Předchozí
1 z 7
Další

TĚŠNOVICE – DOLNÍ NĚMČÍ 1:0 (1:0)

Petr Suchánek, kondiční trenér Těšnovic: „Už před zápasem jsme počítali s tím, že nás čeká těžký zápas s kvalitním soupeřem, který do nedělního utkání inkasoval jenom čtyři branky a má nejlepší obranu z celé soutěže. Začátek nám ale vyšel, když jsme hned z první akce v první minutě dali vedoucí gól. Jinak první poločas byl herně vyrovnaná. Šancí jsme si ale vypracovali víc. Navíc nám rozhodčí neuznali další dva góly. Jeden pro ofsajd a druhý pro faul na gólmana. Ve druhém poločase převzali herní iniciativu hosté. Byli víc na balonu , náš výkon byl nějaký zabržděný. Moc se nám po změně stran nedařilo, na druhé straně směrem do defenzivy jsme to zvládli dobře a hosty jsme do nějakých vyložených tutovek nepustili. Na konci tam byla jedna sporná neodpískaná penalta, hodně sporný odmávaný ofsajd, ale celkově jsme o ten jeden gól byli šťastnější. Za mě to bylo doposud nejvíc emotivní utkání. Na můj vkus bylo bylo zbytečně vyhrocené. Nás byl osmnáct, takže trenéři měli před zápasem těžkou hlavu, jak sestavu poskládají, protože před týdnem jsme prohráli ve Zborovicích. Nakonec to nějak zamíchali a vyšlo to. Tři body jsou vydřené.“

Zdeněk Skopal, trenér Dolního Němčí: „Dneska jsme bohužel zaspali úplný začátek, když jsme dostali gól hned z první akce domácích. Poté jsme se asi patnáct minut na hřišti hledali, než jsme se dostali do tempa a pomalu začínali přebírat otěže zápasu. Do poločasu jsme však museli nuceně třikrát střídat a zpřeházet posty, což nás trošku přibrzdilo. Musím však smeknout před kluky, co předvedli druhý poločas, kdy jsme byli jednoznačně lepší týmem a fotbalovou kombinační hrou jsme soupeře zatlačili do defenzivy. Opět jsme však selhávali v zakončení, Těšnovice při pár šancích podržel gólman. Vyrovnání doslova vyselo na vlásku, ale nepřišlo také proto, že hlavní rozhodčí zřejmě pod nátlakem domácích vulgárních diváků pro nás nezapískal milionovou penaltu, když Tomáš Stojaspal udělal kličku brankáři a on ho naprosto jednoznačně podrazil. Nechápu, co jiného by už měl být pokutový kop. Svým výkonem jsme si zasloužili dneska určitě bodovat. Se vší úctou k soupeři si nemyslím, že by jejich předvedená hra byla hodna lídra tabulky. Fotbal se ale hraje na branky a ty my nedáváme, ačkoliv se právě na to na tréninku poctivě zaměřujeme. Jsem dneska opravdu smutný z výsledku nikoliv z našeho výkonu. Teďka nás trošku trápí zranění, ale i tak se musíme připravit na důležitý těžký zápas s Hlukem za týden.“

Branky: 1. Karel Majkrič. Rozhodčí: Ruman. Diváci: 100.

HLUK – ZBOROVICE 2:1 (0:0)

Martin Dostal, sekretář Hluku: „Podzimní neděle, v hledišti málo diváků na atraktivního soupeře ze Zborovic. Hosté nastoupili hodně sebevědomě, snažili se kombinovat a držet míč na svých kopačkách. Utkání nebylo ze začátku pohledné pro oko diváka, jelikož nebyly vidět žádné šance. Hosté si za celý poločas nevytvořili ani jednu. My jsme měli tři skoro tutovky. Dvě měl na kopačkách Bartošek, jednu Sopůšek. Jinak se hrálo opatrně z obou stran, protože byl oboustranný respekt. Druhý poločas jsme začali výborně. Utekl Bartošek, přihrál před branku volnému Chodurovi, který váhal, až ze šance nebylo nic. Ve 49. minutě jsme kopali dva rohy za sebou. Po druhém rohu se dostal k míči Chodura a krásnou ranou do horního rohu nedal Haráskovi šanci. Potom střílel Zalubil a brankář Harásek lovil míč na brankové čáře. Přišla však 57. minuta, opět únik Bartoška, přihrávka Chodurovi do vyložené šance a ten neváhal. Zdálo se vše jasné, hosté se zatím na ohrožení Pěgříma nezmohli. V 59. minutě však kopali roh, míč se dostal ke Šprňovi, který se trefil nádherně do šibenice. Hosté hráli svoji hru, kdy kombinovali většinou na své polovině s tím, že vyrazí do útoku. Naše obrana však byla pevná. V 66. minutě uviděl Kukla druhou žlutou kartu za pět minut a šel ven. Tím nastala komplikace. Hosté cítili šanci, my jsme se museli stáhnout a bránit výsledek. Hosté si však za pětadvacet minut vytvořili jednu šanci, kdy střela otřela levou tyč, ale Pěgřím celou situaci kontroloval. Trenéři domácích se odhodlali střídat a poslali na hřiště patnáctiletého Matěje Pančíka (ročník 2007), i když bylo mužstvo oslabeno. Je však vidět, že se Matěj svého úkolu zhostil. Hosté se už branky nedočkali a naše mužstvo mohlo slavit zasloužené vítězství. Kdyby jsme do poločasu proměnili své šance, nemuseli jsme se o výsledek obávat. Hosté mají zkušené mužstvo, složené i ze starších hráčů z okresu Kroměříž, mají velké ambice, ale v Hluku nepřesvědčili. Domácí byli po taktické, účelné fotbalovosti a bojovné stránce lepší.“

