zápas ani přes dva vyloučené hráče nebyl nijak vyhrocený, hráči šli ven po dvou žlutých kartách.“

Radomír Barnet, trenér Zborovic: „Zápas mi přišel vlažný, oboustranně bojácný. Bylo v něm málo výstavby hry, málo kombinace. Bod po dvou prohrách na půdě druhého týmu tabulky ale beru. Snad se kluci uvolní a remíza nám pomůže do zbytku sezony. Od soupeře jsem očekával více snahy. Počítal jsem, že domácí budu soubojovější, důraznější, proto jsme naši sestavu postavili trošku defenzivně. V prvním poločase mi od nás chyběla větší výstavba hry. Místy jsme zbytečně nakopávali balony dopředu. Pár šancí jsme si vypracovali. Tutovku měl Knap. Soupeř nás přitlačil standardkami, každý jeho roh byl nebezpečný, smrděl gólem. O přestávce jsem nabádal hráče, ať se nebojí hrát, ať víc kombinují, domácí přitlačí, protože když pořádně nevystřelíš, těžko dáš gól a my jsme zase málo zakončovali a stříleli. V deseti jsme se zatáhli, hráli spíše v bloku. Na konci zápasu jsme tam měli dvě slibné standardky, ale obě střely skončily vysoko nad. Ale chápu to, hráči jistě měli v hlavách dva prohrané zápasy. Tentokrát je musím pochválit za bojovnost, nasazení. Bohužel jsme přišli o vyloučeného Šumberu, taky se nám zranil Macák, takže příště budeme muset povolat někoho z béčka.“

Rozhodčí: Polášek. Červené karty: 89. Tomáš Mrázek – 65. Martin Šumbera. Diváci: 200.

KUNOVICE – DOLNÍ NĚMČÍ 1:0 (1:0)

Jiří Vojtěšek, trenér Kunovic: „Věděli jsme, že Dolní Němčí je posílené, má fazonu, na jaře stejně jako my ještě neprohrálo. My ale máme mužstvo trošku rozbité, zraněné, kluky jsme museli prostřídat i během zápasu. Zápas byl od nás na jaře asi nejhorší, ale máme tři body, což je hlavní. Vždycky je lepší hrát špatně a vyhrávat, než hrát pěkně a prohrát. Ve druhém poločase jsme byli pod tlakem, ale hosté se dostali snad do jediné šance. S obrannou činností jsme spokojení, směrem dopředu to dneska bylo slabší, ale máme tři body. Potřebovali jsme uhrát dva, tři zápasy po sobě, abychom se dostali do klidnějších vod tabulky, byť konec sezony je ještě daleko. V závěru to ale nebylo příjemné. V předchozích dvou domácích zápasech jsme o náskok přišli, ale i kvůli lidem jsme potřebovali vyhrát. Mrzí mě jenom, že nám k Salayovi a Perůtkovi přibyli další dva zranění kluci. Zápas nedohráli Perůtka s Flekem. Uvidíme, jak na tok budou v týdnu.“

Zdeněk Skopal, trenér Dolního Němčí: „Velké zklamání z výkonu, nikoliv z výsledku a pracovitostí kluků. Zápas jsme začali trošku vlažně. Asi deset jsme se rozkoukávali, a čekali, s čím na nás Kunovice přijdou. Víme, že mají nový kvalitní mančaft, do utkání jsme nastoupili se zbytečným respektem. Od desáté minuty jsme se ale dostali do hry, dali balon na zem. V naší snaze nás ale zabrzdila inkasovaná branka, která padla z ničeho. Kunovice měly za celý zápas dvě střely na branku, z jedné z nich dali gól. Poločas se dohrál bez nějakých šancí. Do druhé půlky jsme nastoupili výborně. Kunovice jsme dostali pod tlak. Když jsme se nadechovali k náporu, vyrovnání, přišlo vyloučení našeho hráče. Za mě stál faulovaný domácí hráč v jasném ofsajdu. Stál jsem na úrovni, takže jsem to jasně viděl. Oba se drželi vzájemně, sudí dal našemu obránci červenou kartu. Za mě jednoznačná chyba pomezního rozhodčího. Nevím, jestli v tom byl úmysl, ale takové ofsajdy tam byly tři. Ze svojí pozice jsem to viděl opravdu dobře. V závěru jsme měli po faulu na Šmehlíka kopat jasnou penaltu, kterou rozhodčí nepochopitelně přehlédl, a proto si odvážíme domů těsnou porážku. Kluci zápas odmakali, v tomto jim nemám co vytknout. Prohráli jsme se zvednutou hlavou. Mrzí mě výsledek. Minimálně na bod jsme měli. Chyběl nám omluvený gólman Semanko a Tomáš Tinka.“

Branka: 17. Daniel Flek. Rozhodčí: Bršlica. Červená karta: 70. Tinka (Dolní Němčí). Diváci: 250.

