Korolovych a spol. až do posledního zápasu hráli o prvenství na turnaji. Klíčovou bitvu ale nezvládli a po těsné porážce 0:1 obsadili bronzovou pozici. Před celek z Uherskohradišťska se dostal ještě výběr sudích z Břeclavska.

„Bohužel jsme v závěrečném utkání nastoupili bez opory zadních řad Furyho, který doplatil na úzký kádr a zranil se. I proto jsme inkasovali jako první a štěstěna se k nám poté obrátila zády, když všechny naše příležitosti skončily těsně mimo bránu,“ smutní známí okresní arbitr a člen bronzové party Volodymyr Korolovych.

I přesto byl jednatřicetiletý sudý, který byl nejstarším hráčem výběru, s výsledky i umístěním nadšený. „Třetí místo je krásné. Navíc náš brankář Martin Kvasnička obdržel individuální ocenění pro nejlépe chytajícího brankáře na turnaji,“ těší Korolovyche.

Ten se svými parťáky vstoupil do sobotního klání remízou s Vyškovem, když minutu před koncem utkáním vyrovnal na konečných 1:1 Martin Zelený.

„Ve druhém utkání jsme i s trochou štěstí dokázali porazit tentokrát omlazený a favorizovaný OFS Břeclav 2:1, když se po krásné individuální akci prosadil Vlk a následně přesné přihrávky Zeleného využil Bobek, který se zakončením nejspíš inspiroval u Ibrahimoviče,“ líčí s úsměvem Korolovych.

Třetí vystoupení si podmanil Ondřej Vlk, který se při výhře 5:0 proti béčku domácímu Hodonínu blýskl pěti brankami.

„I v dalším utkání jsme soupeři předčasně darovali k blížícím se Vánocům rukavici, když jsme porazili jediného zahraničního soupeře ze Senice 5:0. Třikrát prosadil Vlk a po jednom zásahu přidali branky Zelený a Bobek,“ hlásí Korolovych.

Lukáš Zálešák a Tereza Marie Jančová.
Novovešťané pádlovali a sbírali medaile v exkluzivním prostředí hranického zámku

Sudí z Uherskohradišťska bez větších problémů zvládli i souboj s pořádajícím Hodonínem A, na výhře 3:0 se brankami podíleli Bobek, Fury a Vlk.

Poslední dvě utkání sehráli borci ze Slovácka proti brněnským výběrům. S týmem Brno – venkov smolně remizovali 2:2, když síť nejdříve rozvlnil Jan Junaštík a následně svou už jedenáctou trefu do černého přidal Ondřej Vlk.

Závěrečná porážka 0:1 sesadily rozhodčí z OFS Uherské Hradiště z trůnu.

Dobře zorganizovaného a silně obsazeného turnaji v Lužicích, který již tradičně pořádá Okresní fotbalový svaz Hodonín, se zúčastnilo osm rozhodcovských týmů z Moravy i Slovenska.

Sudí z Uherskohradišťska odjeli do Lužic z různých důvodu bez jakéhokoliv vedení, dlouholetého kapitána Vlašice i dalších opor týmu a pouze v sedmi lidech. I tak ale muži v černém pod vedením fotbalového funkcionáře Ivana Šimona vystoupali na stupně vítězů, slaví úspěch.