Předchozí
1 z 7
Další

TĚŠNOVICE – BUCHLOVICE 2:2 (1:0)

Jiří Maceja, trenér Těšnovic: „Začátek vypadal z naší strany nadějně. Začali jsme dobře. Soupeře jsme v úvodu střetnutí přehrávali a zaslouženě vedli 1:0. Nějaké další šance jsme neproměnili. Asi ve třicáté minutě jsme se uspokojili. Kluci přestali dodržovat pokyny a Buchlovice nás zatlačily nakopávanými balony a vyhranými souboji. Začaly nás přehrávat. Ve druhé půli jsme sice chtěli hrát po stranách a být trpěliví, ale nehráli jsme dobře a po individuální chybě hosté srovnali. My jsme sice se štěstím dali rychle na 2:1, ale po dalším zaváhání, když jsme nepokryli rohový kop, jsme dostali branku na 2:2. Pak už to bylo o tom, kdo promění nějakou šanci a dá třetí gól, což se nestalo. S remízou spokojení nejsme, ale odpovídá dění na hřišti. Bylo to vyrovnané utkání. My jsme se bohužel přizpůsobili hře hostů. S podzimem můžeme být spokojení, ale mrzí mě každá ztráta, která byla zbytečná.“

David Křiva, hrající trenér Buchlovic: „Na to, že jsem ještě ráno nevěděl, kolik nás vůbec bude a jestli poskládáme základní sestavu, tak to nakonec bylo výborné. Do Těšnovic jsme odjeli bez tří hráčů základní sestavy. Chyběli nám Ondra Vašek starší, útočník Hromada a z pracovních důvodů také rychlý záložník Kunc, který měl neskutečnou formu. My ale máme fotbal založený na bojovnosti, srdíčku a důrazu. A právě za to všechno musím pochválit celý mančaft. I když jsme dvakrát prohrávali a výsledek dotahovali, díky neskutečné bojovnosti jsme to zvládli a získali cenný bod. Jako jediný mančaft jsme na podzim v Těšnovicích neprohráli. Na to, v jakém jsme tam odjeli torzu, ho musíme brát všemi deseti, Je pro nás zlatý. Opravdu celý mančafz musím pochválit za bojovný a disciplinovaný výkon. S celým podzimem jsme náramně spokojení. Všichni nás pasovali do role outsidera, odepisovali nás. Mysleli si, že uhrajeme tak pět bodů a my jich nakonec získali čtyřiadvacet! V minulé sezoně jsme dali celkem 49 branek a teď za podzim jsme nastříleli 36 gólů. Je vidět, že si kabina sedla. Mančaft je dobrý, funguje. Taky se u nás poctivě trénuje, výkony šly nahoru a i pro to máme tolik bodů. Velkou zásluhu na tom mají samozřejmě hráči, ale vyzdvihnout musím i práci realizačního týmu, mého asistenta Renka Krystýnka.“