BUCHLOVICE – KORYČANY 0:3 (0:0)

René Krystýnek, asistent trenéra Buchlovic: „Koryčany vstoupily do zápasu lépe, přehrávaly nás v záloze i po stranách. Na krajích hřiště byly silnější. Hosté tam na začátku měli jednu šanci, kterou jsme ustáli. Hra jinak nebyla nijak pohledn, spíš to byl bojovný zápas. Bohužel v prvním poločase se nám zranil gólman Valeš, s bolavým kolenem musel střídat. O poločase jsme provedli dvě změny, kromě brankáře Černoty tam šel i James Njambi. Ve 47. minutě ale zahrozila jiná zahraniční akvizice. James Mungo vystřelil k tyči a hráč Koryčan jeho pokus vykopl. Hosté poprvé udeřili v 58. minutě, kdy se prosadili střelou ze střední vzdálenosti. Vzápětí přidali další dvě branky a zápas rozhodli. Na konci už jenom kontrolovali hru i výsledek. My jsme měli na konci pouze jednu šanci. Koryčany musím pochválit za to, jak se oproti podzimu herně zvedly. Nás bohužel sužují zranění. Máme úzký kádr, na jaře procházíme krizí. Ještě že jsme si na podzim nahráli nějaké body a jsme relativně v klidu. Musíme to však brzy zlomit a opět se vrátit na vítěznou vlnu. Pochválit musím dorostence, kteří nám zase pomohli a přišli si sednout na lavičku. Zkoušeli jsme udělat nějaké změny v sestavě, ale nevyšlo to.“

Karel Rotter, trenér Koryčan: „U nás vládne spokojenost, protože domů vezeme hodně důležité tři body. V derby utkání mě těší předvedená hra. Konečně jsme hráli po zemi, kombinačně. Prostě tak, jak si představuji, že se budeme prezentovat. Vše podstatné se v Buchlovicích událo ve druhé půli. Nejprve měli domácí obrovskou šanci, při které se skvělým zákrokem vyznamenal gólman Rotter. Na druhé straně neměl čisté svědomí při Farmačkově dalekonosné střele domácí brankář. Při druhém gólu Kaňa z trestného kopu propálil zeď a na 3:0 dal Petr Posolda po krásném vybídnutí Rešky. Utkání jsme zvládli i bez kapitána Jana Věžníka a Prachaře. Doufám, že se dají všichni dohromady, protože nás čeká těžké utkání s posílenými Kunovicemi. Rádi bychom konečně naplno bodovali i v domácím prostředí, kde jsme zatím jenom dvakrát remizovali.“

Branky: 58. Lukáš Farmačka, 60. Dominik Kaňa, 68. Petr Posolda. Rozhodčí: Mitásek. Diváci: 180.

ÚJEZDEC – MLADCOVÁ 1:2 (0:1)

Milan Kroupa, trenér Újezdce: „Porážka nás mrzí, protože do patnácté minuty jsme si vypracovali čtyři gólovky.. Kdybychom vedli 3:0, nikdo by se nedivil. Bohužel jsme žádnou z nich nevyužili a z ojedinělého protiútoku hostů jsme dostali branku na 0:1. Druhou půli jsme začali náporem a z penalty vyrovnali na 1:1. Mladcová nás ale zase potrestala a z dalšího ojedinělého protiútoku zápas rozhodla. My jsme utkání odehráli bez bojovnosti. Přišlo mi, jako bychom se o výhru nechtěli pořádně porvat. Citelně nám scházeli Pěnička a Červenka.“

Jan Somberg, trenér Mladcové: „Výhra se rodila dost složitě, protože jsme do Újezdce odjeli pouze v jedenácti lidech a na lavičku jsme museli vzít alespoň dva dorostence. Bylo to složité, závěrečných deset minut jsme dohrávali s pěti dorostenci. I v této sestavě jsme ale byli lepším a fotbalovějším týmem. Soupeř hrál jednoduše, pouze nakopával balony dopředu a věřil, že se některý z nich ujme. Byl to samý souboj. Domácí se ale prosadili pouze u penalty, minimálně ve dvou případech nás perfektními zákroky gólman Liška. Sami jsme dali dva góly a další dva nebo tři mohli přidat. Vítězství je pro nás hodně důležité. Snad se konečně chytneme. Na začátku jara jsme měli těžké soupeře z popředí tabulky. Pochválit musím rozhodčího Zpěváka, který utkání řídil velmi objektivně a přesně.“

Branky: 54. Marek Brulík z penalty - 24. a 65. Jan Ramert. Rozhodčí: Zpěvák. Diváci: 200.

