„Bylo to těžké, ale zvládli jsme to,“ usmívala se devatenáctiletá posila účastníka I. A třídy skupiny B.

Šikovný křídelník přišel do Nedachlebic společně s jmenovcem Jindřichem Hubáčkem ze sousedních Březolup. Zatímco v přípravě se ještě zastřelovala, v poháru už mířil do černého.

„Jsem rád, že mi to tam konečně spadlo,“ radoval se.

První gól v novém klubu jej vyjde na litr slivovice. K tomu článek v Deníku …

„Bude to drahé,“ tuší.

Pozornost si ale zaslouží. Ve Zlechově ukázal, že přechod z okresního přeboru do I. A třídy bez problémů zvládne. „Je to úplně v pohodě,“ tvrdí.

Do vedlejší vesnice jej zlákala hlavně vyšší soutěž, lepší fotbal. „Mám si s kým nahrát, má to hlavu a patu. I tréninky jsou na úrovni,“ pochvaluje si.

S letní přípravou je spokojený. I když si mákl, na startu nového ročníku se cítí dobře. „Trénovali jsme poctivě. Hlavně pátky byla paráda. Sehráli jsme i tři přípravné zápasy a všechno jsme vyhráli,“ chlubí se triumfy nad Ořechovem, Prakšicemi a Lužkovicemi.

Nedachlebice by se po loňském nevydařeném ročníku zase rády posunuly výš, hrály nahoře. „Jednoznačně máme na postup,“ směje se Hubáček.

Tým ale takové ambice nemá. „Tak střed tabulky by nám taky slušel,“ míní.

Ofenzivní šikula je využitelný na více postech. Proti Zlechovu hrál na obou stranách zálohy, z křídelních prostorů podporoval útok. Po hodině hry se dostal do zakončení, dal vedoucí gól.

„Herně to z naší strany to nebylo až tak dobré, ale postupně jsme se zlepšovali,“ říká. „Od nastřeleného břevna až po náš gól na 1:0. Po vyloučení jsme se však museli více zatáhnout a spíše betonovat. Ale i tak jsme tam měli dobré protiútoky. Nedotažené akce nám karma vrátila při penaltách,“ uvedl.

Hosté si na pokutové kopy věřili. I když při nich nijak zvlášť neexcelovali, soupeř je zahrával ještě hůř. „Věděli jsme, že postoupíme,“ dodal závěrem a spěchal za kamarády, březolupskými chuligány, kteří jej stejně jako rodina přijeli podpořit.