Vojtěch Mikulík, fanoušek TJ Buchlovice: „Začátek posledního kola podzimu začali domácí střelou na Valeše, ten však ve 3. minutě vykopl míč mimo tři tyče. O čtyři minuty později už byl ale překonán střelou zpoza pokutového území a Těšnovice vedly 1:0. Domácí nadále tlačili a v 9. minutě měli velkou šanci na druhý zásah, jejich útočník však kličku gólmanovi brankou nezakončil. Ve 13. minutě další tvrdou ránu z voleje vytáhnul Valeš na roh. Hra se pak uklidnila, Buchlovice si žádnou nebezpečnou příležitost nevytvořily a domácím ve finální fázi scházela přesnost a trocha štěstí. Až ve 30. minutě se dostali po odraženém míči k nebezpečné hlavičce, kterou brankař Buchlovic na poslední chvíli zlikvidoval. Gól domácích však nepřicházel a tak se začaly Buchlovice osmělovat. Domácím zatrnulo, když po rohovém kopu David Křiva hlavičkoval do břevna. Po dalším závaru hosté reklamovali ruku, hlavní sudí však situaci jako penaltovou neposoudil, takže poločas skončil výsledkem 1:0 pro domácí. Druhá půle začala jako ta první, náporem Těšnovic ze kterého gól ale tentokrát nepadl. Na druhé straně zkoušel David Křiva napodobit Patrika Schicka, k výstavní trefě mu však scházely zhruba dva metry. Domácí pak míč do brány dostali, pomezní rozhodčí však signalizoval ofsajd. Pak se však k nádherné ráně z voleje dostal kapitán Buchlovic Křiva a překonal brankaře domácích Těšnovic. Jenže obrana hostí jen o chvilku později udělala obrovskou chybu, po které pohodlně domácí opět překlopili vedení na svou stranu. Ránou kontroval Tomáš David a k vyrovnání mu scházely decimetry. Stejný hráč pak předskočil brankaře Těšnovic, jeho hlavička však skončila nad bránou. V 70. minutě nebezpečně pálil David Křiva z přímého kopu, brankář střelu vytěsnil na roh a právě po něm se míč dostal ke kapitánovi Buchlovic, který srovnal na 2:2. Těšnovice se nechtěly s výsledkem smířit a spustily nápor, měly standardní situace i nebezpečné nákopy a centry, obrana Buchlovic ale odolávala. Závěr se změnil v bitvu, ve které plály emoce a začalo se žlutit na obou stranách. Buchlovice byly s remízou spokojeny a snažily se hru kouskovat, jak jen to šlo a to se podařilo až do konce utkání!“

Branky: 7. Jan Urubek, 60. Josef Mršťák - 58. a 70. David Křiva. Rozhodčí: Havrlant. Diváci: 83.

ZBOROVICE – BOJKOVICE 3:0 (2:0)

Radomír Barnet, trenér Zborovic: „V prvním poločase jsme hráli lepší fotbal než v tom druhém. Pomohla nám i rychlá branka ve 2. minutě, kdy jsme se ujali vedení. Gól Jury nás nastartoval. Líbilo se mi, jak přímočaře a otevřeně hrajeme. Byli jsme aktivní, přicházely další šance. Dvě tutovky jsme nedali, přesto jsme do přestávky dali Ordošem druhý gól. Soupeř bránil, a jak už to u nás bývá, spoléhal hlavně na brejky. Bohužel jsme zapsali úvod druhé půle. Bojkovice byly po změně stran aktivnější, více na míči. My jsme si to pomalou výstavbou hry zápas malinko zkomplikovali. Asi do pětašedesáté minuty to od nás bylo nic moc. Naštěstí se nám podařilo dát třetí gól a od té chvíle měli utkání zase pod kontrolou. Po podzimu mě mrzí hlavně dvě domácí utkání. Remíza s Buchlovicemi na hody a prohra s Újezdcem. Tyto dvě ztráty nám vzaly první příčku.“

Martin Liška, trenér Bojkovic: „Domácí vyhráli zcela zaslouženě. Vzadu jsme chtěli udržet nulu co nejdéle, no a dopadlo to tak, že po rohu ve druhé minutě prohráváme. Do dvacáté minuty jsme hráli špatně, přežili pár šancí soupeře, a když už to vypadalo, že se dostáváme do zápasu a do koncovky, po brejku inkasujeme podruhé. Ve druhé půli se nám snaha určitě nedala upřít, ale chyběla kvalita v zakončení. Po třetí brance bylo hotovo, utkání se se jen v poklidu dohrávalo. Jsme rádi, že je podzim za námi. Neskutečně množství zranění nám úplně devastovalo sestavu, 21 bodů je zlatých, jeden zápas ještě budeme dohrávat na jaře. Všem hráčům děkuji. Neříká se mi to lehce, ale zbytek sezony povede Viktorku jiný trenér. Po třech a půl letech jsem se rozhodl skončit a trochu si odpočinout.“

Branky: 35. a 68. Michal Ordoš, 2. Tomáš Jura. Rozhodčí: Bartoš. Diváci: 150.