NIVNICE – BOJKOVICE 3:0 (2:0)

Miroslav Ondrůšek, trenér Nivnice: „Kluci výkonem a výhrou potěšili nejen mě, ale o šéfa klubu Karla Kopeckého, který slavil 63. narozeniny a dostal hezký dárek. Mužstvo musím tentokrát pochválit. Zápas s Bojkovicemi odmakalo, byť ve hře byly zase muchy, takticky jsme to zvládli skvěle. Pohlídali jsme si silnou ofenzivu hostů, bratry doliny, Gaga i další kvalitní hráče. Zatímco hosty jsme k téměř žádné šanci nepustili, sami jsme byli produktivní. Jsem hlavně rád, že jsme konečně udrželi vzadu nulu. Šancí jsme měli dost. V prvním poločase jsme proměnili dvě, v závěru jsme z brejku přidali třetí branku. Naše vítězství je zcela zasloužené.“

Daniel Vacula, hrající trenér Bojkovic: „Zápas byl od nás velice špatný. Soupeř byl ve všech směrem lepší. Kromě úvodních patnácti minut, kdy byla hra vyrovnaná, měli jsme nějakou šanci a vypadalo to relativně dobře, tak jsme po inkasované brance odešli. Je vidět, že naše psychika je křehká, nemáme pořádně natrénováno. Když nám to herně nejde, nemáme to čím zlomit. Ve druhém poločase jsme začali trošku hrát, ale až na jedinou mou šanci, kdy jsem přestřelil branku, jsme nic neměli. Domácí si vedení v klidu hlídali, klidně mohli přidat i víc branek. My jsme podali špatný výkon. V sestavě snad není jediný hráč, kterého bych mohl pochválit. Hráli jsme fakt hrozně. Za posledních pět zápasů jsme nedali do šestnáctky jediný pořádný centr ze strany.“

Branky: 33. Radim Straňák, 45. Tomáš Kelíšek, 88. Tomáš Sláma. Rozhodčí: Vitásek. Diváci: 300.

BYLNICE – NEDACHLEBICE 1:3 (0:1)

Martin Lukšík, hrající trenér Bylnice: „Zápas byl hratelný, bohužel jsme nezvládli ubránit standardní situaci. Jeden gól jsme dostali z rohu, další po centru. Nejhorší bylo, že jsme první branku inkasovali ve 45. minutě, chvíli před odchodem do kabiny. Na psychiku to bylo špatné, ale nijak jsme se nesložili. Sestavu jsme ve druhé půli i kvůli zraněním prostřídali. Měli jsme tam nějaké závary, dvakrát jsme šli sami na branku, ale gól dali jenom z penalty. Za mě mohl rozhodčí už v prvním poločase písknout ještě jednu penaltu za jasnou ruku. Hosté nás naopak potrestali, ze tří šancí dali tři góly. Celkově ale byli lepší na balonu, více si to dávali. My jsme spíš bránili a čekali na brejky. Celkem nám to vycházelo, ale jsme pod dekou.“

Ondřej Čtvrtníček, hrající trenér Nedachlebic: „V prvním poločase jsme drželi balon na jejich půlce, snažili se prosadit. Vypracovali jsme si spoustu šancí, ale prosadili se až z rohu ve 45 minut, kdy to tam krásně hlavou uklidil Tomáš Klvaňa. Vedoucí gól do šatny nám pomohl. Možná jsme se ale uklidnili až moc. Do druhého poločasu jsme totiž nastoupili vlažně, po deseti minutách jsme ale naštěstí rozjeli naši dieselovou lokomotivu a brzy přidali další dva góly. Úřadoval Dušan Klvaňa, který nejprve hlavou zavěsil po centru ze strany a pak prošel přes celé hřiště a skóroval. Celý zápas jsme měli pod kontrolou. Bylo to jenom o to, kdy otevřeme obranu soupeře, do které jsme se v první půli hůře dostávali, a dáme první gól.“

Branky: 73. Denis Hudeček z penalty - 55. a 63. Dušan Klvaňa, 45. Tomáš Klvaňa. Rozhodčí: Kovářčík. Diváci: 50.