Radomír Barnet, trenér Zborovic: „Jsem hodně naštvaný. Přístup hráčů byl neadekvátní tomu, co jsme chtěli hrát. Před zápasem jsme si něco řekli, ale v naší hře nebyla výstavba, pohyb, komunikace, součinnost, prostě nic. Přitom soupeř byl k poražení. Bohužel jsme mu tři body darovali. Hluk se v prvním poločase dostával do šancí jednoduššími nákopy. My jsme se špatně pohybovali, nechtěli jsme bojovat. Náš výkon byl ustrašený. O přestávce jsem hráčům promluvil do duše. Myslel jsem si, že začnou jezdit po zadku, ale stal se opak a my ve 49. minutě inkasovali branku na 1:0. Vzýpětí jsme obdrželi druhý gól. Bohužel to bylo z jednoduchých věcí, které se dají bránit. Sice se nám podařilo ještě snížit, hráli přesilovku, ale domácí si vedení i v deseti lidech pohlídali. Náš výkon byl neuvěřitelně bojácný, prostě hrůza děs. Můžeme prohrát. Když bude soupeř lepší a my to odbojujeme, neřeknu půl slova, ale prohrát takovým výkonem a proti soupeři, se kterým jsme mohli získat body, mě mrzí. Svým herním projevem, stylem a nedisciplinovaností darujeme soupeři tři body. Proto jsem velice naštvaný.“

Branky: 49. a 57. Tomáš Chodura - 59. Martin Šprňa. Rozhodčí: Tvardek. Červená karta: 66. Kukla (Hluk). Diváci: 50.

NIVNICE – NEDACHLEBICE 2:1 (0:1)

Pavel Barcuch, trenér Nivnice: „Vydřené, krásné vítězství. Bylo to utkání dvou poločasů. Hosté byli v úvodní části fotbalovější, do dvacáté minuty byli jasně lepší a zaslouženě vedli. Hráče jsem upozorňoval na to, že hosté šli výkonnostně hodně nahoru, že jsou fotbaloví, což bylo vidět. Postupem času se hra začala vyrovnávat. My jsme v první půli měli neskutečnou tutovku, když Stojaspal z malého vápna nastřelil gólmana. Jinak jsme vůbec nebezpeční nebyli, taky mi tam chyběly emoce. Za druhý poločas jsme si ale zasloužili vyhrát. Byli jsme lepší, bojovali jsme. Nám chybí dlouhodobě zraněný Otrusiník. Znovu se opakuji, ale naši mladí kluci v létě vyšli z dorostu a na I. A třídu si musí zvyknout. “

Cyril Řezníček, vedoucí mužstva Nedachlebic: „Bylo to utkání dvou rozdílných poločasů. V tom prvním jsme byli jednoznačně lepší, ale vstřelili jsme jenom jeden gól. Další slibné šance jsme bohužel neproměnili. Po změně stran domácí začali hrát, přitlačili nás a ze třech šancí dali dvě branky, což rozhodlo. Porazili jsme se v podstatě sami. Chyběli nám hlavně gólman Hájek a pravý bek Škrášek.“

Branky: 58. Stanislav Josefík, 81. Vlastimil Velecký - 18. Peter Vrták. Rozhodčí: Hanák. Diváci: 120.

