„Nakonec je remíza spravedlivá, protože po přestávce si domácí žádnou šanci nevytvořili,“ uvedl na klubovém webu sekretář hluckého Spartaku Martin Dostal.

První poločas byl poměrně vyrovnaný. Domácí byli přesnější, rychlejší a také více bojovnější. Hosté spoléhali hlavně na kombinaci a rychlé brejky, což se jim v podání Zelinky podařilo jen v úvodu zápasu. Šancí bylo na obou stranách poskrovnu. Až přišla poslední minuta prvního poločasu, kdy nedůraz hostů na malém vápně potrestal Pavel Krchňáček.

Trenér Dolního Němčí Kadlček o přestávce prostřídal sestavu a do druhého poločasu poslal hned čtyři nové hráče, včetně Palínka, který dosud hrál za Strání.

„Naše mužstvo ve druhém poločase zlepšilo hru, hrozil hlavně Martiš, ale nějaké velké šance jsme si nevytvořili,“ přiznává Dostal.

Klíčové chvíle zápasu přišly až po hodině hry. Nejprve se do úniku dostal Martiš, jenž obešel i brankáře Kvasničku a po souboji rozhodčí Bartoň nařídil proti domácím pokutový kop, což se fotbalistům Dolnímu Němčí vůbec nelíbilo.

Míč si na bílý puntík postavil sám faulovaný Martiš, ale gólman Kvasnička jeho střelu vyrazil na roh. Po něm však byl v pokutovém území soupeře stažen Sopůšek a hlavní arbitr v krátkém sledu nařídil pro hosty druhou penaltu.

Střídající Bihári už se nemýlil. V závěru se hra trochu přiostřila, na trávníku byly i nějaké emoce, hráči se ale nakonec zklidnili a derby se dohrálo. V 85. minutě šel sám na brankáře Martiš, byl zezadu faulován domácím hráčem, který za svůj zákrok uviděl jen žlutou kartu.

Korona Cup pokračuje zase v neděli, kdy Újezdec doma vyzve Dolní Němčí. Zápas dvou účastníků krajské I. A třídy skupiny začíná v patnáct hodin.

Korona Cup 2020

TJ Dolní Němčí – TJ Spartak Hluk 1:1 (1:0)

Branky: Pavel Krchňáček – Radek Bihári z penalty

Hluk: Varga - Kročil, Horák, Skovajsík, Bílek, Zelinka, Sopůšek, Šálek, Kukla, M. Machala (Bihári), Martiš. Trenér: Vojtěšek.

Pořadí:

1. Hluk 2 1 1 0 3:2 4

2. Dolní Němčí 1 0 1 0 1:1 1

3. Újezdec 1 0 0 1 1:2 0