VIGANTICE – HRACHOVEC 4:0 (1:0)

Utkání ovlivnila rozdílná střelecká potence obou týmů a vyloučení hostujícího brankáře Růžičky za zmaření vyložené brankové příležitosti. Do branky šel z pole Brázdil, který má s chytáním bohaté zkušenosti. „Naše vítězství se nerodilo lehce. Dokud byl soupeř v jedenácti, tak výrazně hrozil. Měl na začátku tři šance jít do vedení. My jsme se sami špatným pozičním postavením dostávali pod tlak. Po standardní situaci jsme šli do vedení, pomohlo nám vyloučení brankáře a vlastní branka hostí z kraje druhého poločasu. Od stavu 2:0 jsme dominovali a bylo to pak jen otázkou skóre. Musím ale říct, že pro soupeře kvalit Hrachovce to byla krutá porážka. Byl to hodně soubojový zápas. My jsme ho chtěli zvládnout za tři body, byť fotbalová krása šla stranou. Snad nás to odrazí do další kvalitní práce,“ věří trenér Vigantic Zdeněk Hoffmann. „Porazili jsme se dnes sami. Měli jsme po prvním poločase vést 1:4. Dostali jsme první branku, pak červenou kartu. Neproměňovali jsme šance. Hned z kraje druhého poločasu nezakončil Orság do prázdné branky. Pak jsme si dali vlastní branku a rezignovali jsme,“ zhodnotil hráč Hrachovce Radek Vaigl.

Branky: 27. Marek Macíček II, 51. vlastní, 56. Kožušník, 67. Blažek. Rozhodčí: Mičkal – Stodůlka, Dospěl. Diváků: 120.

VALAŠSKÉ PŘÍKAZY – VLACHOVICE 5:1 (4:0)

Domácím utkání vyšlo na jedničku. Po návratu z dovolených se jim rozšířil kádr, po zranění se na poslední dvě minuty objevil zkušený Nikolén a navíc vedení klubu plánuje další dvě slovenské posily. „Jsem rád, že se kádr rozšířil a měli jsme i kvalitní lavičku. Navíc pracujeme na příchodu středního a krajního záložníka ze Slovenska. Chtěli jsme doma naplno bodovat a od začátku jsme hráli bez respektu. Od první vstřelené branky jsme je ještě více napadali a pak trestali z přečíslení. I když jsme po prvním poločase jasně vedli, řekli jsme si, že se začíná od nuly. Dali jsme pátou branku. Prostřídali jsme, asi přišlo i uspokojení a soupeř se prosadil po pěkné individuální akci. V závěru se tým opět semkl, vytvářel si šance a dohrál zápas v poklidu,“ uvedl kouč Valašských Příkaz Andrej Stánok.

Branky: 22. Milan Petrušek, 29. a 45. Kušnier, 39. Ryza, 67. Gargulák – 76. Plšek. Rozhodčí: Doležal – Svoboda, Zelený. Diváků: 85.

VAL. MEZIŘÍČÍ B – ROŽNOV P. R. 5:1 (2:0)

Domácí zvládli roli favorita. Tentokrát neřádil kanonýr Výmola, který se trefil „pouze“ jednou. Napodobili ho však jiní a postupně se „Benfika“ propracovala do vedení 5:1. Čestný úspěch Rožnova zaznamenal trenér Náměstek, který byl v době své branky tři minuty na hřišti. „Zápas jsme zvládli relativně v poklidu. Po dvou brankách jsme ale v prvním poločase vyklidili zbytečně střed hřiště. Soupeř si pak vypracoval několik šancí. Ve druhém poločase se projevila naše zkušenost a dravé mládí,“ sdělil Valmezu B Vladimír Kostka.

Branky: 10. Žilinský, 13. a 51. Gajdoš, 48. Výmola, 66. Michal Kundrát – 82. Náměstek. Rozhodčí: Bartoň – Ševčík, Straka. Diváků: 103.

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – KELČ 2:1 (1:1)

Kanárci byli favoritem zápasu, ale neodvezli si ani bod. „My jsme do utkání nevstoupili dobře, asi jsme si mysleli, že se soupeř porazí sám. Přesto jsme si vypracovali jednu šanci, kterou jsme proměnili. Klobouky ale byly důraznějším a bojovnějším týmem. Po odvráceném rohu domácí srovnali. Ve druhém poločase nám tam spadla branka z pětadvaceti metrů. Byl to vyrovnaný zápas. Dostali jsme šanci na srovnání v podobě odpískané malé domů. Dali jsme tyčku a byl z toho velký závar, ale na bod jsme nedosáhli. Musíme se otřepat a jít jinak nachystaní do domácího utkání,“ řekl lodivod Kelče Daniel Šulák.

Branky: 42. Trnavský, 53. Sáblík – 18. Škařupa. Rozhodčí: Macháč – Pospíšil, Pavlica. Diváků: 80.