ÚJEZDEC – ŠUMICE 1:2 (1:1)

Milan Kroupa, trenér Újezdce: „Jsme zklamaní, v derby jsme doma chtěli bodovat, což se nám nepodařilo. Nevyšel nám vstup do utkání, prvních dvacet minut jsme byli horším mančaftem, postupně jsme však hru vyrovnali. Celkově to bylo bojovné, remízové utkání, Šumice byly šťastnější, když nám tam propadl jeden nakopnutý míč a prohráli jsme 1:2. U rozhodujícího momentu se sešlo víc okolností. Gólman mohl vyběhnout, obránce to mohl uhrát, těžko říct a na někoho házet vínu. Mrzí mě neuznaný druhý gól, který za mě z ofsajdu nepadl. Pomajbík tam sbíhal, měl za sebou hráče. Jinak derby byl oboustranně slušné a dobře vedené.“

Martin Zicha, trenér Šumic: „Výhry si vážíme, tři body z derby jsou pro nás nesmírně cenné. V Újezdci jsme vyhráli po hodně dlouhé době. Před týdnem jsme otočili domácí duel s Hlukem, takže jsme chtěli navázat i tady, kde je pro nás horká půda. Domácí ve druhé půli zjednodušili hru, jenom nakopávali balony, na což jsme se chystali, protože tady nejsme s kluky poprvé. Věděli jsme, že přijdou dlouhé míče, které jsme ale uskákali. Musím kluky pochválit. Směrem dozadu jsme hráli zodpovědně, podržel nás gólman. S defenzivní činností jsem byl spokojený. Trefili jsme i střídání, když Kelíšek po dlouhém nákopu brankáře utkání chytrým lobem rozhodl. Plánoval jsem, že v průběhu zápasu půjde do hry. Už minule nám pomohl, teď byl taky platný. Předtím byl oporou, teď ale trénuje méně, takže si ho spíše šetříme.“

Branky: 30. David Pomajbík - 27. Dominik Červenka, 71. Michal Kelíšek. Rozhodčí: Vitásek. Diváci: 200.

BUCHLOVICE – BOJKOVICE 3:1 (1:0)

David Křiva, hrající trenér Buchlovic: „Jsem spokojený s tím, jak jsme těžké utkání zvládli. Začali jsme dobře a hned v první minutě mohli jít do vedení. Tomáš David dostal balon za obranu, ale gól nedal. Na druhé straně dvakrát pálil Vacula těsně vedle. Úvodních pětadvacet minut bylo vyrovnaných. Pak jsem dostal míč do uličky. Zpracoval si jej, a obhodil hráče Bojkovic, který mě těsně před šestnáctkou fauloval. Jelikož bych šel sám na branku, následovala červená karta. My jsme tak hráli dlouhou přesilovku, která ale ne vždy bývá výhra, jak se o tom třeba v Konferenční lize přesvědčilo Slovácko. Do poločasu se nám podařilo dát branku. Po dlouhém autu jsem sklepl míč dorostenci Kubovi Kořínkovi, který krásnou ranou ze šestnáctky otevřel skóre. Druhý gól jsme přidali hned po změně stran. Všechny branky padly po hezkých vypracovaných akcích. Hosté hrozili jenom z rychlých brejků, ale moc šancí neměli. Až v závěru proměni Vacula penaltu. Od té doby, co jsme hráli proti deseti, tak jsme byli lepším týmem. Drželi jsme balon víc na kopačkách, předváděli dobrý fotbal. Pochválit ale musím i soupeře. I bez vyloučeného hráče nic nezabalil, naopak dál bojoval. Hosté hrozili hlavně po rychlých brejcích, který většinou tíhl Vít Dolina. Jezdil po lajně, hrál velice dobře, ale dávali jsme si na něj pozor. Z našeho týmu musím vyzdvihnout hlavně výkon mladého Kuby Kořínka. Na to, že je mu teprve sedmnáct, odehrál vynikající zápas. První gól dal, druhý zařídil. Navíc v sobotu si připsal hattrick za dorost v Březolupech. Byla to jeho víkend.“

Martin Liška, trenér Bojkovic: „Domácí vyhráli zaslouženě, protože byli produktivnější v koncovce. Důležitým momentem bylo naše vyloučeni ve 25. minutě, kdy se domácí dostali více do hry, do standardních situací, do tlaku, ze kterého vyplynul klasicky zbytečný gól do šatny z poslední situace prvního poločasu. Když po našem nedůrazu v úvodu druhé půle padla další branka, bylo defakto rozhodnuto. Soupeři gratuluji k vítězství.“

Branky: 45. Jakub Kořínek, 47. Zdeněk Tomešek, 81. Lukáš Belant - 85. Daniel Vacula z penalty. Rozhodčí: Bršlica. Červená karta: 25. Křižka (Bojkovice). Diváci: 99.

