Trenér Újezdce Jiří Vystrčil výsledek v žádném případě nepřeceňuje. „Nedělám z toho žádné závěry. I kdybychom prohráli, byl bych spokojený. Pro mě je hlavní, že jsem viděl kluky v akci, udělal si nějakou představu, jak na tom po třech týdnech přípravy jsou. Přece jenom utkání na velkém hřišti je něco jiného než trénink,“ ví dobře Vystrčil.

Újezdci sice v duelu s okresním rivalem scházeli tři nebo čtyř hráči, přesto potvrdil roli favorita a zaslouženě vyhrál.

Gambrinus Cup 2024 v Uherském Brodě
Výsledky: TJ Sokol Újezdec - TJ Sokol Slavkov 4:1 (2:1), TJ Sokol Březová – FC Strání B 1:3 (0:0)

„V prvním poločase ještě bylo na klucích vidět, že jsou nerozehraní, po dlouhé době na hřišti. S balonem se trápili. Soupeř, dokud měl síly, tak vzdoroval, bylo to vyrovnané. Po přestávce už ale Slavkov odpadl a my vyjádřili herní převahu dalšími brankami. Klidně jsme mohli skórovat i víckrát, v posledních šesti nebo sedmi minutách jsme měli několik tutovek, skóre mohlo být ještě výraznější,“ míní Vystrčil.

Slavkov, kterému scházelo šest hráčů, dokázal soupeři z vyšší třídy vzdorovat pouze hodinu. V závěru už mu došly síly, fyzicky odpadl.

Trenér Miroslav Ondrůšek prokázal své schopnosti v NIvnici, nyní vede Uherský Brod.
Volíme nejlepšího fotbalového trenéra. Bude to ten váš? Hlasujte!

„Na první zápas to nebylo vyloženě špatné, bohužel nám zase chyběli nějací kluci. I tak jsme šli do vedení, soupeř ale ke konci prvního poločasu výsledek otočil. V závěru už jsme na Újezdec fyzicky nestačili, konec jsme nezvládli,“ přiznává trenér Slavkova Miroslav Mančík, jenž v prvním duelu po zimní pauze postrádal Omelku, Škařupu, Šmehlíka, Ondru nebo Kotka.

Oba týmy nastoupily do zápasu bez výrazných posil. „Tak, jak jsme na podzim skončili, tak i pokračujeme. Máme jenom nového brankáře z Veselí nad Moravou. Snad jeho příchod klapne. Jinak žádné nové hráče nemáme,“ tvrdí Mančík.

Stejné to je i v Újezdci. „U nás téměř žádné změny nejsou. Zpátky na Baťov se vrátil Bína, jinak nikdo neskončil ani nepřibyl. Pro mě je hlavní, že nikdo neodešel. Pokud udržíme stávající kádr, budu spokojený. Na podzim jsme neodehráli špatné zápasy, základ je slušný,“ míní Vystrčil.

Fotbalisté Bojkovic na umělé trávě v Kunovicích podlehli Vnorovům.
Přípravný fotbal: Bojkovice srazily hloupé góly, hrál i patnáctiletý Ridoško

Jeho tým se na jarní odvety chystá od 20. ledna. Újezdec trénuje třikrát týdně. Dvakrát z toho je na umělé trávě v Uherském Brodě, jednou chodí do tělocvičny.

Také Slavkovští začali v polovině ledna. Scházejí se vždy v úterý a v pátek. „Buď běháme nebo jsme na menší umělce,“ hlásí Mančík.

Oba týmy kromě zimního turnaje v Uherském Brodě absolvují už jenom generálku, soupeře shánějí.

V dalším víkendovém utkání Gambrinus Cupu béčko Strání přehrálo Březovou 3:1.