PODLESÍ – BRUMOV B 5:0 (2:0)

Podlesí představilo novou posilu z Hrachovce Viktora Vaculína. V brance dostal šanci druhý gólman Skalík. „Mladý celek hostů lítal dvacet minut po hřišti, ale my jsme ho zmrazili první brankou. Pak jejich aktivita opadala. Měli jsme rázem více prostoru ve středu hřiště a utkání jsme opanovali. Když jsme dali ve druhém poločase na 3:0, bylo definitivně rozhodnuto. Vyhráli jsme zaslouženě, hostům vyloženě na hřišti chyběly zkušenosti,“ zhodnotil kouč Podlesí Michal Borák.

Branky: 22. Petřvalský, 38. Holčák, 59. Košut, 88. Adzima, 92. vlastní. Rozhodčí: Novák – Zicháček, Polaštík. Diváků: 107.

KATEŘINICE – VIDČE 3:1 (2:1)

Kateřinice přehrály Vidče i díky aktivitě dvojice Drda, Fojtů. „Nastoupili jsme do zápasu velmi nabuzeně. Do desáté minuty měli šance Fojtů a Drda. Hosté se poté herně zvedli, ale šance si nevytvořili. Vedli jsme, když Fojtů našel Drdu na hranici ofsajdu. Hosté kontrovali krásným přímým kopem Mičkala, na který byl i výborný brankář Dobeš krátký. Při druhé naší brance si role Fojtů s Drdou vyměnili. Ve druhém poločase měla Vidče velkou aktivitu dvacet minut, ale Dobeš v naší brance byl jistý. V závěru jsme přidali třetí branku, kdy Fojtů našel Čtvrtníčka,“ řekl předseda Kateřinic Jiří Kuzník starší.

Branky: 19. Drda, 36. Fojtů, 81. Čtvrtníček – 23. Mičkal. Rozhodčí: Filgas – Svoboda, Veselý. Diváků: 160.

SLUŠOVICE - NEDAŠOV 4:0 (1:0)

Více ze hry měly favorizované Slušovie, které šly po necelé čtvrthodině do vedení. Bojující hosté statečně vzdorovali do úvodu druhé půle, ovšem poté domácí rychle zvýšili na 2:0 a dalšími dvěma góly po hodině hry domácí definitivně zlomili odpor Nedašova.
Branky: 12. vlastní (Novák), 48. (pen.), 65. Janků, 69. Klečka,. Rozhodčí: Novák – Gargulák, Veselý. Diváků: 83.

NIVNICE - KVASICE 0:1 (0:0)

Domácím v zápase chyběli Roubal, Těthal a Máčalík. I tak však Nivnice odehrála s vedoucím celkem soutěže vyrovnané utkání. V první půli kralovaly obrany, až těsně před odchodem do kabin nastřelil domácí J. Velecký tyč. Po přestávce utnul aktivitu Nivnice Dutkevič, jenž po centru Panáka poslal Kvasice do vedení. Hosté v závěru udrželi náskok a po čtyřech zápasech zůstávají stoprocentní.

Branka: 53. Dutkevič. Rozhodčí: Mikulášek - Němec, Schnürmacher. Diváků: 350. Nivnice: F. Hladiš - Holboj, P. Hladiš, V. Velecký, Stojaspal - M. Hladiš, Bumbalík, Straňák, Josefík - J. Velecký, Bartoš (46. Ryšávka). Kvasice: Stratil - Musil, Zapletal, Jergl, Šilinger - Pulkert, Lepša, Dutkevič (60. Moravec), Stojaník (13. Panák) - Ferko (77. Jánoštík), Vojtášek.

NEDACHLEBICE - KORYČANY 2:4 (1:3)

Domácí chtěli potvrdit venkovní výhru. Koryčany však využily tři chyby obrany Nedachlebic. Přesto se domácí nevzdali, snížili na rozdíl jedné branky a mohli i vyrovnat. Hosté však využili další chybu v defenzivě soupeře a čtvrtým gólem definitivně zlomili jeho odpor.

Branky: 23. Kafka, 73. Šuranský (pen.) - 17., 30., 36., 78. Gejdoš. Rozhodčí: Mitáček – Kotačka, Ambroz. Diváků: 120.

ŽALKOVICE - VIKTORIA OTROKOVICE B 1:0 (0:0)

Vyrovnaný duel rozhodli domácí chvíli po změně stran, kdy se prosadil Němec. Viktorka následně přidala na bojovnosti a nasazení, vytvořila si několik šancí, ovšem domácí nejtěsnější výhru ubránili.

Branka: 49. Němec. Rozhodčí: Zapletal – Bernatík, Vobořil. Diváků: 80. Žalkovice: Svoboda - Němec, Neubert, Drápal (87. Jetelina), Horák (32. Pospíšil), Beneš, Čevela (81. Navrátil), Jankola (60. Janečka), Večerka, Urubek, Netopil. Viktoria Otrokovice B: Varous - Mlýnek, Lendler, Křivánek, Marčík, Frydrych, Tichý, J. Červenka (75. Hrnčiřík), P. Červenka, Horák (56. Vrága), Malota.

