Poprvé se bývalý hráč Valašského Meziříčí, Slovácka nebo Hranic trefil ve 3. minutě, další dva góly přidal z pokutových kopů.

„Zápas mě vyšel opravdu draho, protože mi zazvonil i mobil v kabině a guláš na střídačce se prý taky pokutuje,“ směje se kanonýr.

Osvětimany si poslední duel užily. Hráči pobavili sebe i fanoušky. Protivníka vůbec nešetřili, i bez zraněného Šumulikoského málem načepovali soupeři desítku, vylepšili si skóre.

„Těžko říct, jestli to byl nejslabší soupeř. Kdybychom nedali rychlý gól, tak si dovedu představit stejný průběh jako s Bystřicí pod Hostýnem. Nicméně rychlý gól rozhodl a utkání konečně dopadlo výsledkem, jakým měl skončit skoro každý náš dosavadní zápas v soutěži,“ míní.

Ambiciózní nováček se po sedmi kolech drží na třetí příčce, lepší je pouze suverénní Strání a druhé Slušovice. „Sezonu nehodnotím pozitivně. Sice jsme navrchu, ale vyhrát jsme měli každý zápas,“ je přesvědčený. „Teď ztrácíme sedm bodů na prvního, což je už opravdu hodně,“ přidává.

Fotbalisté Újezdce (červené dresy) doma prohráli derby se Šumicemi 1:2.
Gólman Šumic Popelka má asistenci: Myslel jsem si, že jsem to kopl hodně

Úroveň krajského přeboru nyní hodnotit moc nechce. Moudřejší bude až po sezoně. „Soutěž jako všechny ostatní má svá specifika. Je náročná především na venkovních hřištích,“ uvedl.

Osvětimany přišly o Veliče Šumulikoského. Bývalý ligový záložník a reprezentant Severní Makedonie se zotavuje po těžké havárii na elektrické koloběžce, zbytek podzimu určitě vynechá. „Šumi nám bude chybět jak na hřišti, tak i v kabině. Je to pro nás citelná ztráta. Musím uznat, že s lepším hráčem jsem ještě nehrál,“ vysekl poklonu matadorovi.

Furmánek do Osvětiman přišel v létě ze Slaného. Zpátky na Slovácko jej zlákal hlavně trenér Němčický, se kterým se zná delší dobu. I když měl i jiné nabídky, nakonec si plácl s nováčkem krajského přeboru. „Upřímně, už jsem chtěl hrát fotbal jenom pro radost. Pro Osvětimany rozhodl jak kolektiv, tak i trenér a soutěž,“ říká.

Předtím strávil dvě sezony v Čechách. „Agent se mi ozval, že mě chtějí Velvary, tak jsem šel prorazit,“ líčí s úsměvem. „Rozdíl je ale obrovský. Kvalita byla velká, život jiný, protože lidé na Moravě jsou vřelejší, ochotnější. ale všechno to byly zkušenosti k nezaplacení,“ tvrdí.

Stoper Nivnice Vlastimil Velecký při zápase s Nedachlebicemi.
345 zápasů, 94 branek. Dokud mohu, chci Nivnici pomoct, říká stoper Velecký

Předtím prošel rodák z Juřinky i dalšími kluby. „Všude to mělo své pro i proti,“ tvrdí. „Ale rád vzpomínám na všechny dobré kluky, se kterými jsem si mohl zahrát. Vážím si toho, byť ani negativní zkušenost není zase tak špatná,“ míní.

Nyní žije v Napajedlech, zpátky na Moravu jej zlákala hlavně práce. „Dělám u DPD a vlastně to je momentálně náplň mého života,“ říká s úsměvem. „Otvíralo se tu nové depo a já mám na starosti všechny kurýry a další věci,“ upozorňuje.

Jelikož v kanceláři tráví spoustu času, potřeboval si odpočinout, načerpat nové síly. I proto po zápase s Nedašovem sedl do auta a odjel do Chorvatska za svým dlouholetým kamarádem. „Za pár dní jsem ale zpátky,“ dodává s úsměvem.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …