„Výsledek je pro nás za této situace přijatelný, příznivý. Hodinu jsme se drželi. Kdyby mi to někdo řekl v pátek večer, nevěřil bych mu. Beru ho jako vítězství,“ uvedl Hastík.

Hosté z Kroměřížska byli rádi, že sobotní utkání 22. kola vůbec odehráli. Koryčanům vadilo, že Jiskra čas zápasu přesunula ze sedmnácti hodin na čtrnáct. Žádala soupeře o jiný termín,

I. A třída sk. B, 22. kolo -
JISKRA STARÉ MĚSTO – FC KORYČANY 4:0 (1:0)
Branky: 58. a 66. z penalty David Tureček, 9. Ondřej Hastík z penalty, 69. Marek Popelka. Rozhodčí: Mitáček. Diváci: 150.

Staré Město ale rivalovi nevyhovělo.

„Přiznám se, že to jednu dobu vypadalo, že do Starého Města ani nepřijedeme,“ tvrdí Hastík.

Koryčany se vinou rozsáhlé marodky i dalších absencí ocitly na konci sezony ve složité situaci. I když sestup do I. B třídy mají zřejmě zpečetěný, nic balit nemíní, okolnosti ale hrají v jejich neprospěch.

„Sestavu horko těžko dáváme dohromady. Máme spoustu hráčů mimo a nyní řešíme to, proč soupeř nenašel za čtrnáct dní jiný termín, ve kterém bychom utkání odehráli. Pokud bychom hráli v jinou hodinu nebo v jiný den, mohli jsme tu některé kluky mít. Takto jsme na Širůchu hráli opravdu s torzem,“ říká Hastík.

„Někteří kluci museli nastoupit i přes zranění, dorostenci hrají nejnižší soutěž a ještě jsou v ní předposlední, takže kvalitu jsme neměli,“ přidává.

Rosičtí fotbalisté (ve žlutém) v sobotním utkání doma remizovali s rezervou Slovácka 1:1.
Juniorka Slovácka protáhla sérii bez prohry na šest utkání, v Rosicích hrála 1:1

Jiskra ale protivníka dlouho šetřila. Odpor soupeře zlomila až po změně stran, k triumfu jí pomohly dvě penalty nařízené za ruku.

„Kopat se daly, ale taky se pískat nemusely. Za mě byly pofidérní,“ prohlásil Hastík. „Proti Koryčanům se ale asi pokutové kopy pískají dobře. Celkem jich bylo proti nám nařízeno už jedenáct, my kopali jenom dvě. Přijde mi to divné …“ pokračuje.

„Přitom se Starým Městem se dalo hrát, protože tak slabé jsem ho v krajských soutěžích ještě neviděl. Až na Turečka a Popelky mě žádný z domácích hráčů nezaujal. Přišlo mi, že soupeř ani neví, co má hrát. Proti nám mi to přišlo až komické,“ kritizoval protivníka kouč Koryčan.

Záložník Starého Města Marek Popelka po utkání s Koryčany 

Zdroj: Libor Kopl

Hosté první branku inkasovali v 9. minutě, kdy se z penalty prosadil Hastík. Poslední tým jinak spolehlivě bránil, soupeře do velkých šancí nepouštěl. Ve slibných šancích selhali Tureček s Popelkou.

Právě tito mladíci nakonec duel rozhodli. Po změně stran měli prsty ve všech gólech

Nejprve se po rychlé akci a přihrávce střídajícího Hájka prosadil Tureček, který vzápětí potrestal zbytečnou ruku stopera Tesaře a z pokutového kopu zvýšil na 3:0.

Triumf Jiskry zpečetil Popelka, jenž obešel i gólmana Rottera a balon uklidil do sítě.

„Nebýt naší hluché pasáže mezi 55. a 70. minutou, kdy jsme inkasovali tři branky, byl by pro nás výsledek ještě příznivější,“ má jasno Hastík.

Nespokojený byl s výkonem rozhodčího Mitáčka i s přístupem pořád


Načítám tabulku ...
ajícího oddílu. „Jiskra se vůči nám nezachovala férově,“ štve známého funkcionáře.

Naopak svěřence i přes další prohru podržel. „Kluky musím spíš pochválit než je peskovat za výsledek. Odvedli maximum. Vím, že tam byly i chyby, ale měli jsme i nějaké možnosti. Směrem dopředu jsme však být ani nebezpeční nemohli,“ ví dobře.

Fotbalisté Slovácka ve skupině o titul podlehli pražské Slavii 1:2.
Slovácko při rozlučce s trenérem Svědíkem a kapitánem Kadlecem podlehlo Slavii

Domácí kritiku soupeře nechápali. Přesun výkopu o tři hodiny nepovažovali za problém. Navíc vyhověli fanouškům, kteří se chystali na ligový šlágr Slovácka se Slavií.

„Vím, že soupeř měl problémy se sestavou, ale i nám chybělo šest hráčů. Nebyl Lapčík, Štaubert, Sonntag, Brázdil, Straka ani Houdek. My se taky trápíme. Na rozdíl od jiných klubů se ale věnujeme mládeži. Tady se ukazuje, jak moc je důležitá. Není náš problém, že si umíme kluky vychovat, v případě potřeby si je vytáhneme z dorostu. Pokud někdo chce hrát vyšší třídu, musí prostě mít mládež,“ má jasno kouč Jiskry Roman Abrhám.

Staré Město potvrdilo roli favorita. Odčinilo předcházející domácí nezdary s Kunovicemi a Bojkovicemi, alespoň částečně si udobřilo fanoušky. Výkon však měl být ještě lepší.

„V úvodní části jsme se spíše trápili. Nemyslím si, že bychom soupeře podcenili, kluci ale měli v hlavách, že jsou hosté na spodku tabulky. I tak jsme soupeře v první půli uhonili, po změně stran už to bylo jednoznačné,“ říká Abrhám.

Mužstvo hlavně za druhou půli chválil. „Kluci se s tím poprali docela dobře. Splnili jsme však pouze povinnost. Doma jsme proti poslednímu týmu tabulky museli bodovat,“ ví dobře.

A že Jiskře pomohly penalty? „Za nás byly daleko jasnější než minulý týden v Dolním Němčí. Máme natočené, každý se na ně může podívat,“ dodal Abrhám.


Načítám výsledky ...