Následné vyšetření odhalilo krvácení do mozku, a tak byl talentovaný gólman převezen do brněnské nemocnice, kde podstoupil operaci.

„Byla to nešťastná srážka a hrozivý moment. Jsme rádi, že operace proběhla bez komplikací a Jakub byl v pátek propuštěn z nemocnice. Všichni v klubu na něj myslíme a přejeme mu brzké uzdravení,“ uvedl na klubovém webu k incidentu šéftrenér mládeže Slovácka Michal Kordula.

| Video: Youtube

Podpory se šikovnému brankáři Slovácka dostalo i od Petra Čecha. Bývalý reprezentační gólman a nynější funkcionář londýnské Chelsea utrpěl v roce 2006 podobné poranění hlavy, po kterém se úspěšně vrátil mezi tři tyče.

„Ahoj Jakube, tady Petr Čech. Viděl jsem, že jsi utrpěl podobné zranění jako já, tak jsem tě chtěl pozdravit a popřát ti brzké uzdravení. Doufám, že se brzy vrátíš na hřiště. Ať se ti daří,“ říká ve videu určenému Zavadilovi jedna z největších osobností českého fotbalu.

Hrozivě vypadající srážka přišla za stavu 0:1 v 70. minutě. Naděje Slovácka pak sice zásluhou Zelinky skóre srovnalo, ale výhru na stranu Brňanů strhl v závěru Černý.

close Talentovaný brankář Slovácka Jakub Zavadil utrpěl při jednom ze zákroků proražení lebky. Foto: 1. FC Slovácko info Zdroj: 1. FC Slovácko zoom_in Talentovaný brankář Slovácka Jakub Zavadil utrpěl při jednom ze zákroků proražení lebky. Foto: 1. FC Slovácko

Domácí však více než těsnou porážku řešili zdravotní stav své jedničky. Jakub Zavadil, který je rodákem z Nového Poddvorova, ale první fotbalové krůčky dělal v sousedním Starém Poddvorově, přišel do Uherského Hradiště loni v létě z Hodonína.

I tamní činovníci si na bývalého gólmana vzpomněli. „Naštěstí to vypadá, že Kuba zvládl náročnou operaci velmi dobře a už je v domácí péči! Všichni mu držíme pěsti a přejeme brzké uzdravení,“ prohlásil šéftrenér FK Hodonín Michal Bíza.