Trenér Jan Somberg ale výsledky nijak nepřeceňuje. „Herně to není špatné, ale nedáváme góly,“ štve známého kouče.

„Je to stejné jako na podzim, kdy jsme taky zahazovali šance. Pokud bychom byli proti Újezdci v zakončení přesní, vedli bychom už po prvním poločase 3:0 nebo 4:0 a měli klid. Takto soupeř pořád cítil šanci, bojoval. Navíc po ojedinělém brejku skóroval a my byli nakonec rádi, že jsme vyhráli alespoň o tu branku,“ uvedl Somberg.

Gambrinus Cup 2024 v Uherském Brodě
FK Mladcová – SK Louky 6:3 (3:2). Branky Mladcové: Čihánek 2, Hájek 2, Dvořáček, Votava. 
FK Mladcová – Újezdec-Těšov 2:1 (1:1). Branky: Kahaja 2 – Solařík

Újezdec na fotbalovějšího soupeře nestačil. „Mladcová na tom byla po herní stránce daleko lépe. Soupeř dobře kombinoval. Sice mu chvilku trvalo, než se rozehrál, ale po dvaceti minutách měl tým ze Zlína navrch. My jsme kupili jednoduché chyby, po zisku míče jsme o něj hned lehce přicházeli. Ztrát bylo opravdu moc,“ přiznává kouč Újezdce Jiří Vystrčil.

„Mladcová vyhrála zcela zaslouženě. Dala i třetí gól, který sudí kvůli ofsajdu neuznal, ale branka byla regulérní, měla platit,“ přidává.

Na absence několika hráčů se sympaticky nevymlouval. „Nějací kluci nám chyběli, ale to je běžné. Zápas byl jiní než proti Slavkovu. Mladcová hrála úplně jinak. Byla to pro nás dobrá prověrka,“ dodal Vystrčil.

Fotbalisté Mladcové už v týdnu zdolali na pasecké umělce Louky 6:3.

„Utkání mělo všechny znaky prvního zápasu po dlouhé přestávce. K vidění bylo i pár hezkých kombinací, zejména ale spousta nepřesností a okének v obraně,“ uvedl Somberg.

Sanitka musela dojet na přípravný zápas v Otrokovicích, kde divizní Baťov podlehl Slušovicím 2:3.
Divizní Baťov přišel o další hráče, dorazila sanitka! Generálku odvolali

Jedenáctý tým I. A třídy skupiny B začal se zimní přípravou v polovině ledna. Na jarní odvety se chystá dvakrát týdně. Příští víkend absolvuje soustředění v Brumově, kde se utká s Tečovicemi.

Jinak kádr Mladcové se po podzimní části vůbec nezměnil. Už na podzim skončil Jan Ramert, který se věnuje hokeji a k mužstvu se zřejmě připojí až po skončení sezony na ledě.

Jinak žádná posila zatím nedorazila. „Máme tu nějaké kluky na zkoušce, ale zatím není jisté, zda se jejich příchod k nám vůbec zrealizuje,“ dodal Somberg.

V nedělních zápasech Gambrinus Cupu se dorost domácího Uherského Brodu utká s béčkem Strání a Starý Hrozenkov vyzve Březovou.