Hlavně díky nim měl závěrečný domácí zápas Starého Města v krajské I. B třídě skupiny C a postupové oslavy mimořádnou atmosféru, báječnou kulisu.

Kdyby to bylo ve FORTUNA:LIGA, kterou ostatně stejní příznivci navštěvují coby příznivci Slovácka, byla by na stadionu spousta policistů, těžkooděnců, pořadatelů, security a já nevím koho ještě.

I když pyrotechnika je na českých stadionech zakázaná, příznivci Jiskry potvrdili, že pyro opravdu není zločin a dodali tuctovému zápasu, ve kterém vlastně vůbec o nic nešlo, nádherou kulisu.

Fotbalisté Starého Města po zápase s Topolnou slavili postup do I. A třídy.
Mistři, znělo po letech Širůchem! Staré Město slavilo postup, plály ohně

Také hosté z Topolné si duel, který prohráli 2:6, náramně užili. Ani jim nevadilo, že po závěrečném hvizdu vběhlo na hrací plochu několik desítek příznivců a společně s hráči se radovali, slavili zasloužený postup do I. A třídy.

Širůch v sobotu ožil vzpomínkami na minulé roky, napěchované ochozy, triumfy Synotu. Samozřejmě slavná éra je pryč a Sparta, Slavia či Zlín už dávno jezdí do Uherského Hradiště, ve Starém Městě se ale díky Jiskře, která mimochodem letos slaví dvacet let od založení, dál chodí na slušný fotbal, kterému skvělí fandové dodávají emoce, grády.

A tak by to mělo být všude …“

Autor Libor Kopl je fotbalovým expertem Deníku