HLUK – NIVNICE 3:1 (1:1)

Aleš Zlínský, trenér Hluku: „Nivnice je těžký soupeř. Má velmi kvalitní tým, který je mladý a perspektivní. I když máme vítěznou sérii šesti zápasů, do zápasu jsme šli s pokorou, chtěli jsme ho ale zvládnout za tři body, abychom po podzimu skončili třetí a na jaře byli dál ve hře o první místo. Nakonec jsme vyhráli zcela zaslouženě. Nivnice měla jedinou střelu na naši branku, ze které dala gól. My jsme mohli přidat dalších pět branek. Kluci k utkání přistoupili zodpovědně, za což jim děkuji. Jsem rád, že jsme podzimní část zakončili s dobrým pocitem. V zimě se budeme poctivě chystat na jarní odvety. Je škoda, že jsme první zápasy nehráli v plné sestavě. Chyběli nám Lipoti, Uhlíř a další kluci. Třeba v Buchlovicích a Těšnovicích nám chyběli další zranění hráči. Kdyby tam ti kluci, utkání zvládneme a máme o šest bodů víc. Pak se ale mužstvo stabilizovalo a výkony jsou podle našich představ. Kluci velmi dobře trénují, zvýšili jsme počet jednotek a výsledky se dostavily.“

Pavel Barcuch, trenér Nivnice: „Musím uznat, že soupeř byl tom fotbalově lépe než my nebo třeba i vedoucí Těšnovice, vypracoval si více šancí, ale my si branky střílíme sami, což nás drtí. Na trávníku bylo vidět, že domácí mají v sestavě kluky, co prošli Slováckem a naši jenom Uherským Brodem. Kvalita se ukázala. Přitom naši hráčům sebevědomí neschází, ale na trávníku to tak nevypadá. A když je nepostavím, tak se urazí a někteří z nich ani nepřijdou. Hráčům ale nemohu upřít snahu, přístup nebyl vůbec špatný. Kluci bojovali, ale zatímco my balon jenom kopneme dopředu, Hlučané si jej zpracují a rozehrají. V tom je ten rozdíl. Po podzimu spokojení nejsme. I kvůli verdiktům rozhodčím jsme o pár bodů přišli.“

Branky: 11. David Uhlíř, 54. Martin Zalubil, 60. Roman Sopůšek z penalty - 38. Stanislav Josefík. Rozhodčí: Ambroz. Diváci: 125.

DOLNÍ NĚMČÍ – KORYČANY 2:4 (1:2)

Zdeněk Skopal, trenér Dolního Němčí: „Z první půlkou sezony jsme se na domácím hřišti rozloučili bez nadsázky ostudným výkonem. S organizovanou a bojovnou hrou Koryčan jsme si nevěděli rady. Chápu, že někdy takový zápas, kdy se nikomu nic nedaří, může přijít. My jsme si ho vybrali dneska. Fotbalovou nekvalitu jsme ale zdatně doplnili nebojovností až nezájmem. Bohužel to z naší strany vypadalo, že jsme se na hřišti viděli snad prvně. Povedené akce bych spočítal na prstech jedné ruky. Trošku jsme se možná osmělili až od sedmdesáté minuty za stavu 1:4, což však bylo hodně málo. Samozřejmě že takto pokračovat nechceme a musíme si naši práci v klidu vyhodnotit a zvolit vhodný plán pokračování. Za celý tým bych se za dnešek chtěl omluvit našim fanouškům, protože tento výkon a přístup celého mužstva je neakceptovatelný, což si všichni uvědomujeme.“