KUNOVICE – KORYČANY 4:1 (2:0)

Petr Chaloupka, trenér Kunovic: „Dnešní utkání mnoho krásy nepřineslo. Byl to spíše bojovný zápas, kdy hosté byli opticky více na balonu, ale nějakou větší šanci si nevypracovali. První poločas hrozili zejména rychlými brejky, které jsme nedokázali zachytit. Přišlo mně, že jsme zbytečně nervózní, což se projevilo i na výkonu. My jsme si hned ze začátku utkání vypracovali velkou šanci, kterou Gajdošík bohužel neproměnil. Poté měl mnoho místa k zakončení Flek, ale branku netrefil. Z naší první střely jsme dali gól Jaroňkem. Vzápětí Flek vybojoval míč a Jaroněk opět zakončil brankou. V poločase jsme si něco řekli, ale bohužel prvních patnáct minut jsme byli zalezlí. Vytvářeli jsme spoustu standardních situací, kdy hosté jednu po odraženém balonu zužitkovali. Po této brance jsme začali hrát. Střídajícím Váňou jsme měli další gólovou šanci, která byla nevyužita. Poté jsme měli dvě střely z bezprostřední blízkosti, ale brankář nás vychytal. Pak z dlouhého nákopu a chybě brankáře dorazil Flek míč do brány a ke konci zápasu opět Flek zužitkoval centr Jaroňka. Pro nás jsou to důležité body, ale stále nás trápí velké množství neproměněných šancí.“

Karel Rotter, trenér Koryčan: „Zápas o šest bodů jsme nezvládli. V prvním poločase jsme byli lepším týmem, ale nezvládli jsme závěr, kdy jsme si nechali dát dvě branky do kabiny. Ve druhé půlce jsme stačili výsledek Kaňou zkorigovat na 2:1. Vzápětí jsme ale dostali opět laciný gól, když brankář neudržel jednoduchý míč, který domácí útočník dorazil do prázdné brány. Ke konci nám Kunovice zasadily čtvrtý úder. Jsem zklamaný z výkonu i výsledky. Pořád je to stejná písnička. Srážejí nás individuální chyby. Soupeři jsme tentokrát darovali tři branky, což se těžko otáčí. Lacině inkasujeme. Chyběli nám Budík a Prachař, což je při našem úzkém kádru znát. Naše situace je dál k zamyšlení. Nyní nás čekají vedoucí Těšnovice, takže nic lehkého, ale pokusíme se zabodovat. Bohužel naše krize se prohlubuje.“

Branky: 42. a 44. Lukáš Jaroněk, 76. a 87. Daniel Flek - 64. Dominik Kaňa. Rozhodčí: Schnürnacher. Diváci: 145.

BYLNICE – MLADCOVÁ 1:4 (1:4)

Martin Lukšík, hrající trenér Bylnice: „Absolutně jsme nezvládli první poločas. Hosté se dostali do čtyř šancí a dali nám čtyři góly. My totálně vyhořeli v defenzivě. Nebavím se jenom o obraně, ale o celkovém fungování týmu. Soupeř nás za naše školácké chyby, které by se v I. A třídě neměly stávat, nekompromisně trestal. Ve druhé půli jsme mohli výsledek snížit, zápas aspoň trošku zdramatizovat, ale neproměnili jsme penaltu. Poslal jsem na ni mladého Tomáše Kolínka. Nekopl ji úplně špatně, ale hostující gólman vystihl směr a ránu zneškodnil. Nikdo mu ale nic nevyčítal, o nic nešlo. Daleko horší byl výkon v první půle. To byla z naší strany bída a utrpení. S takovými chybami bychom měli problémy i někde v okrese. Sestava nebyla špatný, utkání jsme ale nezvládli. Blahopřeji mladému mančaftu z Mladcové k zasloužené výhře. Věřil jsem, že bychom s našimi zkušenostmi mohli něco uhrát, ale celkově to od nás bylo nemastné, neslané. Prostě se to nesešlo.“

Pavel Matula, trenér Mladcové: „Poločas nám vyšel skvěle, vedli jsme 4:1 a měli hru pevně v rukách. Skvělou práci odvedl hlavně útočník Chludil, který se blýskl hattrickem. Celkově ale hráli kluci velice dobře. Výsledek odpovídal dění na trávníku, i když domácí měli dvě nebo tři šance, které zlikvidoval náš brankář. Domácí ve druhém poločase kopali penaltu, ale i tu jim náš gólman Liška zneškodnil. Pak už to bylo zcela v naší režii. My jsme si ve druhém poločase moc šancí nevypracovali, měli jsme tam jenom jednu hlavičku do břevna. Jsem velice spokojený s tím, jak se kluci vydali. Přestože nám chybělo šest hráčů, zvládli jsme to skvěle.“

Branky: 40. Josef Lysák – 16., 30. a 33. Jan Chludil, 34. Matěj Kočica. Rozhodčí: Surovec. Diváci: 100.