OSVĚTIMANY - ÚJEZDEC 6:1 (2:0)

Domácí ukázali svou sílu již po devíti minutách, kdy je do vedení poslal Pantić. Do přestávky přidal ještě jednu branku, několik dalších příležitostí Osvětiman pak pochytal brankář hostů Pochylý. Újezdec brzy po změně stran snížil, následně však vrátil domácím dvoubrankový náskok Žandovský a chvíli poté zkompletoval Pantić hattrick. Osvětimany i přes skvělý výkon Pochylého přidaly ještě dva góly a zvítězily vysokým rozdílem.

Branky: 9., 23., 60. Pantić, 55. Žandovský, 66. Perůtka, 67. Klimeš - 53. Vacula. Rozhodčí: Pospíšil – Šebesta, Ševčík. Diváků: 97. Osvětimany: Chvojka - Perůtka , Brhel, Žandovský, Pantić, Zýbal (57. Salay), Křemeček, Šumulikoski, Švrček (57. Klimeš), Fišer, Skřivan (57. Šmatelka). Újezdec: Pochylý - Vacula (61. Bachůrek), F. Lekeš (75. Moravanský), Konečný, Liška, Červinka, J. Lekeš, Gazdík, Kobzinek, Smejkal (61. Jančář), Šmíd (26. Kročil).

OŘECHOV - BUCHLOVICE 4:3 PEN. (1:2)

Jako na houpačce se přelévalo vedení v Ořechově. Na rychlou trefu domácích odpověděly Buchlovice do přestávky dvěma góly. Domácím se podařilo rychle po změně stran vyrovnat a po hodině hry kanonýrem Kowalíkem jít opět do vedení. O vyrovnání se čtvrt hodiny před koncem postarali opět domácí, když si vlastní gól dal Řepa. V penaltovém rozstřel měli přesnější mušku Ořechovští.

Branky: 7. Zukić, 49. Trlida, 61. Kowalík - 11. Belant, 30. Křiva, 76. vlastní (Řepa). Rozhodčí: Zelený – Ambroz, Dostálek. Diváků: 100. Ořechov: Kuriál - Hlúpik (83. Krys), Ferdan, Justel, Sklenka, Řepa, Váňa, Zukič, Kowalík, Malůš, Trlida. Buchlovice: Valeš - Křiva, Tomešek, Vaculík, Kučík, Lukeštík (70. Ehrlich), Belant, Kořínek, Hančík, Ondica, Kunc.

BOJKOVICE - DOLNÍ NĚMČÍ 5:2 (4:1)

Přestřelku, sedm branek viděli fanoušci v Bojkovicích. Domácí rozhodli o svém úspěchu do přestávky, přestože Dolnímu Němčí se ještě na vedoucí trefu Pastorka podařilo odpovědět. Zpět vedení se domácím podařilo jít z následného protiútoku, kdy se prosadil z penalty Gago. Hosté sice ještě po hodině hry snížili na 2:4, definitivě zlomit odpor soupeře se Bojkovicím podařilo až čtvrt hodiny před koncem.

Branky: 30., 75. Varga, 5. Pastorek, 17. Gago (pen.), 35. Dolina - 15. Tinka, 63. Krchňáček. Rozhodčí: Štěpánek, Číž, Vobořil. Slovácká Viktoria Bojkovice: Urbánek - Vacula (70. Hanke), Dolina, Pastorek, Křižka, Varga, Gago (80. Martinec), Holík, Slavíček, Kalina (85. Spáčil), Jančařík. Dolní Němčí: Hájek - O. Cmol, Kadlček, Šmehlík, Tinka - Ševčík (65. Daněk), M. Krchňáček, Bída, R. Krchňáček (46. Machalík) - P. Krchňáček, Stojaspal.

NAPAJEDLA - KUNOVICE 3:1 (0:0)

Domácí po nezdaru v Újezdci protočili sestavou a začali aktivně. Později se probudily také Kunovice, branka však v prvním poločase z žádné šance nepadla. Po přestávce konečně padla první branka, do vedení šli zásluhou voleje Kaňovského hosté. Napajedla se následně probrala a za čtyři minuty srovnala skóre. Rozhodující branku vstřelil po kombinaci Koutníka a Saiberta Hudák. Třetí branku domácích ještě přidal z trestného kopu Foral.

Branky: 55., 69. Hudák, 77. Foral - 52. Kaňovský. Rozhodčí: Polaštík - Katrňák, Štefanko. Diváků: 200. Napajedla: Balážik - Koutník, Drga, Němec, Holomek (87. Brauner) - Saibert, Vondráček (85. Plachý), Foral, Bůžek - Bartoň, Hudák (90. Kozubík). Kunovice: Vyorálek - Flek, Uhlíř, Chaloupka, Huráb (78. Zámečník) - Kaňovský, Jakúbek, Skovajsík, Střelec (46. Masařík) - Kříž, Brim.

1. Kvasice 4 4 0 0 0 16:2 12
2. Ořechov 4 2 1 1 0 10:7 9
3. Napajedla 4 2 1 0 1 7:6 8
4. Osvětimany 4 2 0 0 2 12:6 6
5. Dolní Němčí 4 2 0 0 2 10:9 6
6. Nivnice 4 2 0 0 2 5:6 6
7. Bojkovice 4 2 0 0 2 12:16 6
8. Kunovice 4 1 1 0 2 9:10 5