Karel Rotter, trenér Koryčan: „Jsem rád, že jsme si po hodně dlouhé době připsali tři body, kterých máme pořád málo, alespoň jsme se ale před dlouhou zimní pauzou odrazili ode dna a vylepšili si náladu. Naše šance na záchranu je zase o něco větší, na jaře určitě máme o co hrát. Jestli u toho budu i já, se rozhodne v dalších týdnech. Zápas vyšel Lukáši Farmačkovi, který dal tři góly. Poprvé se prosadil ve 35. minutě, kdy se trefil hlavou po centru Tomaštíka. Domácí sice vzápětí srovnali na 1:1, ale my jsme si téměř okamžitě vzali vedení zase zpět, když se krásně uvolnil Rotter. Domácí nás ve druhém poločase trochu přitlačili, na druhé straně vzadu měli okýnka a my dál hrozili z brejků. Velmi dobře hrající Farmačka přidal ještě dva góly a zkompletoval svůj hattrick. Domácí už jenom ke konci výsledek upravili na konečných 4:2. Výhry si vážíme, protože jsme zase měli problémy se sestavou. Do Dolního Němčí jsme dojeli v jedenácti lidech, na lavičce měli jenom náhradního gólmana. Kluci to měli náročné, ale zápas odmakali a zaslouženě jsme získali tři body. Byli jsme lepším týmem a proměnili svoje šance.“

Branky: 37. Pavel Krchňáček, 83. Ľubomír Poruban – 35., 69. a 75. Lukáš Farmačka, 39. Dominik Rotter. Rozhodčí: Stodůlka. Diváci: 120.

ŠUMICE – NEDACHLEBICE 3:1 (2:1)

Martin Zicha, trenér Šumic: „Musím uznat, že hosté hráli výborně kombinačně, vytvářeli si i nějaké pološance. V držení míče byli rozhodně silnější než my. Ale ztrestali jsme jejich chyby, které udělali po nedůrazu a možná až z přemíry snahy. Hosté to chtěli řešit konstruktivně, fotbalově a my to potrestali. Ale Nedachlebice byly velice dobrý soupeř. V sestavě mají hodně šikovných fotbalistů. Opravdu jim patří velká pochvala. Je to prvví mančaft, který chtěl u nás hrát kombinační fotbal. Sice většinou došli jenom šestnáctku, nějaké střely jsme jim zblokovali a centry posbírali. Při standardkách byli silnější než my. Nakonec jsme vyhráli a podzim trošku zachránili. Začátek sezony nám nevyšel, trápili jsme se v koncovc. Klíčový zápas přišel doma s Hlukem, kdy jsme prohrávali, ale otočili jsme ho a právě tento obrat byl pro nás takový odrazový můstek. Začali jsme si věřit a uhráli nějaké body. Klid pořád nemáme, ale je to daleko lepší než v úvodu ročníku. Po přestávce se musíme přes zimu dobře nachystat a hlavně potřebujeme chytit začátek jara, abychom soupeřům za námi rychle odskočili a měli více klidu.“

Ondřej Čtvrtníček, trenér Nedachlebic: „Chyběli nám Hájek s Pisklákem, ale na to se nevymlouvám. Když to shrnu, tak my jsme hráli a oni dávali góly. V Šumicích nás srazily individuální chyby. Udělali jsme tři a soupeř z nich dal branky. Sice jsme domácí zatlačili na jejich půlku, kde se odehrával téměř celý zápas, ale z převahy jsme až tolik nevytěžili. Sice jsme v první půlce výsledek srovnali, ale ještě do přestávky jsme obdrželi druhý gól. Ten nám sudí neuznali kvůli ofsajdu. Je mi líto hlavně kluků, že kvůli takovým třem hloupým až žákovským chybám ztratí celý zápas. Za celý podzim nás kromě Hluku nikdo nepřehrál, přesto jsme poztráceli spoustu bodů. Hlavně zvenku jsme jich měli dovést víc. Pocity jsou takové smíšené. Po podzimu nejsme spokojení ani naštvaní. Je to něco mezi. Devatenáct bodů není moc ani málo. V zimě se pokusíme tým ještě doplnit.“

Branky: 11. Jan Žampach, 41. Dominik Červenka, 72. Tomáš Andrlík - 34. René Kafka. Rozhodčí: Hrubý. Diváci: 250.

KUNOVICE – MLADCOVÁ 1:3 (1:1)

Jiří Chramcov, trenér Kunovic: „Soupeři jsme nabídli šance, které proměnil. Hosté byli produktivní, my jsme se porazili vlastními chybami sami. Hosté byli rychlí, důrazní a v koncovce efektivní. Jelikož nám chyběli čtyři hráči, z nichž jeden je vykartovaný, chtěli jsme sestavu omladit. Dorostenci se jevili velice dobře, tak jsem jim chtěl dát šanci. Mladcová má rovněž mladý tým, tak jsem to chtěl taky omladit, ale nevyšlo to. V zimě musíme udělat rázné kroky. Všechno k tomu směřuje. Doufejme, že se na jaře zvedneme a odrazíme se ode dna.“

Pavel Matula, trenér Mladcové: „Spokojenost je maximální. Byl to celkem vyrovnaný zápas. V prvním poločase se oba týmy prosadily ze standardní situace. My jsme dali gól z trestného kopu, soupeř srovnal z penalty. I když domácí hráli ve druhém poločase dobře, svým důrazem nás zatlačili a vypracovali si nějaké šance, my jsme byli efektivní a vyhráli. Naším nejlepším hráčem byl Vlasťa Fabík, který dal dva góly z pozice krajního obránce. Jsem rád, že jsme to zvládli i bez třech hráčů základní sestavy. V této třída je polovina mužstev na vyšší úrovni než my, hrají fotbal, který my máme rádi. Právě těmto mančaftům se chceme vyrovnat.“

Branky: 35. Andreas Chaloupka z penalty - 55. a 84. Vlastimil Fabík, 10. Dominik Dvořáček. Rozhodčí: Rybka. Diváci: 120.

ÚJEZDEC – BYLNICE 4:0 (2:0)

Milan Kroupa, trenér Újezdce: „Jsem moc rád, že jsme alespoň v závěrečném podzimním zápase potěšili věrné fanoušky a poprvé doma zvítězili. Vstup do zápasu nám vyšel. Prvních dvacet minut jsme soupeře přehrávali a kdybychom vedli 5:0, nikdo by se nedivil. Bohužel jsme se prosadili jenom z penalty. Pak přidal Gazdík druhý gól a hra se trochu přiostřila. Kluky jsme museli v kabině uklidňovat. Vstup do druhé půle nebyl podle našich představ. Soupeř srovnal hru, místy nás i přehrával. My jsme ale přidali třetí branku a ve zbytku utkání dominovali. Byl to asi náš nejlepší výkon na podzim. Možná to ale bylo i tím, že Bylnice byla nejhorší soupeř. Hosté jenom nakopávali balony dopředu, ale byli jsme dobře připravení a všechno dokázali eliminovat. Klukům bych chtěl za odvedený výkon poděkovat, zapomenout nesmím ani na fanoušky a jejich podporu. V první polovině sezony jsme chtěli uhrát patnáct bodů, máme jich jenom dvanáct, takže tři body nám ke spokojenosti chybí, na druhé straně s některými jsme vůbec nepočítali a urvali je i celkem náhodně. Za nedělní zápas musím pochválit i rozhodčí, kteří odvedli dobrou práci.“

Martin Lukšík, hrající trenér Bylnice: „Za mě výsledek rozhodně neodpovídá, prohrát 0:4 jsme rozhodně nemuseli.Měli jsme čtyři nebo pět příležitostí, ale zase jsme nedokázali skórovat. V zakončení jsme špatní, vzadu zase děláme velké chyby, které soupeř potrestal. Přitom jsme věděli, že Újezdec má stejně jako my málo bodů a je to srovnatelný soupeř. Bohužel realita je jiná. A pokud v zimě nepřivedeme čtyři hráče, nemůžeme v této třídě zůstat ani kdybychom se zachránili. Naše předběžná vize je taková, že po sezoně dobrovolně půjdeme níž. Nemá cenu sezonu dohrávat tímto stylem. Bohužel nám se při rozcvičce zranil gólman, ale náhradníka za prohru ani branky neviníme. Pokud nedáme branku, těžko můžeme uspět. Leží na nás těžká deka, porážky nás ubíjí. A pokud čtyři nebo pět zápasů v řadě nevystřelíme branku, je to špatné.“

Branky: 10. Roman Vacula z penalty, 30. Jan Gazdík, 51. David Pomajbík, 81. Viktor Kostiha. Rozhodčí: Mitáček. Diváci: 180.